نحوه استفاده و کاربرد دکستروز در ژله

نحوه استفاده و کاربرد دکستروز در ژله

نحوه استفاده و کاربرد دکستروز در ژله

دکستروز یکی از قندهای ساده است و از طریق نشاسته مشتق شده و اغلب توسط صنایع غذایی استفاده می شود. محصولات ژله از مخلوط شربت گلوکز، شکر و دکستروز (برای شیرینی) و ژلاتین ساخته می شوند. به این مخلوط میوه ها و عصاره های گیاهی، طعم دهنده، نشاسته و کمی اسید سیتریک نیز اضافه می شود. از اواخر دهه هشتاد به طور کلی از ژلاتین در ژله به عنوان یک عنصر اصلی استفاده می شود.

ژلاتین نه چربی و نه کربوهیدرات است. بعضی از محصولات ژله نیز با نشاسته و آگار ساخته می شوند که به این معنی است که گیاهخواران می توانند از این محصولات استفاده کنند. دکستروز کریستالی در آب میوه جایگزین می شود، ژله ای مشابه با بافت ساکارز را تولید می کند. این ژل با ساکارز خیلی شیرین نیست. در ژل ساخته شده با دکستروز، کریستالیزاسیون از شکر رخ می دهد. معمولا در طول ۲۴ ساعت در بالای سطح ژله ظاهر می شود. اگر شیشه پر از ژل باشد، کریستال ها بالای درب را بالا می برند و از طرف آن خارج می شوند.

گاهی اوقات اولین کریستال ها در ژله روی سطح ظاهر می شوند. اگر ژله از شیشه خارج شود، کریستالیزاسیون به سرعت اتفاق می افتد و کل توده ها معمولا در ۴۸ ساعت یا کمتر است. اگر دکستروز ۵۰ درصد جایگزین شود کریستالیزاسیون ممکن نیست رخ دهد. حدود ۵۰ درصد از ژله های ساخته شده در آزمایشگاه با یک و نیم ساکارز و نیمه دکستروز کریستال می شوند. گلوکز، دکستروز، قند انگور، شکر مونوساکارید با فرمول تجربی C6H12O6 هستند. این کربوهیدرات در بیشتر گیاهان و در آب انگور و سایر میوه ها وجود دارند.

گلوکز در تولید آبنبات، آدامس جویدن، مربا، ژله ها، شربت ها و سایر غذاها و مقاصد دیگر استفاده می شود. رژیم های کم قند یا بدون قند می توانند شامل شربت مالت برنج، دکستروز و میوه های خشک شده باشند. شربت مالت برنج، دکستروز، عسل، شربت افرا، قند تیتان قند کمتری دارند پس برای مصرف بهتر هستند.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *