خرید دکستروز مایع

خرید دکستروز مایع

خرید دکستروز مایع

هنگام خرید هر کالایی، مواردی از جمله: ماهیت، چگونگی کیفیت آن و قیمت آن برای خریدار محصول مهم وتاثیرگذار است و دور از تصور نیست که فرد بخواهد درباره این مسایل اطلاعات کسب کند و در این زمینه بیشتر بداند. با توجه به این قضیه فروشندگان هر محصول یا کالایی موظف هستند که اطلاعات لازم در هرزمینه ای را به مشتری های خود ارائه بدهند. از آنجا که دکستروز با صنایع غذایی و دارویی ارتباط بسیار نزدیکی دارد؛ ضروری است که کسی که حرفه ای مرتبط با این کالا دارد، اطلاعاتی کامل و جامع درباره آن داشته باشد. حال اگر شما قصد خرید دکستروز مایع را دارید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید و همین طور کارشناسان فروش پویا همیشه آماده هستند تا هرنوع اطلاعاتی را درباره خرید و کیفیت دکستروز مایع را در اختیار شما بگذارند.

خرید دکستروز مایع

دکستروز مایع

  • معرفی دکستروز مایع

محصولات کشاورزی غنی از نشاسته مانند ذرت را می‏توان با استفاده از آنزیم، هیدرولیز و طی مراحل مختلف و با فن‏آوری بالا (high-tech)، به محصولات متنوعی با کاربردهای متفاوت تبدیل کرد. از جمله این محصولات می‏توان انواع شربت‏های گلوکز و فروکتوز با درجات مختلف شیرینی و همچنین دکستروز، مالتوز و مالتودکسترین‏ اشاره کرد. دکستروز آبدار که حاوی ۹% آب کریستالیزه است و بیشترین کاربرد را دارد. از نظر تجاری گلوکز به شربت ذرت (مخلوطی از گلوکز،دکسترین و دیگر قندها) گفته می شود و گلوکز خالص، دکستروز نامیده می شود.

دکستروز یک قند ساده است که از ذرت به روش آنزیمی ساخته شده است. دکستروز مایع، بی رنگ، شفاف دارای مزه شیرین با معادل دکستروز حداقل ۹۵ می باشد. دکستروز به عنوان ماده اولیه (به عنوان یک شیرین کننده طبیعی)، در رنج وسیعی از محصولات غذایی، تخمیری و دارویی استفاده می شود. دکستروز یک نوع دکستروز یک نوع شکر ساده از ذرت است. این ماده شبیه فروکتوز است و از لحاظ شیمیایی یکسان با گلوکز است که قند خون است. قندهای ساده، از جمله دکستروز، فروکتوز و گلوکز، در غذاها مانند قند ، عسل و نان ظاهر می شود. دکستروز اغلب در غذاها به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی و مواد تشکیل دهنده مانند شربت ذرت فروکتوز ظاهر می شود.

 مضرات هشدارها درباره مصرف دکستروز مایع

واکنش های تب زا، عفونت در محل تزریق، نکروز بافتی، ترومبوز وریدی با فلبیت، اغتشاش شعور یا عدم هوشیاری و تحریک ورید با مصرف این دارو گزارش شده است. معمولا مصرف دکستروز بی‌خطر است، اما خطرات احتمالی و عوارض جانبی دارد.

عوارض جانبی استفاده از بیش از حد دکستروز عبارتند از:

    ورم

    تنفس سریع و پی در پی

    تشنگی بیش از حد

بدن قند ساده را بسیار سریع می‌شکند تا از انرژی آن استفاده کند. اگر کسی بیش از حد از قند ساده استفاده کند، بدن قند اضافی را به عنوان چربی ذخیره خواهد کرد.

اگرچه بدن برای تأمین انرژی نیاز به قند ساده دارد، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطر ابتلا به موارد زیل را افزایش دهد:

    افزایش وزن

    بیماری قلبی

    دیابت

    آکنه و دیگر مشکلات پوستی

    انرژی کم

    افسردگی

با این حال، برخی اوقات مصرف دکستروز برای برخی افراد بیشتر از آن که آسیب برساند، مفید است.

اعصاب مرکزی: اغتشاش شعور، عدم هوشیاری، سندرم هیپراسمولار (با مصرف محلولهای غلیظ.)

قلبی ـ عروقی: (با افزایش بار مایع) ادم ریوی، تشدید زیادی فشار خون و نارسایی احتقانی قلب در بیماران مستعد. انفوزیونهای غلیظ یا طولانی این دارو ممکن است موجب فلبیت و اسکلروز وریدی، بخصوص با تجویز از طریق ورید محیطی شود.

پوست: ورآمدن و نکروز بافت (در صورت نشت محلولهای غلیظ از رگ به بافتهای اطراف)

ادراری ـ تناسلی: گلوکزوری، دیورز اسموتیک

متابولیک: (با انفوزیون سریع محلول غلیظ یا انفوزیون طولانی مدت) زیادی قند خون ، زیادی حجم خون ، هیپراسمولاریته، خاتمه دادن سریع انفوزیونهای طولانی مدت ممکن است موجب کاهش قند خون ناشی از ز یادی واجهشی انسولین خون شود.

نکات مهم در خصوص مصرف

۱٫مصرف این سرم در دوران بارداری و شیردهی مانعی نداشته است ولی حتما باید با تجویز پزشک در صورت نیاز این سرم مصرف گردد.

۲٫در صورتی که میزان سطح گلوکز خون در بیمار بالا است باید احتیاطهای لازم در خصوص مصرف این سرم صورت بگیرد .

۳٫توصیه می شود در صدمه های مغزی پس از عمل جراحی بلافاصله از این سرم استفاده نگردد.

۴٫ باید احتیاط های لازم در خصوص مصرف این سرم در نوزادان مادران مبتلا به دیابت در نظر گرفته شود.

۵٫ این محلول در افرادی که بیماری کبدی، کلیوی ، قلبی یا انسداد مجاری اداری دارند باید با تجویز پزشک و مشورت های او انجام گردد.

 6. حتما باید در خصوص مصرف این دارو به تجویز و توصیه های پزشک دقت کنید.

مصارف دکستروز در پزشکی

پزشکان از دکستروز به دلایل مختلفی از جمله موارد ذیل استفاده می‌کنند:

    برای درمان سریع فشار خون پایین

    برای درمان کم‌ آبی بدن

    برای تأمین تغذیه در ترکیب با آمینواسیدها و سایر مواد

پزشکان توصیه می‌کنند که افراد مبتلا به دیابت یا افرادی که در معرض ابتلا به قند خون پایین هستند، همواره قرص‌های دکستروز را به همراه داشته باشند. قرص‌های دکستروز به سرعت در دهان حل شده و به بدن اجازه می‌دهد که دکستروز را جذب کند.

نتیجه

دکستروز یک قند ساده مشتقه از ذرت و سایر گیاهان است. مصارف فراوانی از جمله شیرین‌کننده مواد غذایی و افزایش مدت انقضای برخی محصولات غذایی را دارد.

همانطور که میدانید دکستروز یکی از ماده های اولیه برای تولید الکل و دارو می باشد. در ایام کرونایی تولید الکل چند برابر شده است. صنعت دارویی با تولید داروها به مقدار بیشتر از قبل مصرف دکستروز بالاتری دارند.

تهیه دکستروز برای شرکت های دارویی و محصولات شیمیایی یکی از دغدغه های بزرگ این روزهاست.

همراه گرامی با توجه به اینکه نکات مهم مربوط به دکستروز مایع را با یکدیگر مرور کردیم؛ اگر مایل به خرید دکستروز مابع هستید با کارشناسان پویا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *