چه مواردی باید هنگام استفاده از دکستروز رعایت شود؟

دکستروز از افزودنی های محاز خوراکی است.

دکستروز_پویاویژن

دکستروز

نظارت بر قند خون خود در هنگام استفاده از دکستروز
حتی اگر شرایط خاصی نداشته باشید، بطور مداوم قند خون خود را بررسی کنید. این کار می تواند اطمینان حاصل کند که دکستروز برای قند خون خطرناک نیست. شما می توانید قند خون خود را با آزمایش خانگی کنترل کنید که شامل خونگیری از یک انگشت در یک نوار خون است. برای کسانی که به لحاظ جسمی قادر به آزمایش خون خود در خانه نیستند، آزمونهای گلوکز ادرار در دسترس هستند، هرچند که آنها زیاد قابل اعتماد نیستند.

اگر متوجه شوید که شما یا فرد دیگری به علت کم بودن قند خون دارای واکنش منفی است، باید قرصهای دکستروز را بلافاصله مصرف کنید. چهار قرص گلوکز برابر با ۱۵ گرم کربوهیدرات می باشد و می توانند در صورت کاهش سطح قند خون (مگر اینکه پزشک شما در غیر این صورت توصیه شود) استفاده شود. قرص ها را قبل از بلعیدن کاملا بشویید.برای خوردن قرص ها آب مورد نیاز نیست. علائم شما باید ظرف ۲۰ دقیقه بهبود یابد. اگر اینطور نباشند، با دکتر خود مشورت کنید.

ژل این ماده اغلب در لوله هایی قرار می گیرد که به طور مستقیم به دهان ریخته می شوند. اگر بعد از ۱۰ دقیقه تغییرات مثبت را احساس نکنید، با یک لوله دیگر تکرار کنید. اگر قند خون خود را بعد از ۱۰ دقیقه تنظیم نشد با پزشک خود مشورت کنید.

چه مواردی باید هنگام استفاده از دکستروز رعایت شود؟
ارائه دهنده خدمات پزشکی باید به افرادی که دارای انواع خاصی از بیماری های پزشکی هستند، دقت کند. به این دلیل که این ماده می تواند به طور بالقوه سبب افزایش قند خون یا تغییرات مایع در بدن شود که منجر به تورم یا ایجاد مایع در ریه ها می شود.

موارد اجتناب از دکستروز

اگر شما دارای هیپرگلیسمی یا قند خون بالا هستید
اگر شما دارای هیپوکالمی یا سطح پتاسیم کم خون هستید
اگرتورم محیطی دارید، یا تورم در بازوها، دست ها یا پاها
اگر مشکل ریه دارید

اگر دچار دیابت هستید و پزشک شما از ژل دهانی یا قرص دهانشویه برای شما استفاده می کند، این ماده باید زمانی استفاده شود که واکنش قند خون پایین باشد. پزشک یا مددکار دیابت شما باید چگونگی تشخیص علائم قند خون پایین و زمان استفاده از قرص را به شما یاد دهد. اگر شما نیاز به داشتن ژل یا قرص در دست دارید، باید همیشه آنها را با خود نگه دارید و هم چنین در خانه داشته باشید. زمان معین استفاده از ژل یا قرص را، پزشک شما باید به دیگر اعضای خانواده توضیح دهد.

اگر آلرژی به ذرت داشته باشید، می توانید یک واکنش آلرژیک به دکستروز داشته باشید. قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *