اسید اسکوربیک در کاهش وزن و بهبود پوست

اسید اسکوربیک در کاهش وزن و بهبود پوست

اسید اسکوربیک در کاهش وزن و بهبود پوست تاثیرات مثبتی دارد.

سال هاست که ویتامین C به طور گسترده ای  برای تغذیه همه ضروری است، به ویژه ملوانانی که قربانی اسکوربوت و بسیاری از بیماری های مرتبط با کمبود میوه و سبزیجات در دسترس آنها بودند.

اسید اسکوربیک یا ویتامین C یکی از مهمترین ویتامین های محلول در آب است. برای بیوسنتز کلاژن، کارنیتین و انتقال دهنده های عصبی ضروری است. اکثر گیاهان و حیوانات برای نیاز خود اسید اسکوربیک را سنتز می کنند. با این حال، میمون ها و انسان به دلیل کمبود آنزیمی به نام گولونولاکتون اکسیداز نمی توانند اسید اسکوربیک را سنتز کنند.

بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی مقادیر کافی ویتامین C هستند بنابراین دریافت آن آسان است.

اسید اسکوربیک در کاهش وزن و بهبود پوست

اسید اسکوربیک در بهبود پوست

 اسید اسکوربیک حل شونده در آب است. توسط بدن انسان تولید نمی شود و باید از منابع بیرونی تامین شود. نقش مهمی در بدن دارد. برای حفظ سلامت پوست، غضروف، دندان، استخوان و رگ های خون لازم است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان مؤثر است که باعث براق شدن پوست می شود و ظاهر علائم پیری را کاهش می دهد. اسید اسکوربیک ۱۵٪ محلول یک ویتامین C را با عملکرد مستقیم ارائه می دهد، آنتی اکسیدان موثری است که نشان داده است چندین نشانه از پیری پوست را معکوس می کند در حالی که باعث روشن تر شدن پوست در هنگام استفاده موضعی می شود. ویتامین C در شکل خالص آن در آب ناپایدار است.

اسید آسکوربیک ۱۵٪ محلول اسید اتیلیزه شده است. این فرمول عاری از آب، یک رویکرد مستقیم با هدف دستیابی به یک پوست سالم و براق است. بر خلاف سایر مشتقات ویتامین C ، این فرم اتیل شده مستقیماً مانند ویتامین C عمل می کند، از نظر وزن مولکولی به ویتامین C واقعی نزدیکتر است که نتایج قابل مشاهده سریع تری را فراهم می کند و مشخصات پایداری بسیار بهتری نسبت به هر نوع عملکرد مستقیم شناخته شده ویتامین C ارائه می دهد. این فرمولاسیون یک محلول عاری از آب است، ممکن است با وجود عدم وجود روغنها، برای چند ثانیه پس از استفاده ، کمی “روغنی” احساس کند. این فرمول یک محلول اسید L-Ascorbic اسید بسیار پایدار است. 

اسید اسکوربیک (ویتامین C ) در کاهش وزن

دنیا در حال تجربه بیماری همه گیر چاقی است. نتایج این بیماری همه گیر بسیار زیاد است زیرا چاقی با ناهنجاری های متابولیکی مزمن مانند مقاومت به انسولین، دیس لیپیدمی و بیماری های قلبی همراه است. کاهش فعالیت بدنی یا افزایش مصرف انرژی عوامل مهم این بیماری همه گیر است. 

علاوه بر این حساسیت ژنتیکی به چاقی با پلی مورفیسم های ژن مؤثر در مسیرهای بیوشیمیایی تنظیم کننده اکسیداسیون چربی است. با این حال این مسیرها توسط غذاهای خاص و مواد مغذی خاص نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. هر کس می خواهد وزن خود را کاهش دهد باید رژیم غذایی متعادل داشته باشد. اسید اسکوربیک فقط برای پوست نیست. می تواند بر روی کاهش وزن نیز تأثیر بگذارد.

اسید اسکوربیک (ویتامین C)  در کاهش وزن موثر است.

مطالعات  نشان داده اند که ویتامین C به طور معکوس با توده بدن ارتباط دارد. لاغر کردن، عضله سازی یا حفظ سایز و وزن فعلی برای هر شخصی واقعا سخت است، برای کمک به آن نیاز به یک رژیم متعادل و تمرینات مناسب است. افرادی که اسید اسکوربیک کافی دارند، در طی یک دوره تمرینی متوسط ​​ ۳۰ درصد چربی را اکسید می کنند تا افرادی که وضعیت کم ویتامین C دارند. بنابراین این افراد ممکن است در برابر از دست دادن توده چربی مقاوم تر باشند.

ملاحظات کاهش وزن

این قابل درک است زیرا ویتامین C به سنتز کارنیتین که مولکولهای چربی را برای اکسیداسیون چربی و تولید انرژی کمک می کند. انتخاب مواد غذایی می تواند بر احساس سیری و گرسنگی بعد از غذا تأثیر بگذارد. غذاهای حاوی پروتئین بالاتر موژنز پس از مصرف و سیری بیشتر را در مقایسه با غذاهای پرچرب و کم چرب ایجاد می کنند. سطح پایین اسید اسکوربیک پلاسما هم با شاخص توده بدنی بالاتر (BMI) و هم با دور کمر (WC) همراه است.
مصرف بیشتر ویتامین C با شاخص های توده بدن پایین تر مرتبط است و دریافت مقادیر کافی ویتامین C باعث افزایش اکسیداسیون چربی بدن در هنگام ورزش با شدت متوسط ​​می شود. بنابراین، کمبود ویتامین C ممکن است مانع از دست دادن وزن و چربی بدن شود.

به طور خلاصه، اگر میزان ویتامین C شما زیاد باشد، بیشترین نتیجه را از تمرینات چربی سوزی خود می گیرید. ویتامین C برای تولید انرژی، مولکولهای چربی را کاتالیز می کند و به متابولسیم چربی کمک می کند. مقدار بسیار کمی از ویتامین C باعث افزایش ذخایر چربی دور کمر می شود.

اگر میزان کالری دریافتی شما بیشتر از میزان کالری سوزانده شده در طول روز باشد، حتی اگر مقدار زیادی ویتامین C مصرف کنید، لاغر نخواهید شد. خوردن میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامینC ، سرشار از فیبر به شما کمک می کند بدون کالری اضافی سیر شوید. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیشنهاد می کنند، برای از بین بردن موثر حدود ۲ پوند در هفته، حداکثر مقدار توصیه شده برای موفقیت در کاهش وزن درازمدت ۱۰۰۰ کالری کمتر از سوزاندن روزانه مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *