استر اسید آسکوربیک

Ascorbic acid ester

استر اسید آسکوربیک

اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان طبیعی است. با این وجود ، کاربردهای اصلی آن به عنوان یک آنتی اکسیدان در علوم زندگی ، صنایع غذایی و دارویی به دلیل ماهیت آب دوست بودن آن محدود است. در این نوشته بنا داریم که با ماهیت استر اسید آسکوربیک آشنا شویم و همین طور از کاربرد های آن اطلاعاتی کسب کنیم و استر اسید آسکوربیک را مورد مقایسه قرار دهیم تا دانسته های ما کامل تر و جامع تر باشد. البته همان طور که گفته شد به دلیل آب دوست بودن استر اسید آسکوربیک و واکنش دادن سریع آن با آب کاربرد های اصلی آن محدود می شود. برای شناخت دقیق هر چیزی؛ بهتر است ابتدا درباره ساختار و جنس آن بدانیم و از پایه با آن آشنا شویم.

استر اسید آسکوربیک

ماهیت استر اسید آسکوربیک

استرهای آلکیل اسید اسکوربیک (ASCn) اشکال لیپوفیلی ویتامین C هستند که مقداری از قدرت آنتی اکسیدانی آن را حفظ می کنند. این خصوصیات باعث جذابیت این خانواده دارویی می شود که در داروهای محافظت کننده از سایر داروهای حساس به کاهش اکسیداسیون یا برای کاهش فرآیندهای اکسیداتیو سمی استفاده می شود.

خرید استر اسید آسکوربیک

جهت خرید استر اسید آسکوربیک با واحد فروش استر اسید آسکوربیک شرکت پویا ویژن تماس بگیرید .

  • آسکوربیک اسید

آسکوربیک اسید ترکیبی آلی با فرمول C ۶H۸O۶ که در گذشته هگزورونیک اسید نامیده می‌شد. این ترکیب، جامد سفید رنگی است که البته در صورت وجود ناخالصی در برخی نمونه‌ها به رنگ زرد می‌زند. آسکوربیک اسید به خوبی در آب حل می‌شود و محلول اسیدی ضعیفی ایجاد می‌کند. همچنین عامل کاهنده‌ی ضعیفی به شمار می‌رود.  ویتامین ث vitamin C یا ال-آسکوربات یا اسکوربیک اسید ریز مغذی حیاتی برای گونه‌های پیشرفته پستانداران (انسان، میمون‌ها و مانند این‌ها)، شمار اندکی از گونه‌های دیگر پستانداران (به‌ویژه خوکچه هندی و خفاش‌ها)، تعدادی از گونه‌های پرندگان و برخی ماهی‌هاست. تقریباً بجز مواردی که در بالا ذکر شد بقیه جانداران این ویتامین را در بدن خود می‌سازند. این مولکول آلی دارای گروه‌های عاملی استری و هیدروکسیل (الکلی) و همین‌طور آلکنی است. در واقع این مولکول اسیدی، فاقد گروه عاملی مشخصه اسیدهای آلی یا همان کربوکسیلیک اسیدها (گروه عاملی کربوکسیل) است! اما به دلیل وجود سیستم مزدوج (یکی در میان) پیوندهای دوگانه کربن-کربن و کربن-اکسیژن که می‌توانند بار منفی روی اکسیژن گروه هیدروکسیل را پخش کنند (سه ساختار رزونانسی مختلف)، این مولکول خاصیت اسیدی دارد.

  • تولید استر اسید آسکوربیک

استر اسید آسکوربیک (E304)، متشکل از اسید اسکوربیک و اسید پالمیتیک، به صورت مصنوعی تهیه می شود و مانند E300 از آن به عنوان آنتی اکسیدان، نگهدارنده رنگ و به عنوان مکمل ویتامین استفاده می شود، اما با این مزیت که در دمای بالا محلول در چربی است.از طرف دیگر، استرهای اسید اسکوربیل سورفاکتانت و آنتی اکسیدان بالقوه ای هستند. روش های شیمیایی برای سنتز استرهای آسکوربیل به دلیل شرایط واکنش شدید منجر به تشکیل محصولات جانبی و تجزیه همزمان اسید اسکوربیک می شود.

در مقابل، از لیپازها به عنوان کاتالیزورهای انتخابی و خفیف برای سنتز استرهای آسکوربیل استفاده می شود.استر اسید آسکوربیک، ماده جدید یک تکامل مهیج و در خط مقدم مدیریت تغذیه مدرن است. یک نوع منحصر به فرد و اختراع شده از ویتامین C است. محصولی با pH خنثی (غیر اسیدی) حاوی متابولیت های ویتامین C طبیعی است که با استفاده از فرآیند تولید مبتنی بر آب تهیه شده است.

کاربرد های استر اسید آسکوربیک

  • کاربرد استر اسید آسکوربیک در بدن ما

این فرم از اسید اسکوربیک (ویتامین C)، به سرعت جذب می شود و نمای طولانی تری از احتباس را در سیستم ایمنی بدن نشان می دهد. بهترین عملکرد آنزیمی آسکوربات به عنوان یک فاکتور برای دیوکسیژنازهای درگیر در سنتز کلاژن است. این آنزیم ها در هیدروکسیلاسیون اسیدهای آمینه پرولین و لیزین که برای تشکیل ساختار سه حلقه ای الیاف کلاژن بالغ و عملکردی لازم است، شرکت می کنند. آسکوربات همچنین در عملکرد آنزیم های درگیر در بیوسنتز کارنیتین و نورآدرنالین (نوراپی نفرین) نقش دارد. علاوه بر این، تنظیم بیان پروتئین های درگیر در هموستاز آهن، تشکیل رگ های خونی و تکثیر سلول تحت تأثیر فعالیت هیدروکسیلاسیون با واسطه اسکوربات است.

اخیراً کشف شده است که آسکوربات با افزایش شکل گیری و فراهمی زیستی اکسید نیتریک، شل شدن عروق را از طریق گشاد شدن دیواره عروق طولانی می کند. آسکوربات یک قسمت مرکزی از شبکه آنتی اکسیدان را تشکیل می دهد که به طور موثری از مولکول های بیولوژیک در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. آسکوربات بسیاری از گونه های واکنش اکسیژن و رادیکال های آزاد را به طور مستقیم کاهش می دهد یا آنها را نابود می کند. علاوه بر این، باعث کاهش رادیکال های اورات و گلوتاتیون می شود که به آنها اجازه می دهد در شبکه آنتی اکسیدانی سلول ها فعالیت کنند.

  • کاربرد استر اسید آسکوربیک

این ماده به صورت ترکیبی تهیه و در کاربردهای مختلف همراه با آلفا-توکوفرول ها استفاده می شود. استر اسید چرب اسید اسکوربیک در محصولاتی مانند مرطوب کننده ها، شامپو، غذای کودک، تخم مرغ اسکاچ، سوسیس، مکعب مرغ و شیر خشک به عنوان مکمل ویتامین، نگهدارنده رنگ و به عنوان آنتی اکسیدان استفاده می شود. استر اسید اسکوربیک در آمریکای شمالی سهم نسبتاً بالایی را به خود اختصاص داده و به دنبال آن این استر در بازار اروپای غربی قرار دارد.

تفاوت استر اسید آسکوربیک با آسکوربیک اسید

این یک نوع اختراع شده از ویتامین C است که عمدتا حاوی آسکوربات کلسیم (ویتامین C بافر شده) است. مطالعات حیوانی نشان داده است که Ester-C®to نسبت به اسید اسکوربیک بهتر جذب و دفع می شود و دارای فعالیت ضد اسکوربوتیک (پیشگیری کننده اسکوربوت) برتر است.

نتیجه

دانستیم استر اسید آسکوربیک به طور مصنوعی تولید می شود و رابطه نزدیکی با آسکوربیک اسید یا ویتامین ث دارد و متشکل از این ویتامین و اسیدی دیگر است که البته مزایای استر اسید آسکوربیک بیشتر است و بهتر از آسکوربیک اسید جذب و دفع می شود. این ماده مصنوعی مزایایی دارد که استفاده از آن و داشتن اطلاعات درباره آن به موضوعی مهم تبدیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *