موارد استفاده از کلسیم کلراید

موارد استفاده از کلسیم کلراید

موارد استفاده از کلسیم کلراید

موارد استفاده از کلسیم کلراید

کلرید کلسیم را می توان با پالایش خاکستر سودا، نمک طبیعی یا سنگ آهک بدست آورد.  به راحتی در آب حل می شود و در صورتی که در محیط به اندازه کافی مرطوب باشد به مایع تبدیل می شود. مانند نمک یک کریستال سفید است.

موارد استفاده از کلسیم کلراید

۱٫ در جاده ها و بزرگراه ها

مانند کلرید سدیم، کلرید کلسیم نقطه ذوب یخ را کاهش می دهد، بنابراین یکی از رایج ترین استفاده ها برای جابجایی جاده ها است. در دمای بسیار پایین تر از منهای ۲۰ درجه فارنهایت برای نمک سنگ کار می کند. در حین حل شدن، گرما را در یک واکنش اگزوترمیک آزاد می کند.  هزینه هر پوند آن بیشتر از نمک سنگ است، اما مقدار کمتری از آن برای انجام کار نیاز است.

کلرید کلسیم دارای هیدروکروم است، به این معنی که رطوبت  را از محیط جذب می کند و این  باعث می شود که برای از بین بردن گرد و غبار در جاده ها و راه ها استفاده شود. به دلیل توانایی حفظ رطوبت و افزایش تراکم خاک، کلرید کلسیم اغلب به عنوان یک تثبیت کننده استفاده می شود.

۲. کنترل رطوبت

این مایع می تواند رطوبت را جذب کند پس  در فروشگاه، کمد منازل در جعبه های بزرگ برای جذب رطوبت استفاده می شود. اما در استفاده از آن باید احتیاط کرد، در اطراف فلزات نباید قرار بگیرد ، زیرا باعث زنگ زدگی آنها می شود.

۳٫ در صنایع غذایی

کلرید کلسیم یک مکمل غذایی معمولی است. باعث سفتی پنیر، توفو و میوه ها و سبزیجات کنسروی می شود و این باعث طعم شور ترشی بدون افزودن سدیم اضافی می شود

کلرید کلسیم یک عنصر رایج در نوشیدنی های ورزشی است. هنگامی که در آب حل می شود، به یون های کلسیم مثبت و کلر منفی تقسیم می شود، و چون فرمول کلرید کلسیم شامل دو یون کلرید می شود، الکترولیت قوی تر از کلرید سدیم است. می تواند جایگزین نمک غذا شود.

کلرید کلسیم در تولید پنیر ونوشیدنی ها به عنوان یک منبع کلسیم استفاده می شود. همچنین برای حفظ استحکام مواد غذایی و یا افزایش تعادل معدنی در نوشیدنی ها استفاده می شود.

۴٫ در ساخت و ساز

از آنجایی که کلرید کلسیم به خوبی جذب آب می شود و در هنگام انجام این کار حرارت ایجاد می کند، کارگران سیمان آن را به بتن می رسانند تا میزان بهبود را در دماهای پایین افزایش دهند. اضافه کردن ۲ درصد کلراید کلسیم میزان بهبودی را در ۵۰ درجه فارنهایت ایجاد می کند که بتن ساده در دمای ۷۰ درجه فارنهایت است. به سیمان با قلیلی پایین اضافه می شود تا آن را از حالت قلیایی خارج کند.


۵٫ کلرید کلسیم ممکن است به عنوان یک درمان فوری برای مشکلات بهداشتی ناشی از کاهش قابل توجهی از کلسیم (هیپوکلسمی) باشد که در آن بیماران اسپاسم عضلانی را تجربه می کنند.

موارد استفاده دیگر

–  درمان های آب آشامیدنی: از کلرید کلسیم برای حذف فلوراید، فسفات، فلزات سنگین و زباله های روغنی استفاده می کنند.

– تولید نمک کلسیم: تولید کنندگان از کلرید کلسیم در هنگام ساخت نمک های کلسیم استفاده می کنند.

 – معادن: کلرید کلسیم می تواند برای ضد عفونی و ضد یخ مقاومت در برابر سنگ و زغال سنگ استفاده شود.

– تولید کاغذ: رطوبت رنگ را در کاغذ بهبود می بخشد.

– نفت: باعث خالص سازی نفت می شود. تورم شیل را کاهش می دهد.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع کلسیم کلراید.

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *