اسید آسکوربیک و لیمو خشک شده 

اسید آسکوربیک و لیمو خشک شده 

لیمو خشک شده 

تهیه میوه خشک می‎تواند یک فعالیت خانوادگی سرگرم کننده با یک محصول نهایی خوشمزه باشد. میوه خشک یک میان وعده قابل حمل است و همچنین می‎توان از آن در دستور پخت غذا استفاده کرد. خشک کردن مناسب و موفق باعث تولید مواد غذایی ایمن با طعم، بافت و رنگ خوب می‎شود. هر زمان که غذاها را نگهداری می‌کنید، میوه‎ها و سبزیجات با کیفیت را انتخاب کنید.

مانند سایر روش‎های نگهداری مواد غذایی، خشک‎کردن کیفیت غذا را بهبود نمی‎بخشد. لیموهای با کیفیت بالا و کاملاً رسیده را انتخاب کنید و هر لیمویی که پوسیدگی، کبودی یا کپک دارد را دور بریزید. لیموها را کاملاً بشویید و تمیز کنید تا کثیفی‌ها پاک شوند. آنها را برش ا سانتی متری دهید. هرچه مقدار آب بیشتر باشد، اندازه برش باید بزرگتر باشد.  

پیش تصفیه لیموها 

پیش تیمار لیموها قبل از خشک شدن برای کیفیت و ایمنی محصول نهایی مهم است. خیساندن لیموهای برش داده شده در محلول اسیدی رنگ و بافت میوه‎های خشک را حفظ می‎کند و باعث افزایش تخریب باکتری‎های بالقوه مضر در هنگام خشک شدن می‎شود.  

کاربرد محلول آسکوربیک اسید در لیموی خشک شده 

کریستال‎های خالص اسید آسکوربیک را می‎توان در سوپرمارکت‎ها و داروخانه ها یافت. ½ قاشق غذاخوری کریستال‎های اسید آسکوربیک خالص را در ۱ لیتر آب سرد مخلوط کنید. این مقدار محلول  برای حدود ۱۰ کیلوگرم لیمو کافی است. برای مقدارهای کمتر از محلول کمتری استفاده کنید. لیمو را به مدت ۱۰ دقیقه در محلول اسید آسکوربیک خیس کنید، سپس آن را با یک کفگیر برداشته، خوب آبکش کنید و آب آن را بگیرید. 

پیش درمان با اسید آسکوربیک 

اسید آسکوربیک یک آنتی اکسیدان است که از تیره شدن و افزایش تخریب باکتری ها در طول خشک شدن لیموها جلوگیری می کند. 

ویژگی‎های خشک کردن برش های لیمو خشک شده با اجاق هوای گرم و خشک کن‎های هیبریدی پمپ حرارتی 

در این تحقیق، ویژگی‌های خشک‌کردن و کیفیت محصول تکه‌های لیموترش با کمک پمپ حرارتی با نیروی کولن و برش‌های لیمو خشک شده در فر مورد بررسی قرار گرفت. برش‌های لیمو با ضخامت ۳ میلی‌متر با استفاده از آون و خشک‌کن پمپ حرارتی به کمک نیروی کولن با و بدون بخاری کمکی در شرایط مختلف خشک‌کردن خشک شدند. مشخص شد که سرعت خشک شدن برش‌های لیمو خشک شده با تمام روش‌های خشک کردن، نشان می‏دهد که سینتیک خشک‌کردن با انتشار رطوبت داخلی کنترل می‌شود. خشک کردن برش های لیمو در فر در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد بالاترین سرعت خشک شدن را در بین همه نشان داد، پس از آن برش های خشک شده در فر در دمای ۵۰ درجه سانتی گراد، برش های خشک شده با کمک گرمکن با پمپ حرارتی کولن (CF-HT-HP) در دمای ۳۱ درجه سانتی گراد قرار گرفتند.  

برش های خشک شده با پمپ حرارتی با نیروی کولن (CF-HP) در دمای ۲۲ درجه سانتی گراد، برش های خشک شده در فر در دمای ۴۰ درجه سانتی گراد و برش های خشک شده با پمپ حرارتی در دمای ۲۲ درجه سانتی گراد. از نظر ارزیابی کیفیت، برش‌های لیموی خشک CF-HP بالاترین مقدار ویتامین C را در مقایسه با برش‌های لیموی خشک شده با روش‌های دیگر خشک کردن، حفظ کردند. با این حال، مقدار نسبتاً کمتری از محتوای فنلی کل (TPC) را در مقایسه با محصولات خشک شده در فر حفظ کرد. در میان همه، روش خشک کردن CF-HP برش‌های لیموی خشک با بالاترین ویتامین C (6.74 میلی‌گرم AA بر گرم وزن خشک) تولید کرد، در حالی که برش‌های لیمو خشک شده در فر در دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد بیشتر TPC را در برش‌های خشک حفظ کردند که به عنوان ۱۳٫۷۶ ثبت شد.  

اسید آسکوربیک و لیمو خشک شده 

فواید لیمو خشک برای سلامتی 

خواص لیمو خشک به صورت علمی ثابت شده است و مطالعات نشان داده است که لیمو خشک سرشار از ترکیبات فعال بیولوژیکی است که فواید بی شماری برای سلامتی دارد، اما اگر طعم ترش آن را دوست نداشته باشید چه؟ اگر مثلاً معده حساسی داشته باشید چه؟ 

۴ دلیل برای اینکه چرا باید لیموی خشک را در رژیم غذایی خود بگنجانید. 

  • از پودر لیموی خشک در آب استفاده کنید. 

یکی از دلایلی که ممکن است بسیاری از افراد دوست نداشته باشند در طول روز آب بنوشند، بی مزه بودن آن بدون آب است. بنابراین با اضافه کردن کمی پودر لیموی خشک به آب می‎توان میزان آب مصرفی روزانه را به میزان قابل توجهی افزایش داد. 

  • لیموی خشک منبع عالی ویتامین C است. 

در میان تمام میوه ها و سبزیجات، لیمو یکی از غنی ترین منابع ویتامین C است. ویتامین C یکی از آنتی اکسیدان هایی است که می تواند بدن شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت کند. رادیکال های آزاد می توانند در بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی و آرتروز مضر باشند. 

  • اثرات مثبت لیمو خشک در کاهش وزن 

لیموی خشک حاوی یک ترکیب آلی آنتی اکسیدانی است که به نام پلی فنول ها شناخته می شود. پلی فنول هایی که در لیموی خشک (اریوسیترین، هسپریدین، نارینگین و…) وجود دارند، معمولاً خاصیت ضد چاقی دارند و از افزایش وزن جلوگیری می‎کنند، تجمع چربی در بدن را سرکوب می‎کنند. 

  • لیمو می تواند به کنترل فشار خون شما کمک کند. 

مصرف روزانه لیموی خشک همراه با فعالیت هایی مانند پیاده روی روزانه دو عاملی هستند که می توانند فشار خون را تا حد زیادی بهبود بخشند. از آنجایی که فشار خون بالا یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی است، خوب است بدانید که چیزی به سادگی یک لیمو می تواند به شما در جلوگیری از عواقب ناخوشایند کمک کند! 

پس:

با استفاده از اسید آسکوربیک در لیموی خشک شده می توان به آن ثبات رنگ و طعم داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *