گوارگام

گوارگام_پویاویژن

گوارگام

آدامس گوار یا گوارگام، به عنوان یک فیبر محلول در آب، به عنوان یک ملین عمل می کند، بنابراین ادعا می شود که در ترویج حرکات منظم روده و کاهش یبوست و بیماری مزمن مرتبط با عملکرد روده ای مانند دیورتیکولوز، بیماری کرون، کولیت و سندرم روده تحریک پذیر مفید است.

مطالعات متعدد نشان می دهد که کاهش میزان کلسترول خون انسان به علت مصرف گوارگام قابل توجه است. این کاهش به نظر می رسد که ناشی از محتوای فیبر محلول در آن باشد.

همچنین آدامس گوار در مورد کاهش وزن و رژیم های غذایی دیابتی مورد توجه قرار گرفته است. این یک ماده ترموژنیک است. علاوه بر این، در دستورالعمل ها به عنوان یک پرکننده استفاده می شود که می تواند کمک به سیری کاذب کند یا هضم غذا را کند کند، بنابراین شاخص گلیسمی غذا را کاهش می دهد.

در اواخر دهه ۱۹۸۰، گوارگام برای داروهای کاهش وزن ترویج زیادی پیدا کرد.
هرچند، زمانی که غذاها یا مکمل های غذایی همزمان با این ماده مصرف می شوند، آدامس گوار قادر به کاهش جذب مواد معدنی رژیمی (به غیر از کلسیم) می باشد، اما این نگرانی در مورد این ماده نسبت به سایر الیاف رژیمی وجود دارد.

در برخی مطالعات، گوارگام برای بهبود تحمل گلوکز در رژیم غذایی اثبات شده است. تحقیقات نشان داده است که فیبر محلول در آب ممکن است به افراد مبتلا به دیابت کمک کند که باعث کاهش جذب قندهای روده کوچک شود. اگر چه میزان جذب کاهش می یابد، مقدار شکر جذب شده به طور کلی یکسان است. که این ممکن است بیماران دیابتی را از طریق تعدیل گلوکز “خوشه” کمک کند.

ترکیبات حاوی گوار مانند هیدروکسی پروپیل گار، برای درمان چشم خشک توصیه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *