مزایای استفاده از سوربیتول

مزایای سوربیتول

مزایای استفاده از سوربیتول

سوربیتول به طور طبیعی در بیشتر میوه ها  وجود دارد. به طور تجاری، تولید کنندگان از آن به عنوان یک جایگزین شکر در آدامس و سایر محصولات استفاده می کنند. سوربیتول یک الکل چند هیدرات محلول در آب است. با کاهش گلوکز، تغییر در گروه آلدهید به یک گروه هیدروکسیل به دست می آید. یک ماده خنک کننده عالی، متشکل کننده و ضد انجماد است. در دهان احساس شیرینی، طعم سرد و دلپذیر را فراهم می کند.از مزایای سوربیتول غیر سمی، پایدار و شیمیایی و بی ضرر بودن آن قابل ذکر است. دارای ۱/۳ کالری کمتر از شکر و حدود ۲٫۶ کالری در گرم است.

سوربیتول غیر cariogenic است. از مزایای سوربیتول اینکه به متابولیسم با باکتری های دهانی مقاوم است و از ایجاد پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. خواص دارویی مفید زیادی دارد، مثل choleretic ( موادی که باعث افزایش ترشح صفرا از کبد می شود.) .در پزشکی آن برای کولسیستیت مزمن و دیسکینزی دستگاه صفراوی استفاده می شود. پری بیوتیک است. همچنین یک اثر ملین آور دارد، بنابراین می توان آن را در ترکیب محصولات و داروها برای درمان کولیت مزمن همراه با یبوست یافت.

با استفاده از سوربیتول میکروب روده ای در طول زمان بهبود می یابد، زیرا که به مرگ باکتری های گرم منفی، انتقال به تورون باکتری های گرم مثبت و افزایش تعداد بیفیدوباکتری ها کمک می کند.  باعث رشد میکرو فلور روده می شود.

از دیگر مزایای سوربیتول اینکه مصرف آن موجب صرفه جویی در مصرف تعدادی از ویتامین ها، به ویژه گروه B می شود. سوربیتول به کربوهیدرات ها اعمال نمی شود و افراد مبتلا به دیابت مجاز به مصرف آن بدون صدمه به سلامتی هستند. (علیرغم این که، این شیرین کننده برای دیابت مجاز است، اما توصیه می شود که دیابتی ها دوزهای تجویز شده پزشک را استفاده کنند.). می تواند برای کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *