مقایسه زایلیتول و سوربیتول

مقایسه زایلیتول و سوربیتول

مقایسه زایلیتول و سوربیتول

زایلیتول و سوربیتول الکل های قندی هستند و گزینه های طبیعی قند هستند که می توانند به ثابت نگه داشتن قند خون کمک کرده و سلامت دهان را بهبود ببخشند. عوارض جانبی کمتری نسبت به شیرین کننده های دیگر دارند. سوربیتول و زایلیتول باعث افزایش قند خون نمی شوند.

زایلیتول برخلاف بسیاری از شیرین کننده های جایگزین ، بسیار شبیه به شکر است. زایلیتول به غیر از انواع توت ها از جمله قارچ ها و غلات در غذاهای متنوعی یافت می شود. از طرف دیگر ، سوربیتول دارای اثر خنک کنندگی است که در آدامس ها و شیرینی های خاص استفاده می شود. می تواند در محصولات پخته شده بسیار برجسته باشد. زایلیتول می تواند باعث تپش قلب شود.

این عوارض جانبی موقتی است و فقط با مصرف بیش از حد محصول رخ می دهد. برخلاف بسیاری از شیرین کننده های جایگزین طبیعی ، سوربیتول به عنوان یک شیرین کننده مغذی در نظر گرفته می شود زیرا هنگام مصرف آن به بدن شما انرژی می دهد،این بدان معنی است که کالری لازم را تأمین می کند. زایلیتول می تواند حجم استخوان و محتوای مواد معدنی را افزایش داده و و می تواند از استخوان محافظت کند. شناخته شده ترین فواید بهداشتی زایلیتول تأثیر آن بر سلامت دندان است و شواهدی مبنی بر توانایی زایلیتول در جلوگیری از پوسیدگی دندان بسیار قوی است.

شباهت ها:

از نظر شیمی، سوربیتول و زایلیتول ترکیبات نسبتاً مشابهی دارند. هر دو به عنوان الکلهای قند (پلیول) طبقه بندی می شوند. هر دو می توانند به عنوان جایگزینی برای قند ساکارز استفاده شوند.

تفاوت ها:

عوارض جانبی سوربیتول کمتر از زایلیتول است. یکی از دلایل محبوبیت سوربیتول در بین تولید کنندگان، هزینه آن است. سوربیتول ارزان تر از زایلیتول است. سوربیتول ۶۰ درصد شیرینی قند را دارد. زایلیتول شیرینی معادل قند مبتنی بر ساکارز را دارد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *