استفاده از اسید سیتریک در نان

استفاده از اسید سیتریک در نان

استفاده از اسید سیتریک در نان:

نان به آن دسته از غذاها اطلاق می‌شود که با پختن، بخارپز کردن یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می‌شود. اسیدسیتریک یک اسید آلی ضعیف است که در مرکبات یافت می‌شود. این اسید در حال حاضر به صورت پودر هم تولید می‌شود. این ماده معمولاً به عنوان یک ماده نگهدارنده طبیعی استفاده می‌شود. هنگامی که با غذا مخلوط می‌شود، طعم ترش (اسیدی) به آن را می‌دهد و گاهی اوقات در غلظت‌های بسیار بالا کمی تلخ می‌شود.

از کاربرد های اسید سیتریک این است که عمدتا به عنوان یک عامل طعم دهنده استفاده می شود. اسید سیتریک و نمک های آن نیز در تولید نان ترش استفاده می شود و به ایجاد طعم دلپذیر و متمایز کمک می کند. اسید لاکتیک، یک ترکیب سه کربن، در مقادیر قابل توجهی در شیر ترش یا شیر تهیه شده است. همچنین در فرمولاسیون نانوایی استفاده می شود.

استفاده از اسید سیتریک در نان

افزودن اسیدهای آلی به نان باعث افزایش طول عمر آن برای  انبارکردن تا بیش از ۳۰ روز  بسته به اسید و نسبت آن دارد.

همچنین، اسید سیتریک به عنوان یک تهویه خمیر در تولید نان تجاری استفاده می شود و باعث می شود که خمیر بیشتر الاستیسیته و عمر طولانی تر داشته باشد. شما می توانید اسید سیتریک را به نان خامه ای یا نان خمیر ترش اضافه کنید. هیچ بویی توسط اسید سیتریک اضافه نشده است، فقط مزه ترش می دهد.

نانهایی که به عنوان خوراکی دسته بندی شده اند، از جمله نان خمیر معمولی، چاودار، ، حاوی اسید سیتریک هستند. بعضی از آنها برای اهداف طعم اضافه شده است، در حالی که بعضی دیگر اسید سیتریک را به عنوان فرآورده تولید می کنند.
استفاده از اسید سیتریک در نان در حد مجاز مانعی ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *