کاربردهای مونو هیدرات دکستروز

کاربردهای مونو هیدرات دکستروز۲

کاربردهای مونو هیدرات دکستروز۲

دکستروز یا گلوکز یک مونو ساکارید یا قند ساده است که حدود ۳۰ درصد کمتر شیرین است. در حال حاضر، مونو هیدرات دکستروز یک پودر کربوهیدرات پیچیده با کیفیت بالا است که می توانید به طور استراتژیک به غذاها و نوشیدنی ها اضافه کنید. دکستروز نسبت به بسیاری از مکمل های موجود در بازار امروزه قیمت مناسبی دارد.با طعم لذت بخش و شیرین آن سالها به عنوان یک شیرین کننده در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی غذایی استفاده می شود.

مونو هیدرات دکستروز

برنامه های کاربردی مونو هیدرات دکستروز:

  1. صنعت شیرینی سازی:

مونو هیدرات دکستروز، به طور گسترده ای در شیرینی فروشی، مارمالاد و ژله ها استفاده می شود. زیرا مونو هیدرات دکستروز، عطر و طعم میوه ها را بهبود می بخشد. با توجه به فشار اسمزی بالاتر از مونو هیدرات دکستروز در مقایسه با ساکاروز، حفظ این محصولات بهبود یافته است.

  1. صنعت نوشیدنی ها:

در نوشابه های گازدار، مونوهیدرات دکستروز، به عنوان یک عامل شیرین کننده و یک عصاره دهنده استفاده می شود. مونوهیدرات دکستروز همچنین عطر و طعم را بهبود می بخشد.

  1. محصولات ماهی کنسرو شده:

مونوهیدرات دکستروز در محصولات مختلف ماهی کنسرو شده به دلیل قدرت نگهدارنده و بهبود طعم آن مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. صنعت نانوایی:

مونو هیدرات دکستروز در صنایع نانوایی استفاده می شود زیرا مخمر به سرعت در برابر دکستروز عمل می کند. از این رو، مخمر کمتر برای کسب یک عمل مخمر خاص در یک زمان معین مورد نیاز است.  مونو هیدرات دکستروز نیز در نان ترد به منظور بهبود چربی، رنگ و طعم استفاده می شود.

  1. صنعت گوشت:

محصولات گوشتی خاص مانند ژامبون و بیکن را می توان با نیترات و نمک درمان کرد. مونو هیدرات دکستروز می تواند برای بهبود انتشار نمک به گوشت و کاهش طعم تیز، شور و تلخ در گوشت استفاده شود.

برای تولید سوسیس، مونوهیدرات دکستروز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. به این دلیل که مونوهیدرات دکستروز بر تشکیل رنگ و pH اثر می گذارد. بافت، طعم و طعم نیز با استفاده از دکستروز مونوهیدرات بهبود می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *