آسپارتام در آدامس

آسپارتام در آدامس

آسپارتام در آدامس

ممکن است برای خیلی از کاربران عزیز ایم سوال پیش بیاید که در چه محصولاتی از آسپارتام استفاده می شود ؟ به همین خاطر در این مقاله قصد داریم در مورد وجود آسپارتام در آدامس کمی صحبت کنیم . آدامس نوعی آب نبات است که برای جویدن ساخته شده است اما بلعیده نمی شود. این ماده با مخلوط کردن پایه آدامس با شیرین کننده ها و طعم دهنده ها تهیه می شود.

آسپارتام در آدامس

جویدن آدامس به طور مکرر برای سلامتی دهان و دندان شما مفید است زیرا می تواند از ساخت تارتار جلوگیری کرده و نفس را تازه کند. از زمان تولید اولین آدامس های ساخته شده صنعتی که از شیرین کننده های طبیعی استفاده نمی کردند، چندین ماده سعی کردند بهترین گزینه برای جایگزینی قند، پودر طبیعی در بازار باشند. شیرین کننده های طبیعی به مواد مصنوعی منتقل شده است که مهمترین آنها آسپارتام، یک شیرین کننده غیر ساکارید است که به سرعت به یکی از محبوب ترین جایگزین های قند در بسیاری از محصولات موجود در قفسه های فروشگاه تبدیل شد.

 این شیرین کننده حدود ۲۰۰ برابر شیرین تر از شکر است. از آنجا که مقدار کمی از آن باید در دستور العمل های مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد، مقدار کالری آن بسیار ناچیز است و بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی محصولات خود را با برخی از مارک های “کم کالری” به بازار عرضه می کنند. آسپارتام به یکی از آزمایش شده ترین و با دقت ترین ماده غذایی مصرفی انسان در جهان تبدیل شده است.

آسپارتام برای استفاده بی خطر است. امروزه مارکهای زیادی آدامس از آسپارتام استفاده می کنند. آدامس های بدون قند حاوی آسپارتام باعث پوسیدگی دندان نمی شوند، سطح قند خون را بالا نمی برد و به مدیریت وزن کمک می کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *