سوربیتول پلیولی که در بسیاری از میوه ها وجود دارد، به عنوان یک شیرین کننده، مرطوب کننده و نرم کننده باعث افزایش استفاده صنعتی می شود. سوربیتول از دهه های قبل شناخته شده بود اما برای کاربرد تجاری نمی توانستند از آن استفاده کنند زیرا استخراج آن از میوه بسیار گران قیمت بود. اهمیت آن بعداً پس از تولید در مقیاس بزرگ از گلوکز تجاری در دسترس با واکنش کاتالیزوری با هیدروژن امکان پذیر شد.

در طی چند دهه گذشته، استفاده های صنعتی بیشماری از سوربیتول در اروپا، ایالات متحده، ژاپن و سایر نقاط جهان شد تا آن را به عنوان یکی از مهمترین مواد شیمیایی صنعتی با کاربردهای بی شمار در تعداد زیادی از فرآیندهای صنعتی ، تبدیل کنند. بیشترین تولید و مصرف آن در سراسر جهان در چین متمرکز شده است، جایی که صنعت اصلی ویتامین C  در آن واقع شده است.

سوربیتول تجاری با فرایندهای مصنوعی تولید می شود. سوربیتول یکی از ۱۲ ماده شیمیایی واسطه ای با ارزش افزوده بالا است که می تواند از منابع زیست توده تجدیدپذیر، به طور عمده از گلوکز مبتنی بر نشاسته ذرت تولید شود. همچنین می تواند با هیدروژن زدایی کاتالیزوری یا کاهش الکترولیتی گلوکز تولید شود.

تولید سوربیتول نوعی فناوری برای ایجاد قند سوربیتول الکل از طریق هیدروژن زدایی دسته ای محلول گلوکز آبی است. از طریق این فرآیند قابل اعتماد مشتریان خود را قادر می سازد سوربیتول صنعتی ، غذایی یا دارویی تولید کنند. گلوکز موجود در گیاهان مرطوب مواد اولیه تولید سوربیتول را تأمین می کند. در داخل راکتور محلول گلوکز با استفاده از یک کاتالیزور نیکل یا روتنیم هیدروژنه می شود. پس از واکنش که در دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد و فشار ۴۰ بار انجام می شود، با فیلتر شدن دوغاب محصول، کاتالیزور بازیابی می شود. با استفاده از تبادل یونی، محلول سوربیتول خام خالص شده و تا غلظت نهایی آن تبخیر می شود. تولید کنندگان از طریق تبلور و ذوب، پودر سوربیتول را تولید می کنند.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *