کاربرد گوارگام در صنعت

گوارگوم در صنعت

نیازمندی صنعت به گوارگام

گوارگام در صنعت در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. موارد استفاده از گوارگام از نظر درجه صنعتی بیشترین سهم بازار را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است. در کاربردهای مختلفی همچون شکستگی، تحریک چاه های روغن، بازیافت روغن، حفاری چاه های نفت، حفاری زمین شناسی و حفاری آب مورد استفاده قرار می گیرد. در این برنامه ها به عنوان یک تغییر شکل دهنده، سورفاکتانت و پلیمر مصنوعی عمل می کند. رشد سریع فعالیت های حفاری و بازیافت نفت در کشورهای آمریکای شمالی و خاورمیانه و همچنین افزایش استفاده از گوارگام برای استخراج منابع غیر متعارف نفت پیش بینی می شود بازار را برای تولید محصولات صمغ گوار با درجه صنعتی سوق دهد.

 عملکرد گوارگام در صنعت

عملکرد گوارگام با توجه به کاربردهای گسترده در صنعت نفت و گاز به عنوان ماده تشکیل دهنده فرآیند ترک خوردگی هیدرولیک دارای بیشترین سهم است. این گیاه در صنعت حفاری نفت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل عملکرد چندگانه آن برای کنترل مایعات و از بین رفتن آب، روغن کاری و خنک کننده بیت حفاری و به عنوان مهار کننده شیل کاربرد دارد.بخش نانوایی و شیرینی سازی سهم زیادی از بازار گوارگام در صنعت در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است.گوارگام در بسیاری از محصولات شیرینی پزی و ژله مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای گوارگام در صنعت

گوارگام درصنعت کاربردهای مختلفی در صنعت نفت و گاز مانند شکستگی چاه نفت دارد. به دلیل گرانروی بالا، گوارگام به طور گسترده ای در حفاری چاه های نفت، حفاری های زمین شناسی و فعالیت های حفاری آب مورد استفاده قرار می گیرد. این کار مایعات حفاری را قادر می سازد تا زباله های مته را از سوراخ های عمیق خارج کنند. گوارگام در نیازمندی صنعت نفت به عنوان پلیمر تغییر شکل دهنده، سورفاکتانت استفاده می شود.

برای کلیه نیازهای رئولوژیکی مایعات حفاری مبتنی بر آب و آب نمک مناسب است. این امر کنترل مایعات و آب را از بین می برد و روغن کاری و خنک کننده بیت های حفاری را تسهیل می کند. تقاضا برای افزودنی های طبیعی و مواد غذایی فرآوری شده در بین مصرف کنندگان، باعث رشد بازار گوارگام در صنعت از نظر میزان مواد غذایی می شود، در حالی که تقاضای صنعت حفاری نفت و گاز برای شکستگی هیدرولیکی، باعث رونق بازار گوارگام درجه صنعتی می شود.

 افزایش آگاهی مصرف کنندگان در مورد بهداشت و تغذیه باعث افزایش علاقه به محصولات طبیعی و آلی مانند گوارگام شده است. گوارگام در صنعت به عنوان یک ماده طبیعی دارای چندین مزیت سلامتی مانند کاهش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم سرم (LDL) و تری گلیسیرید و افزایش تحمل گلوکز است. این امر باعث شده است که تولیدکنندگان مواد غذایی از آن در برنامه های مختلف غذایی استفاده می کنند.

در صنایع غذایی از گوارگام به عنوان یک غلظت دهنده، تثبیت کننده، امولسیفایر، ماده اتصال دهنده، ماده پوشش دهنده و عامل ژل برای مواد غذایی منجمد، محصولات غذایی پخته شده، لبنیات، سس و سالادهای آماده، نوشیدنی و غذای حیوان خانگی کاربرد دارد. ژل شدن آن را به یک ماده افزودنی ایده آل برای صنایع مختلف مانند روغن و گاز، معدن، مواد منفجره، پارچه، داروها، نساجی و تصفیه آب تبدیل می کند.افزایش مصرف غذای آسان فرصت رشد خوبی را در آینده فراهم می کند.

 تقاضای جهانی برای غذای آماده رو به افزایش است. استفاده از این ماده در غذاهای آماده مانند سوپ ها، سالاد ها باعث افزایش تقاضا برای این ماده شده است. علاوه بر این، افزایش اولویت برای غذاهای کم کالری و کم چربی که از گوارگام استفاده می کنند به کاهش میزان کلی چربی در غذاها کمک کرده است. این روند به نفع بازار گوارگام است.توسعه جایگزین های صمغ گوار یک چالش اساسی برای بازار گوارگام است. گوارگام طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را پوشش می دهد که صنایع غذایی و نفت و گاز را در بر می گیرد. با این حال، عواملی مانند عدم ثبات در قیمت های گوار و در دسترس بودن، صنعت گوار را به چالش می کشد که جایگزین های ارزان قیمت در بخش های مختلف، به ویژه بخش نفت و گاز شیل به وجود می آیند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *