مالتودکسترین بهترین گزینه برای رشد و بازیابی!

مالتودکسترین از افزودنی های غذایی

مالتودکسترین_پویاویژن

مالتودکسترین

همانطور که بسیاری از شما می دانید، فقط دو بار در روز برای مصرف کربوهیدرات ساده وجود دارد: اولین چیزی که در صبح مصرف می کنید و دومی بعد از تمرین شما انجام می شود.

اولین کربوهیدرات روز
وقت استفاده آن صبح زود است، به این دلیل که که چند ساعت خواب بوده اید. بنابراین، در آن زمان، شما یک منبع کربوهیدرات ساده و منبع پروتئینی هضم کننده سریع را می خواهید. اگر شما قصد صرف صبحانه را دارید، کربوهیدرات ها را از وعده غذایی خود حذف کنید و یک وعده پروتئینی کوچک داشته باشید، به این صورت شما کربوهیدرات و پروتئین مورد نیاز بدن را دریافت کرده اید و در صورت ورزش هوازی انجام دادن، بیشتر صرف سوختن چربی می شود.

پس از تمرین
بعد از انجام تمرین، زمان دیگر برای گرفتن کربوهیدرات ساده است: این بسیار مهم است، زیرا کل روند بهبود و رشد عضله را آغاز می کند. پس از تمرین سخت، بدن شما به شدت از گلیکوژن و گلوکز خالی می شود.

در طول تمرین سخت، عضلات از گلوکز (انرژی قابل استفاده) و گلیکوژن (انرژی ذخیره شده) برای تامین انرژی استفاده می کنند. به همین ترتیب، سطح قند خون (انرژی در دسترس) و سطوح گلیکوژن (انرژی ذخیره شده) بسیار کم می شود که در این صورت ورزش شدید نمی تواند ادامه یابد و انرژی کافی برای عضلات شما برای استفاده وجود ندارد.

کربوهیدرات های پیچیده
مالتودکسترین

با این حال مولکول های مالتودکسترین، ابتدا باید از طریق کبد از مولکول های گلوکز جدا شوند و عبور کنند. بنابراین میزان استفاده از آن برای دوباره پر کردن گلیکوژن کمتر از دکستروز است.
با این حال، به دلیل آنکه متابولیسم کندتری دارد، سریعتر از یک قطره انسولین است و روی سطح قند خون همانند دکستروز تأثیری نخواهد داشت.
به نظر می رسد هیچ گونه پتانسیلی برای افزایش چربی از استفاده از مالتودکسترین وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *