آیا افراد دیابتی می توانند از سوربیتول استفاده کنند؟

سوربیتول از افزودنی های غذایی است.

سوربیتول_پویاویژن

سوربیتول و افراد دیابتی، این موضوع که ایا مصرف سوربیتول در افراد دیابتی مفید است یا نه ممکن است سوال بسیاری از شما خوانندگان عزیز باشد. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی فواید و مضرات سوربیتول در افراد دیابتی بپردازیم.

همه ما می دانیم که باید یک رژیم سالم داشته باشیم که در آن چربی، شکر و نمک به مقدار متعادل وجود داشته باشند، تا وزن، کلسترول، قند خون و فشار خون را نرمال نگه داریم. شکر یک نوع کربوهیدرات است و چون تمام کربوهیدرات ها بر میزان قند خون تاثیر می گذارند، کاهش میزان مصرف قند می تواند به کنترل قند خون کمک کند و قند باعث ارزش غذایی نمی شود.

افراد مبتلا به دیابت نمی توانند رژیم غذایی بدون قند را داشته باشند. در واقع، در بلند مدت یک رژیم غذایی بدون قند تقریبا غیرممکن است.انواع مختلف شیرین کننده های تغذیه ای وجود دارد، اما همه آنها حاوی کربوهیدرات و کالری هستند. آنها معمولا به عنوان “قند” یا “شکر افزوده” نامیده می شوند. یک گروه از شیرین کننده های مواد مغذی، پلیول ها هستند که الکل های قندی هستند مانند سوربیتول.

شیرین کننده E 420 دارای شاخص گلیسمی بسیار پایین است. سوربیتول تنها ۹ واحد دارد، در حالی که قند حدود ۷۰ است و فروکتوز حدود ۲۰ است. به دلیل شاخص گلیسمی پایین در شکلات، کوکی و آب نبات برای بیماران دیابتی استفاده می شود. اغلب به عنوان یک جایگزین شکر استفاده می شود و افراد دیابتی و افرادی که اضافه وزن دارند، مصرف کنندگان اصلی می باشند.

این شیرین کننده عملا توسط بدن جذب نمی شود و از طریق روده تقریبا بدون تغییر دفع می شوند. شیرین کننده های مصنوعی کربوهیدرات نیستند و قند خون را افزایش نمی دهند. الکل های قند یک نوع شیرین کننده کم کالری هستند. شما می توانید آنها را در بستنی ها، کوکی ها، پودینگ ها، آب نبات ها و آدامس های جویدنی که با برچسب “بدون قند” هستند پیدا کنید.

الکل های قندی کالری کمتری نسبت به شکر دارند و گلوکز خون (قند خون) کمتر از سایر کربوهیدرات ها دارند که این می تواند مفید باشد. اگر در حال تلاش برای از دست کم کردن وزن یا جلوگیری از افزایش وزن هستید می توانید از آنهاسوربیتول استفاده کنید.

سوربیتول و افراد دیابتی
سوربیتول و افراد دیابتی

آیا سوربیتول برای بیماران دیابتی مفید است؟

سوربیتول یک شیرین کننده کم کالری است که از لحاظ شیمیایی گرفته شده از گلوکز است.

این ماده تأثیر کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد، که می تواند برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند مفید باشد.
در جدول توزیع مقدار قند و کالری مواد غذایی، این ماده غذایی با ۶۰٪  مقدار شیرینی قند و مقدار کالری کمتر از ۳۰ کالری در مقایسه با شکر است.
پس از مصرف سوربیتول یک احساس خنک کننده در دهان پدید می آید. همچنین کمک به مرطوب شدن مواد غذایی می کند، که این خاصیت باعث می شود که یک عنصر مفید در تولید شیرینی، کیک پخته شده و شکلات باشد.
سوربیتول پولیول یک نوع کربوهیدرات است که به طور کلی از شکر تولید می شود. از آنجا که اثر متفورمین نوشابه های غیر الکلی در اتحادیه اروپا ممنوع است، مصرف پلیول ها ممنوع می باشد.
این ماده به طور طبیعی در غذاهای خاص مانند سیب و گلابی، هلو و زردآلو، و میوه خشک مانند آلو و کشمش وجود دارد.
هنگام مصرف، این ماده به آرامی و تنها تا حدی خیلی کم در روده جذب می شود و به فروکتوز در کبد تبدیل می شود. تجمع بیش از حد سوربیتول در روده می تواند باعث اسهال شود.
اگر سوربیتول به مقدار زیاد مصرف شود، می تواند عوارض جانبی مانند نفخ و گاز معده ایجاد کند به گونه ای که جذب دی اکسید کربن شکسته شده و سپس از بین می رود.
کمیته علمی اتحادیه اروپا در مواد غذایی در گزارشی در سال ۱۹۸۵ بیان کرد که خوردن ۵۰ گرم در روز از این ماده غذایی باعث اسهال می شود.مصرف بیش از حد غذاهای حاوی بیش از ۱۰٪ این ماده ممکن است اثر منفی داشته باشد.

در گزارش سال  ۲۰۱۱  اداره ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) در مورد سوربیتول، آمده است که این ماده باعث بهبود سلامت دندان ها با کمک به خنثی کردن اسیدیته پلاک در دندان ها و تعمیر مینای دندان می شود.
EFSA  نیز این ادعا را پذیرفت که پلیول ها به دلیل میزان جذب آهسته آنها، تاثی کمتری بر میزان قند خون نسبت به قند و شکر می گذارد. این امر می تواند برای افراد مبتلا به اختلال تحمل گلوکز مفید باشد که عامل خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی-عروقی است.
EFSA  محدودیتی برای مصرف روزانه سوربیتول نگذاشته است. به این معنی که از میزان مصرف طبیعی برای سلامتی مضر نیست و افراد دیابتی می توانند در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

دیدگاه ها بسته شده است