گوارگام عبدالقادر

گوارگام عبدالقادر چیست؟ 

گروه تجاری عبدالقادر گروه (AAK) در سال ۱۸۶۹ بنا نهاده شده است. گروه عبدالقادر یکی از خریداران پیشرو، پردازنده‌ها، تولید‌کنندگان، توسعه‌دهندگان، صادر‌کنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی مبتنی بر محصولات کشاورزی مانند آدامس طبیعی، روغن، دانه‌های گیاهی و گوار است. صادرات پودر صمغ گوار با مدرن‌ترین تکنولوژی ساخت را در اختیار دارد و با کاربرد همه جانبه در مواد غذایی، دارویی، آرایشی، پارچه، کاغذ، حفاری روغن، به سراسر دنیا صادر می‌شود. تصفیه آب، آبرسانی، چاپ فرش، کویل‌های پشه، هیدروژن، صنایع خوراک و صنایع وابسته آن را انجام می‌دهد. 

گوارگام عبدالقادر 

در ابتدا تجارت خود را به عنوان “صادرکنندگان بازرگان” شروع کردند. در واردات و صادرات طیف گسترده‌ای از محصولات، معامله خوبی داشته و از بدو تأسیس، دائماً در حال بداهه‌سازی روش‌ها و فن‌آوری‌های خود برای تولید و بازاریابی با بهترین محصولات بوده است. گوارگام عبدالقادر فرصت‌هایی را برای ارتقاء فروش کالا‌های خود در مناطق مختلف جهان به دست آورد و این امر باعث شد که در زمینه صنایع دستی نیز توسعه یابند. 

گوارگام عبدالقادر در حال حاضر مشغول انجام تحقیقات در زمینه‌های هیدروکلوئید‌های طبیعی، تولید محصولات کشاورزی هستند و خواص با ارزش آن‌ها را در اختیار صنایع گسترده برای دستیابی به سهولت در تولید، فرآیند‌ها و بهبود کیفیت محصولات نهایی از منبع تهیه قرار می‌دهند. این شرکت دارای آزمایشگاه‌های کاملاً مجهز است و در آن کلیه مواد اولیه، محصولات نیمه تمام و تمام شده بر اساس کنترل کیفیت دقیق آزمایش می‌شوند. 

پودر گوارگام عبدالقادر 

پودر صمغ گوار، به عنوان گواران شناخته می‌شود یکی از مواد اولیه مهم است که در صنایع مختلف به عنوان ماده غلظت دهنده و امولسیون‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر گوار از دانه‌های گوار گرفته می‌شود و از این رو به عنوان پودر گوار شناخته می‌شود. در مقایسه با سایر هیدروکلوئید‌ها، دانه‌های گوار دارای ویسکوزیته برشی کم و همچنین تثبیت‌کننده‌های مؤثری هستند. این ماده در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع بستنی، صنایع نساجی، صنایع داروسازی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نانوایی از کیک، بیسکویت و غیره استفاده می‌شود و باعث افزایش ویسکوزیته در نوشیدنی‌ها می‌شود.  این ماده برای جلوگیری از رشد کریستال یخ و کنترل بافت در هنگام انجماد به بستنی اضافه می‌شود. 

تقاضای گوارگام در چند دهه اخیر به دلیل توسعه مشتقات مختلف صمغ گوار مانند مشتقات آنیونی و کاتیونی افزایش یافته است. اهمیت تجاری فعلی گوارگام به دلیل استفاده از آن در تحریک چاه‌های نفت و گاز به ویژه شکستگی هیدرولیکی است که در آن از فشار بالا برای شکستن سنگ استفاده می‌شود. در چاپ پارچه و فرش، گوارگام محلول‌های رنگی را غلیظ می‌کند که باعث می‌شود نقوش تیزتر و زیباتر تولید شود. گوارگام عبدالقادر بیش از ۲۵ سال است که در مواد منفجره به عنوان یک افزودنی به دینامیت برای مسدود کردن آب استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر، به عامل ژل‌کننده اولیه در مواد منفجره دوغاب مبتنی بر آب تبدیل شده است. خاصیت مسدود کنندگی، تورم و ژل شدن گوارگام باعث می‌شود که بتوان از آن به عنوان یک افزودنی در صنایع انفجاری استفاده کرد. خاصیت انفجاری با مخلوط کردن نیترات آمونیوم، نیتروگلیسیرین و مواد منفجره نفتی با گوارگام حتی در شرایط مرطوب حفظ می‌شود. تولید کاغذ با افزودن مقادیر کمی گوارگام به خمیر کاغذ افزایش می‌یابد. این ماده به عنوان یک افزودنی از بین برنده الیاف و استحکام خشک عمل می‌کند. این ماده سطح فشرده تری را برای کاغذ مورد استفاده در چاپ فراهم می‌کند. 

• از گوارگام به عنوان ماده اتصال دهنده در صنایع داروسازی استفاده می‌شود. 

• از این ماده به عنوان ماده ژل‌کننده در خمیر دندان، پماد‌ها و غیره استفاده می‌شود که به نوبه خود باعث افزایش ویسکوزیته می‌شود. 

تخم آدامس، پودر صمغ گوار، غلات، ادویه جات ترشی جات، میوه‌های خشک و خمیر میوه از محصولات این بنیاد است. مهمترین گیاهان دارویی هند، عصاره‌های گیاهی، رنگ‌های غذایی طبیعی، رنگ‌های غذایی مصنوعی، مواد شیمیایی و سایر محصولات دیگر را وارد و صادر می‌کنند. 

فرآوری گوارگام 

کاشت این گیاه و فروش گوارگام از اواخر ماه جولای در هند آغاز می‌شود و قبل از شروع اولین بارش، در ماه نوامبر برداشت محصول آغاز می‌گردد. 

دانه‌های گوار در صورت مرطوب بودن به هنگام برداشت باید خشک گردد و این امر سبب کاهش چشمگیر خواص گوار می‌شود. 

آبیاری این گیاه تنها در دو نوبت، یکی به هنگام جوانه زدن و دیگری به هنگام میوه دادن آن انجام می‌شود. 

تابش شدید نور خورشید و هوای خشک، نیاز‌های اصلی این گیاه جهت رویش مناسب می‌باشند. 

گوارگام عبدالقادر در بازار جهانی 

محصولات گوارگام عبدالقادر مطابق با استاندارد‌های بین‌المللی کیفیت مانند سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل، FDA FD&C، مشخصات اتحادیه اروپا و WHO و محصولات معتبر KOSHER و HALAL است. همکاری یک اصل مؤثر در جهت منافع متقابل همه شاخه‌های صنعت درگیر را اثبات کرده است. دارای گواهینامه ISO ۲۲۰۰۰-۲۰۰۵است. 

هند که صادر‌کننده عمده آدامس گوار به جهان است، در چند سال گذشته شاهد روند نزولی در صادرات محصولات صمغ گوار بود. پیش‌بینی می‌شود بازار آدامس گوار در سرتاسر جهان با رشد ۱۸۰٫۱ میلیون دلاری در آمریکا رشد اقتصادی ۴٫۳ درصدی داشته باشد و در اروپا همچنان یک عنصر مهم در اقتصاد جهانی است. 

روند مصرف صمغ گوار و دانه عمدتاً تحت تأثیر تقاضای صنعت نفت است. سقوط قیمت نفت خام که در سال ۲۰۱۳ با ۱۰۷ دلار بالا برای هر بشکه حاکم بود و اکنون زیر ۵۰ دلار در هر بشکه است، اکتشاف نفت را کاهش داده است که دوباره به صادرات ضعیف آدامس گوار از هند تبدیل شده است. 

کاهش تعداد نه تنها به دلیل تقاضای ضعیف صادرات، بلکه عوامل داخلی هند نیز بر صادرات محصول تأثیر می‌گذارد. حدود ۹۰٪ صمغ گوار فرآوری شده در هند صادر می‌شود. در بازار جهانی رقابت پودر صمغ گوار، گروه عبدالقادر پیشرو است. این بنیاد محصولات خود را به کشور‌های آمریکایی، اروپایی، آفریقایی، خاورمیانه و کشور‌های خاور دور صادر می‌کند. 

از دلایل محبوبیت گوارگام در صنعت، قیمت پایین آن است. ماهیت اقتصادی آن باعث محبوبیت آن در صنعت صمغ و تثبیت کننده‌ها شده است. به همین خاطر بازار بزرگی برای آن وجود دارد. شما هم اگر قصد خرید گوارگام و استفاده از آن در صنعت خود را دارید، می‌توانید سوالات خود را از تیم پویاویژن بپرسید تا یک خرید بصرفه و کارساز داشته باشید. 

نتیجه‌گیری 

گروه عبدالقادر یکی از خریداران پیشرو، تولید‌کنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی مانند روغن، دانه‌های گیاهی و گوار است. اکثریت کشت این ماده در هند صورت می‌گیرد. همچنین از گوارگام به عنوان ماده اتصال دهنده در صنایع داروسازی نیز استفاده می‌شود. 

شما بازدیدکننده محترم چنانچه قصد خرید گوارگام عبدالقادر و یا اطلاع از قیمت گوارگام عبدالقادر را دارید با شماره‌های زیر تماس بگیرید، گروه فروش گوارگام عبدالقادر شرکت پویا ویژن در خدمت شماست. 

1 دیدگاه

  1. جواد عزیزی گفت:

    مطلب گوارگام عالی و کامل بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.