استفاده کربوکسی متیل سلولز در کاغذ سازی

استفاده از کربوکسی متیل سلولز در کاغذ سازی

۱- مواد افزودنی خمیر کاغذ

کربوکسی متیل سلولز را در کاغذ اضافه کنید (قبل از مخلوط کردن زاجها اضافه کنید). CMC می تواند فیبر را پراکنده کند، یکنواختی و مقاومت کاغذ را بهبود بخشد (مقاومت و سختی پاره شدن).

می توانید از CMC RM8-1 استفاده کنید. با افزودن CMC، کشش کاغذ ۴۰٪ -۵۰٪ افزایش می یابد، مقاومت پارگی ۵۰٪ افزایش می یابد، انعطاف پذیری ۴-۵ برابر نیز افزایش می یابد. در همین حال، کیفیت کاغذ از نرمی، جذب خوب و لبه چاپ شفاف برخوردار است. استفاده از آب هنگام تولید بسیار بهتر است.

۲- عامل اندازه گیری سطح

این می تواند باعث کاهش جذب رطوبت در هوا و همچنین تبخیر رطوبت در کاغذ شود. از غلتیدن و خرد شدن کاغذ جلوگیری کنید. جذب کاغذ جوهر و روغن را بهبود ببخشید. دارای اثر ضد چربی، ضد آب و مقاوم در برابر روغن است.

برای جلوگیری از ریزش پرز و پودر سطح کاغذ و مقوا، می توانید از محلول CMC با ویسکوزیته کم و ویسکوزیته متوسط ​​استفاده کنید. با ویسکوزیته متوسط، محلول CMC می تواند یک لایه ضد چربی جمع و جور را بدست آورد.

معمولاً با استفاده از محلول CMC با غلظت ۱٪ -۲٪ می توان ۰٫۱g / m2–0.5g / m2 اندازه گیری کرد. همچنین کاربران می توانند با توجه به کاغذهای مختلف، ویسکوزیته CMC را تعیین کنند. این می تواند گرانروی کم و متوسط ​​CMC را مخلوط کند. خلوص بالا CMC خاصیت خوبی در شکل گیری لایه کاغذ دارد.

در عوض، درجه صنعتی کربوکسی متیل سلولز با خلوص پایین عملکرد ضعیفی در تشکیل لایه کاغذ دارد. مقدار CMC در مقایسه با نشاسته ۱ / ۲-۱ / ۳ است.

به خصوص که کارخانه های مدرن کاغذ سازی با دستگاه پرسرعت اندازه گیری می کنند که فقط می تواند محلول کربوکسی متیل سلولز را با گرانروی کمتر و خلوص بالا استفاده کند.

۳- عامل پوشش

کاغذ کرومی معمولاً به رنگدانه پوشش نیاز دارند. استفاده از CMC در رنگ پوشش می تواند باعث حفظ احتباس آب و اثر رئولوژی شود. کربوکسی متیل سلولز با ویژگی های پراکندگی و اتصال خوب، با دوز ۰٫۵ -۲ -۲٫۵ نشان داده می شود. مقدار دقیق آن با توجه به ویسکوزیته و سرعت مختلف ماشین آلات است.

کربوکسی متیل سلولز درجه کاغذ سازی

شرح درجه CMC ساخت کاغذ

درجه کاغذ کربوکسی متیل سلولز سدیم دارای چسبندگی، ضخیم شدن، محافظت از کلوئیدها، حفظ رطوبت، ثبات شیمیایی و عملکرد عالی خمیر کاغذ است. کربوکسی متیل سلولز سدیم با اندازه پوشش به خوبی می تواند خصوصیات رئولوژیکی و پراکندگی را کنترل و تنظیم کند و اثرات احتباس آب را افزایش دهد.

کربوکسی متیل سلولز سدیم پتانسیل الکتریکی را در پالپ تنظیم می کند. فیبر را پراکنده می کند. ظرفیت تولید ماشین کاغذ را بهبود می بخشد. در طول اندازه گیری سطح کاغذ، می تواند سوراخهای کاغذ را کاهش دهد و اثر ضد چربی را افزایش دهد. CMC می تواند کشش سطح روشنایی، نیروی اندازه گیری، مقاومت سختی و صافی کاغذ را بهبود بخشد و کیفیت چاپ را بالا ببرد.

کاربرد سدیم کربوکسی متیل سلولز در صنعت کاغذ سازی

۱- مزایای افزودن سدیم کربوکسی متیل سلولز برای عملکرد دستگاه کاغذ و کیفیت کاغذ

 سدیم کربوکسی متیل سلولز یک ماده پخش کننده خوب است. بعد از اینکه CMC در محلول کلوئیدی به سوسپانسیون پالپ اضافه شد، CMC خیلی راحت با الیاف پالپ و ذرات پرکننده مخلوط می شود، با افزایش بار منفی، الکترونگاتیوی الیاف پالپ و ذرات پرکننده را ایجاد می کند. با توجه به این اصل که ذرات با یک بار شارژ متقابل هستند، فیبر و پرکننده در سیستم تعلیق خمیر می توانند به طور مساوی پراکنده شوند. در شکل گیری ورق، می تواند یکنواختی کاغذ را بهبود بخشد. در همین حال، بهبود یکنواختی نیز یکی از راه های افزایش قدرت کاغذ است.

سدیم کربوکسی متیل سلولز به راحتی با فیبرهای ریز و ذرات پرکننده مخلوط می شود، اگر بتواند مواد افزودنی کاتیونی مناسب را برای مخلوط کردن با CMC انتخاب کند، می تواند اثر هم افزایی آشکاری داشته باشد. این نه تنها باعث بهبود ماندگاری ماشین کاغذ می شود، بلکه به طور متقابل یکدیگر را بهبود می بخشد تا ماندگاری افزودنی را بهبود بخشد و اثر افزودنی را قابل توجه تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.