اسید اسکوربیک در آب نبات

اسید اسکوربیک در آب نبات

اسید اسکوربیک در آب نبات استفاده می شود:

استفاده از اسید اسکوربیک در آب نبات : ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است و یکی از مواد مغذی مهم آنتی اکسیدان است. ویتامین C در واکنش های مختلفی در بدن مورد نیاز است. از جمله تولید کلاژن، هورمون ها نقش مهمی در مبارزه با عفونت دارد و هنگامی که بدن ما هیستامین را فعال می کند که منجر به احتقان بینی می شود.

ویتامین C می تواند هیستامین را غیرفعال کند و تا حدودی مانند آن کار کند. غنی سازی آب نبات عملکرد متنوعی از اسید اسکوربیک است. اسید با استفاده از تخمیر طبیعی کربوهیدرات های مقرون به صرفه سنتز می شود. در صورت استفاده قنادی از اسید اسکوربیک، ممکن است سطح دوز بهینه شود.

مزه ترش آب نبات با اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک طعم ترش خفیفی دارد که شبیه طعم های مرکبات است. این ماده در آب نبات نه تنها باعث افزایش طعم و مزه ترش می شود، بلکه شیرینی را با دوز ویتامین ث تقویت می کند.

آب نبات ها به طور طبیعی ترش نیستند. مثلاً آب نبات های لیمو صنعتی را در نظر می گیریم. این آب نبات ها با استفاده از شکر، شربت ذرت، آب و برخی از ترکیبات معطر طعم دهنده ساخته می شوند، این مواد به هیچ وجه ترش نیستند. برای افزودن طعم ترش (اسیدی) صنعت از اسیدهای ملایم طبیعی مانند اسید اسکوربیک (ویتامین C) ، اسید سیتریک یا اسید مالیک استفاده می کند. این اسیدها به طور طبیعی در میوه ها وجود دارند و به آب نبات ها طعم ترش می دهند. نوعی آب نبات بسیار ترش تولید می شود که همه افراد ترشی آن را نمی توانند تحمل کنند. هر قطعه  از این آب نبات در یک لایه از اسید مالیک، اسید سیتریک و اسید اسکوربیک پوشش داده می شود. ترشی آن بعد از کمی فروکش می کند و یک عطر و طعم میوه ای شیرین باقی می ماند.

به جرات می توان گفت که شیرینی به جز شکلات پیدا نمی شود که حاوی اسید سیتریک، مالیک، تارتار یا اسکوربیک موجود در آن نباشد.

در مقالات آینده به نحوه استفاده از اسید اسکوربیک در مواد غذایی دیگر خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *