چرا افزودنی غذایی به مواد غذایی اضافه شده می شود؟

افزودنی غذایی پویاویژن

افزودنی غذایی_پویاویژن

افزودنی غذایی

افزودنی غذایی انواع مختلفی از خواص مفید در غذاها را که مصرف کنندگان دوستدار آن هستند، اعمال می کند. برخی از مواد افزودنی میتوانند از بین بروند، اگر ما مایل به بهبود تغذیه خود هستیم، زمانی ویژه را برای پخت و پز غذا در نظر می گیریم، برای سرعت بیشتر در آماده شدن غذا باید خطر بیشتری از مصرف مواد غذایی را بپذیریم. اکثر مصرف کنندگان امروزه بر مزایای تکنولوژیکی، زیبایی شناختی و راحتی که مواد افزودنی ارائه می دهند، تکیه می کنند.

 

در زیر برخی دلایل اینکه افزودنی ها به مواد غذایی به اضافه می شوند آورده شده است:

  • نگهداری یا بهبود ایمنی و طراوت: نگهدارنده ها باعث جلوگیری از خراب شدن محصول ناشی از هوا، باکتری، قارچ و مخمر می شوند. علاوه بر حفظ کیفیت غذا، آنها به کنترل آلودگی کمک می کنند که می تواند باعث بیماری های غذایی، از جمله بوتولیسم تهدید کننده زندگی شود. یک گروه از مواد نگهدارنده ( آنتی اکسیدان ها ) از آلودگی چربی ها و روغن ها و مواد غذایی حاوی آنها جلوگیری می کند و باعث می شود که عطر و طعم خاصی برای این مواد ایجاد شود. همچنین باعث تازه ماندن میوه ها می شوند. به طور مثال از قهوه ای  شدن سیب در هنگام قرار گرفتن در معرض هوا جلوگیری می کنند.

 

  • برای بهبود و یا حفظ ارزش غذایی: ویتامین ها و مواد معدنی (و فیبر) به عنوان افزودنی غذایی به بسیاری از غذاها اضافه می شوند تا برای افرادی که در رژیم غذایی فقیر هستند سودمنی غذا را فرآهم کنند. یا هنگامی که در فرآیند تولید، ارزش ماده غذایی کاهش می باید با اضافه شدن به این مواد این کاهش را جبران کنند و یا باعث افزایش کیفیت مواد غذایی شوند. چنین غنی سازی به کاهش سوء تغذیه در ایالات متحده و در سراسر جهان کمک کرده است. تمام محصولات حاوی مواد مغذی اضافه باید به طور مناسب برچسب گذاری شوند.

 

 

  • بهبود طعم، بافت و ظاهر: ادویه ها، طعم های طبیعی و مصنوعی و شیرینی ها برای افزایش طعم غذا اضافه می شوند. رنگ غذا باعث حفظ یا بهبود ظاهر می شود. امولسیفایر ها، تثبیت کننده ها و ضخیم کننده ها، بافت و سازگاری مواد غذایی را تهیه می کنند که مصرف کنندگان انتظار دارند. برخی از مواد افزودنی به کنترل اسیدیته و قلیایی مواد غذایی کمک می کنند، در حالیکه بعضی دیگر از افزودنی ها باعث حفظ طعم و جذابیت غذاهای کم چربی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *