نقش مالتودکسترین در جذب آب بدن ورزشکاران

مالتودکسترین از افزودنس های مجاز خوراکی

مالتودکسترین_پویاویژن

مالتودکسترین

مالتودکسترین در محصولات غذایی و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده توسط مخمر تخمیر نشده است.

کاهش مقدار اسمولالیته نوشابه باعث کاهش فشار استروژن می شود. بر این اساس، با هدف کاهش اسمولالیته نوشیدنی، مالتودکسترین ها برای جایگزینی سقز یا گلوکز در نوشیدنی های ورزشی استفاده می شوند. ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی برنامه های رژیمی متفاوتی را مصرف می کنند.

از آنجا که هایپرتونیسیتی و پوستینگستون علائم پریشانی دستگاه گوارش، معیارهای عملکرد محدود در ورزشهایی مثل ماراتن و تمرینات سه گانه هستند و میزان جذب آب را کاهش می دهند. در مطالعه ای تأثیر بار CHO و osmolality را بر میزان تخلیه معده بررسی کردند. در این راستا، نوشیدنی ها را با اسمولالیت های بسیار متفاوت و کالری مقایسه کردند. دو نوشیدنی متمرکز حاوی ۸/۱۸٪ گلوکز (۱۳۰۰ میلی مول / کیلوگرم) یا ۸/۱۸٪ مالتودکسترین (۲۳۷ میلی مول / کیلوگرم) مصرف شد.

آنها نتیجه گرفتند که جذب آب در روده کوچک انسانی تحت تأثیر اسمولالیت، جذب محلول و ساختارهای تشریحی قسمت های روده قرار می گیرد.

ترکیب این مواد با منبع فروکتوز CHO ممکن است سودمند باشد، در حالی که میزان بالای CHO تامین شود.

در مطالعه ای دیگر جذب روده ای مواد حاوی گلوکز یا فروکتوز همراه با گلوکز را به صورت آزاد یا قابل حمل توسط مونوساکاردیدها (گلوکز، فروکتوز)، به عنوان یک دی ساکارید (ساکارز) یا به عنوان الیگومر (مالتودکسترین) محاسبه کردند. نویسندگان نتیجه گرفتند که ترکیبی از منبع گلوکز با فروکتوز (CHO-water  ) منجر به بهبود جذب آب می شود، در حالی که استفاده از اسمز معکوس مالتودکسترین باعث می شود که در قسمت پایین باقی بماند. بنابراین استفاده از مالتودکسترین ها می تواند در این خصوص نقش مهمی ایفا کند، به ویژه در غلظت CHO بیش از ۴۰ گرم در لیتر.

همانطور که در بالا اشاره شد جایگزینی این ماده افزودنی به جای سقز و گلوکز در مایعات مصرفی ورزشکاران  می تواند سودمند باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *