گوارگام عبدالقادر

گوارگام عبدالقادر

گوارگام عبدالقادر چیست؟

گروه تجاری عبدالقادر (گروه AAK) در سال ۱۸۶۹ بنا نهاده شده است. گروه عبدالقادر یکی از خریداران پیشرو، پردازنده ها، تولید کنندگان، توسعه دهندگان، صادر کنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی مبتنی بر محصولات کشاورزی مانند آدامس طبیعی، روغن، دانه های گیاهی و گوار است. صادرات پودر صمغ گوار با مدرن ترین تکنولوژی ساخت را در اختیار دارد و با کاربرد همه جانبه در مواد غذایی، دارویی، آرایشی، پارچه، کاغذ، حفاری روغن، به سراسر دنیا صادر می شود. تصفیه آب، آبرسانی، چاپ فرش، کویل های پشه،هیدروژن، صنایع خوراک و صنایع وابسته آن را انجام می دهد.

گوارگام چیست؟

گوار یک گیاه است، که کاربردها و مزایای خاصی برای بدن دارد صمغ گوار از دانه های طبیعی همراه با فریز کردن بدست می آیند که این صمغ دارای فیبر بالا و کم کالری و مواد مغذی می باشد.

گوارگام عبدالقادر

در ابتدا تجارت خود را به عنوان “صادرکنندگان بازرگان” شروع کردند. در واردات و صادرات طیف گسترده ای از محصولات، معامله خوبی داشته و از بدو تأسیس، دائماً در حال بداهه سازی روش ها و فن آوری های خود برای تولید و بازاریابی با بهترین محصولات بوده است. گوارگام عبدالقادر فرصت هایی را برای ارتقاء فروش کالاهای خود در مناطق مختلف جهان به دست آورد و این امر باعث شد که در زمینه صنایع دستی نیز توسعه یابند.

گوارگام عبدالقادر در حال حاضر مشغول انجام تحقیقات در زمینه های هیدروکلوئیدهای طبیعی، تولید محصولات کشاورزی هستند و خواص با ارزش آنها را در اختیار صنایع گسترده برای دستیابی به سهولت در تولید، فرآیندها و بهبود کیفیت محصولات نهایی از منبع تهیه قرار می دهند. این شرکت دارای آزمایشگاههای کاملاً مجهز است و در آن کلیه مواد اولیه، محصولات نیمه تمام و تمام شده بر اساس کنترل کیفیت دقیق آزمایش می شوند.

پودر گوارگام عبدالقادر

پودر صمغ گوار ، به عنوان گواران شناخته می شود یکی از مواد اولیه مهم است که در صنایع مختلف به عنوان ماده غلظت دهنده و امولسیون کننده مورد استفاده قرار می گیرد. پودر گوار از دانه های گوار گرفته می شود و از این رو به عنوان پودر گوار شناخته می شود. در مقایسه با سایر هیدروکلوئیدها، دانه های گوار دارای ویسکوزیته برشی کم و همچنین تثبیت کننده های موثری هستند. این ماده در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع بستنی، صنایع نساجی، صنایع داروسازی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در نانوایی از کیک، بیسکویت و غیره استفاده می شود و باعث افزایش ویسکوزیته در نوشیدنی ها می شود.

• از گوارگام به عنوان ماده اتصال دهنده در صنایع داروسازی استفاده می شود.

• از این ماده به عنوان ماده ژل کننده در خمیر دندان، پمادها و غیره استفاده می شود که به نوبه خود باعث افزایش ویسکوزیته می شود.

 تخم آدامس، پودر صمغ گوار، غلات، ادویه جات ترشی جات، میوه های خشک و خمیر میوه از محصولات این بنیاد است. مهمترین گیاهان دارویی هند، عصاره های گیاهی، رنگهای غذایی طبیعی، رنگهای غذایی مصنوعی، مواد شیمیایی و سایر محصولات دیگر را وارد و صادر می کنند.

گوارگام عبدالقادر

فرآوری گوارگام

  • کاشت این گیاه و فروش گوارگام از اواخر ماه جولای در هند آغاز می شود و قبل از شروع اولین بارش، در ماه نوامبر برداشت محصول آغاز می گردد.
  • دانه های گوار در صورت مرطوب بودن به هنگام برداشت باید خشک گردد و این امر سبب کاهش چشمگیر خواص گوار می شود.
  • آبیاری این گیاه تنها در دو نوبت، یکی به هنگام جوانه زدن و دیگری به هنگام میوه دادن آن انجام می شود.
  • تابش شدید نور خورشید و هوای خشک، نیازهای اصلی این گیاه جهت رویش مناسب می باشند.

گوارگام عبدالقادر در بازار جهانی

محصولات گوارگام عبدالقادر مطابق با استانداردهای بین المللی کیفیت مانند سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل، FDA FD&C، مشخصات اتحادیه اروپا و WHO و محصولات معتبر KOSHER و HALAL است.

همکاری یک اصل مؤثر در جهت منافع متقابل همه شاخه های صنعت درگیر را اثبات کرده است. دارای گواهینامه ISO 22000-2005است.

هند که صادر کننده عمده آدامس گوار به جهان است، در چند سال گذشته شاهد روند نزولی در صادرات محصولات صمغ گوار بود. پیش بینی می شود بازار آدامس گوار در سرتاسر جهان با رشد ۱۸۰٫۱ میلیون دلاری در آمریکا رشد اقتصادی ۴٫۳ درصدی داشته باشد. در اروپا همچنان یک عنصر مهم در اقتصاد جهانی است. 

روند مصرف صمغ گوار و دانه عمدتا تحت تأثیر تقاضای صنعت نفت است. سقوط قیمت نفت خام که در سال ۲۰۱۳ با ۱۰۷ دلار بالا برای هر بشکه حاکم بود و اکنون زیر ۵۰ دلار در هر بشکه است، اکتشاف نفت را کاهش داده است که دوباره به صادرات ضعیف آدامس گوار از هند تبدیل شده است.

کاهش تعداد نه تنها به دلیل تقاضای ضعیف صادرات، بلکه عوامل داخلی هند نیز بر صادرات محصول تأثیر می گذارد. حدود ۹۰٪ صمغ گوار فرآوری شده در هند صادر می شود. در بازار جهانی رقابت پودر صمغ گوار ، گروه عبدالقادر پیشرو است. این بنیاد محصولات خود را به کشورهای آمریکایی، اروپایی، آفریقایی، خاورمیانه و کشورهای خاور دور صادر می کند.

نتیجه می گیریم که…

گروه عبدالقادر یکی از خریداران پیشرو، تولید کنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی مبتنی بر محصولات کشاورزی مانند روغن، دانه های گیاهی و گوار است. اکثریت کشت این ماده در هند صورت می گیرد. همچنین از گوارگام به عنوان ماده اتصال دهنده در صنایع داروسازی نیز استفاده می شود.

شما بازدیدکننده محترم چنانچه قصد خرید گوارگام عبدالقادر و یا اطلاع از قیمت گوارگام عبدالقادر را دارید با شماره های زیر تماس بگیرید ، گروه فروش گوارگام عبدالقادر شرکت پویا ویژن در خدمت شماست .

اطلاعات تماس

2 دیدگاه

  1. جواد عزیزی گفت:

    مطلب گوارگام عالی و کامل بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *