کاربرد سوربیتول مایع

کاربرد سوربیتول مایع

کاربرد سوربیتول مایع

برای شناخت و آشنایی با کاربرد هر چیز ابتدا باید به چگونگی ماهیت آن، ویژگی های مفید و مضر آن و همین طور ساختارش پی ببریم تا بهتر و کامل تر کاربرد آن را مورد شناخت و بررسی قرار دهیم. به همین منظور ابتدا باید ساختار مولکولی سوربیتول، ماهیت و خصلت های آن مورد بررسی و سنجش قرار دهیم و در انتها به سراغ بررسی کردن کاربرد سوربیتول مایع برویم. سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می‌شود.یک پلی ال (الکل پلی هیدریک) می باشد که تحت شرایط خاصی از گلوکز به دست می آید.این ماده یک الکل جاذب رطوبت است و درجه شیرینی آن تقریباً نصف درجه شیرینی ساکارز می باشد. این ماده به عنوان یک شیرین کننده برای غذاهای افرادی که به دیابت مبتلا هستند و غذاهای کنسرو شده استفاده میشود. در ادامه با کاربرد سوربیتول مایع نیز آشنا می شویم.

کاربرد سوربیتول مایع

ماهیت سوربیتول

سوربیتول یک نوع کربوهیدرات است که  به نامهای الکل قندی و یا پلیول نامیده میشود. این ماده شیرینی کمتری از قند دارد و در میوه های گوناگونی، همچون سیب، انواع توتها مانند توت سیاه، توت فرنگی و تمشک و در میوه های دیگری همچون زردآلو، گیلاس، هلو و آووکادو وجود دارد.

این ماده علاوه بر صورت طبیعی ، به شیوه تجاری و صنعتی نیز تولید می گردد. البته سازمان بهداشت جهانی، ایمنی آن را تایید نموده و کشورهای گوناگونی همچون کانادا و چین، سلامت آنرا سنجیده و تایید نموده اند. ولی اگر بیش از اندازه خورده شود، به دستگاه گوارش آسیب رسانده و موجب نفخ و اسهال میشوند. و میتواند درد شکم و حالت تهوع ایجاد نماید. اما سوربیتول یک ملین کم خطر محسوب میشود. شیرینی آن حدود ۶۰ درصد ساکاروز است و  به محلول ۷۰ درصد آن می توان ۱/۵ درصد ساخارین اضافه نمود غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی (Rowan or maintain Ash berry) میباشد. حلالیت آن در آب زیاد می باشد ولی در روغن به مقدار کم حل می شود.

این ماده در برابر حرارت مقاومت بسیار خوبی دارد و حرارت های حداکثر تا را بدون تجزیه شدن تحمل می کند.علاوه بر این باید توجه داشت که قندهای الکلی در محلول‌های اسیدی یا قلیایی، بسیار پایدار می‌باشند.غیر قابل اشتعال است و سمی نیست.

ویژگی های سوربیتول

۱٫حلالیت بسیار در آب

۲٫مقاوم در برابر گرما و حرارت

۳٫نگهدارنده

۴٫جذب کننده رطوبت

۵٫عامل کلوخه نشدن در صنایع غذایی

۶٫پایداری و مقاومت بالا در محلول های اسیدی یا قلیایی

۷٫غیر سمی

۸٫غیر قابل اشتعال

۹٫شیرین مزه

انواع سوربیتول

  • سوربیتول کریستالی

پودر کریستالی سفید یا تقریبا سفید داری مزه شیری است.سوربیتول پودر شده جانشین ساکارز می شود و به عنوان ملین استفاده می‌شود.فعالیت آبی نسبتاً کمی داراست.

  • سوربیتول مایع ، شربت ،محلول سربیتول ۷۰٪

مایع این ماده زلال و کمرنگ بوده ،دارای مزه شیرین بوده و بو و طعم خاصی ندارد.سوربیتول مایع جایگزین شربت گلوکز می شود.وزن مخصوص آن کمتر از ۲۸۵/۱ می باشد.

شربت سوربیتول کریستالیزه نمی‌شود و در غلظت ۷۰% ماده خشک و در دمای ویسکوزیته آن mpa.s180 است و به‌صورت شربت‌های فاقد کریستال ، ویسکوزیته حداکثر mpa.s220 را دارا است .

به‌واسطه ماهیت این ماده و فقدان حضور واقعی قندهای احیاء کننده شربت سوربیتول را می‌توان به‌صورت ماده خشک‌شده غلیظی بدون تغییر رنگ تغلیظ کرد ، هنگامی‌که رطوبت محیط به‌صورت کنترل‌شده‌ای افزایش یابد یا پایین بیاید. شربت‌های پلی اول تمایل کمتری به گرفتن یا از دست دادن آب در مقایسه با جاذب‌ رطوبت‌های دیگر از جمله گلیسرول دارند در نتیجه به‌طور کندتری به رطوبت نسبی تعادلی (ERH) می‌رسند.

کاربرد سوربیتول

  • صنایع دارو سازی

   . این مواد به دلیل میزان کم کالری تولیدی توسط آن ها در افراد چاق موجب کاهش وزن می گردد

   . سوربیتول از داروهای ملین است که برای برطرف کردن یبوست مورد استفاده قرار می‌گیرد

    سوربیتول در سوسپانسیونها ، امولسیونها و کرمها ، اثر تثبیت کننده دارد و گرفتن و از دست دادن آب را کنترل می کند.

   . از اثر شکل پذیر بودن آن در تولید کپسول های ژلاتینی استفاده می شود

    از خاصیت فساد ناپذیری این ماده در شربتها استفاده می شود.

   . با کمپرس کردن مستقیم پودر سوربیتول ، قرص تولید می شود و برای تولید قرصها مناسب است

   . سرعت انحلال آن در آب یک خاصیت مهم قرص آن است

   . خرد شدن قرصهای سوربیتول بسیار کم اتفاق می افتد

    از سوربیتول هم چنین در محیط کشت باکتری مورد استفاده قرار می گیرد.

  .  استفاده در آنتی‌هیستامین‌ها، باربیتوریک‌ها و آلکالوئیدها برای بهتر کردن طعم آن‌ها

    سوربیتول را نیز ممکن است، به‌جای گلیسیرین در فراورده‌های بیولوژیک جهت محافظت آن‌ها بکار برد.

  • صنایع آرایشی

خاصیت تثبیت کنندگی

خاصیت نرم کنندگی

خاصیت ضد پوسیدگی

استفاده در خمیر دندان ها به خاطر خاصیت ضد پوسیدگی و فاسد نشدن وطعم شیرینی که دارد.

  • صنایع غذایی

در شکلاتهای رژیمی بدون قند ، شکل پودری سوربیتول می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

در آب نبات و تافی و پاستیل استفاده میشود.

مواد غذایی حاوی این ماده هنگام خورده شدن موجب خنک شدن دهان می شود.

به‌منظور کاهش فعالیت آبی در غذاهای با رطوبت نسبی بالا استفاده میشود.

معمولاً آن را به‌جای ساکارز همراه با ساخارین و سیکلاماتها در نوشابه‌های عاری از قند برای جلوگیری از چاقی استفاده میکنند.

  • صنایع دیگر

   به‌عنوان ماده جاذب رطوبت و شکل‌پذیر در محدوده وسیعی از کاربردهایی غیر از کاربردهای غذایی ازجمله در تنباکو و کاغذ استفاده می‌شود.

  یون‌های فلزی را تفکیک می‌کند و به علت در گالوانیزاسیون و سیاه قلم آلومینیوم استفاده می‌شود.

نتیجه

با خواص و ویژگی های سوربیتول آشنا شدیم. سوربیتول دارای دو نوع پودری و مایع است که در صنایعی مانند: غذایی، داروسازی، آرایشی و صنایع دیگر کاربرد فراوان دارند. سوربیتول مایع در صنعت کاربرد وسیع و گسترده ای دارد و همین طور دارای مزایای فراوانی است که دانستن آنها برای کسانی که در این حوزه ها فعالیت دارند، لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *