اسید آسکوربیک (ویتامین C ) یک آنتی اکسیدان قوی است

اسید اسکوربیک آنتی اکسیدان قوی است

منظور از (اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان قوی است) چیست؟

اسید آسکوربیک یک آنتی اکسیدان قوی که می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد. ویتامین C یا اسید اسکوربیک یک ترکیب ارگانیک طبیعی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است و در حیوانات و گیاهان یافت می شود.

به عنوان یک بافر ردوکس عمل می کند و می تواند گونه های اکسیژن واکنش پذیر را کاهش داده و از این طریق خنثی شود. این کوفاکتور برای آنزیم های درگیر در تنظیم فتوسنتز، بیوسنتز هورمون و بازسازی سایر آنتی اکسیدان ها است که تقسیم سلولی و رشد را نیز تنظیم می کند.

در انتقال سیگنال نقش دارد و در چندین فرآیند فیزیولوژیکی مانند تحریک ایمنی، سنتز کلاژن، هورمون ها، انتقال دهنده های عصبی و جذب آهن و همچنین در سم زدایی بدن از فلزات سنگین نقش دارد.

آیا اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان است؟

اسید آسکوربیک یک آنتی اکسیدان قوی ، کارآمد و ارزان عمل می کند که می تواند دفاع طبیعی بدن را تقویت کند. این ماده می تواند هم با واکنش مستقیم با رادیکال های پراکسیل آبی و هم به طور غیرمستقیم با بازگرداندن خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین محلول در چربی به طور مستقیم عمل کند. آنتی اکسیدان ها مولکولی هستند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

آنها این کار را با محافظت از سلولها در برابر مولکولهای مضر به نام رادیکالهای آزاد انجام می دهند. هنگامی که رادیکال های آزاد جمع می شوند، آنها می توانند وضعیتی به نام استرس اکسیداتیو ایجاد کنند  که به بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است.

مطالعات نشان می دهد که مصرف بیشتر اسید اسکوربیک در بدن انسان می تواند سطح آنتی اکسیدان خون را تا ۳۰٪ افزایش دهد و به دفاع طبیعی بدن در مبارزه با التهاب  و بیماری ها کمک می کند. می تواند سطح آنتی اکسیدان خون را تقویت کند. به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *