اسکراب اسید اسکوربیک روشن‌کننده نواحی تیره بدن 

اسکراب اسید اسکوربیک روشن‌کننده نواحی تیره بدن 

اسکراب اسکوربیک اسید

تمیزکردن صورت به‌درستی، بخشی از هر روتین مراقبت از پوست است و بهترین راه برای خلاص شدن از شر آلودگی‌هایی است که در طول روز روی پوست ایجاد می‌شوند. اسکراب صورت به پوست شما کمک می‌کند تا زیبایی طبیعی خود را تجربه کنید و مواد مغذی ضروری صورت شما که برای داشتن بهترین ظاهر و احساس در هر روز از هفته نیاز دارید را تأمین کنید. 

اسکراب اسید اسکوربیک روشن‌کننده نواحی تیره بدن 

اسید اسکوربیک یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌‌هایی است که می‌توانید به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید. این ویتامین می‌تواند به کاهش آکنه و اسکار‌های آکنه کمک کند، همچنین پوست را روشن می‌کند و به آن رنگ درخشانی می‌دهد. اسکراب اسید آسکوربیک، یک اسکراب طبیعی است که به‌آرامی سلول‌های قدیمی پوست را پاک می‌کند و درعین‌حال بر روی پوست تغذیه عمیقی دارد. با اسکراب این ماده پوستی تمیز، با ظاهری شاداب خواهید داشت. 

لایه‌برداری پوست با اسکراب اسید اسکوربیک 

پوست ویتامین‌ها از جمله ویتامین C را دوست دارد. این ماده مغذی نه‌تنها کلاژن‌سازی را تقویت می‌کند، بلکه به بهبود و کاهش ظاهر پوست آسیب‌دیده در برابر نور خورشید کمک می‌کند. بهترین راه برای لایه‌برداری پوست استفاده از اسکراب اسید اسکوربیک است که به‌عنوان یک محصول مراقبت از پوست همیشه ضروری است. 

درحالی‌که افزایش مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها حاوی ویتامین C در تابستان بسیار است و زمانی که رژیم غذایی شما سرشار از غذا‌های حاوی ویتامین C باشد، برای پوست معجزه می‌شود، اما بهتر است از اسکراب این ماده برای لایه‌برداری پوست استفاده کنید و با آن پوست صاف‌تر و حاوی رنگ‌دانه کمتر داشته باشید. 

این لایه بردار تقویت‌کننده کلاژن بسیار است، اما بهتر است هنگام استفاده در نواحی اطراف چشم و دهان بااحتیاط مصرف شود. 

اسکراب اسید اسکوربیک باعث رفع تیرگی 

تیرگی‌های پوستی در اثر عوامل مختلفی ممکن است به وجود بیایند که از جمله آن‌ها می‌توان به عوامل ژنتیکی، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و اسکار اشاره داشت. زمانی که اسکراب اسید آسکوربیک روی پوست اعمال شود، با لایه‌برداری پوست، تیرگی‌ها را رفع می‌کند و ظاهر شفافی به پوست شما می‌دهد. 

برطرف‌کننده لکه‌های پوستی 

آکنه یک بیماری التهابی پوستی است که در اثر مسدود شدن منافذ ایجاد می‌شود. منجر به قرمزی، تورم و گاهی اوقات جوش‌هایی می‌شود که برجستگی‌های ملتهب حاوی چرک هستند. علاوه بر جوش، آکنه بسیاری از افراد را دچار اسکار‌های پس از التهاب و آسیب‌های پوستی می‌کند. بااین‌حال، تحقیقات نشان می‌دهد که اسید اسکوربیک می‌تواند در درمان این ضایعات مؤثر باشد. سن، ژنتیک و هورمون‌ها از عوامل خطر آکنه هستند. علاوه بر این، سویه‌های خاصی از باکتری رایج پوست Cutibacterium acnes ( C. acnes) ممکن است باعث ایجاد این بیماری شود. باتوجه‌به اینکه اسید اسکوربیک یک ضدالتهاب است، اسکراب آن می‌تواند به کاهش قرمزی و تورم مربوط به آکنه در صورت استفاده موضعی کمک کند؛ بنابراین، ظاهر ضایعات آکنه را بهبود می‌بخشد. پس از بروز آکنه، پوست شما به زمان نیاز دارد تا بهبود یابد. بدون درمان مناسب، ممکن است اسکار آکنه ایجاد شود. اسکار‌های آکنه معمولاً مربوط به آکنه‌های شدید و کیستیک هستند، اما می‌توانند در موارد خفیف نیز ایجاد شوند. علاوه بر این، آکنه طولانی‌مدت، ژنتیک و دست‌کاری‌های فیزیکی مانند برداشتن یا فشار دادن می‌تواند احتمال ایجاد جای زخم را افزایش دهد. 

اسکراب اسید اسکوربیک روشن‌کننده نواحی تیره بدن 

انواع اسکار و تأثیر اسید اسکوربیک بر آن‌ها 

سه نوع اصلی اسکار آکنه آتروفیک، هیپرتروفیک و کلوئیدی است. اسکار‌های آتروفیک باعث ازبین‌رفتن کلاژن پوست می‌شوند و به‌صورت فرورفتگی‌های کوچک در پوست دیده می‌شوند. اسکار‌های هیپرتروفیک و کلوئیدی هر دو ناشی از تولید بیش از حد کلاژن هستند و به‌صورت بافت اسکار ضخیم و برجسته ظاهر می‌شوند. ویتامین C با افزایش سنتز کلاژن، اسکار آکنه را درمان می‌کند. در نتیجه، این ویتامین ممکن است بهبود زخم‌های آکنه را تسریع کند. پس از استفاده از میکرونیدلینگ که شامل چرخاندن سوزن‌های کوچک روی پوست برای بهبود التیام و افزایش تولید کلاژن می‌شود، استفاده از اسکراب اسید اسکوربیک یک‌بار در هفته، باعث بهبود متوسط اسکار آکنه می‌شود. 

البته ویتامین C و میکرونیدلینگ برای اسکار‌های هیپرتروفیک و کلوئیدی نامناسب هستند، زیرا این انواع ناشی از تولید بیش از حد کلاژن هستند. 

اسکراب اسید آسکوربیک، کاهش‌دهنده هایپرپیگمانتاسیون 

هایپرپیگمانتاسیون ایجاد لکه‌های تیره روی پوست شما در نتیجه آکنه، اشعه ماوراء بنفش یا آسیب‌های دیگر است. استفاده از ویتامین C روی پوست ممکن است با تداخل با آنزیمی به نام تیروزیناز که مسئول تولید ملانین، یک رنگ‌دانه طبیعی پوست است، هیپرپیگمانتاسیون را کاهش دهد. علاوه بر این، ویتامین C به‌عنوان یک عامل روشن‌کننده عمل می‌کند و می‌تواند ظاهر لکه‌های تیره را بدون تغییر رنگ طبیعی پوست شما کاهش دهد. 

نحوه انجام پچ تست اسکراب اسید اسکوربیک 

یک نقطه کوچک در امتداد خط فک خود را بشویید و خشک کنید. مقدار کمی از اسکراب اسید آسکوربیک را روی نقطه موردنظر بمالید و به‌آرامی روی پوست خود ماساژ دهید. حداقل ۲۰ دقیقه صبر کنید، اگر محل موردنظر، بدون قرمزی، سوزش و تورم ماند، می‌توانید از این ماده روی پوست خود استفاده کنید و از مزایای آن لذت ببرید 

نتیجه‌گیری 

بیش از یک دلیل وجود دارد که چرا اسید اسکوربیک در مراقبت از پوست بسیار محبوب است. زیرا به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و به پوست شما کمک می‌کند تا خود را از اثرات آلودگی و آسیب خورشید ترمیم کند. می‌تواند به کاهش ظاهر لکه‌های تیره و به محو شدن آکنه کمک کند. همچنین با تحریک رشد کلاژن به جلوگیری از پیری زودرس کمک می‌کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *