اسید سیتریک در آبنبات

اسید سیتریک در آبنبات

اسید سیتریک در آبنبات

اسید سیتریک یک اسید آلی تری کربوکسیلیک ضعیف است. بسیار محلول در آب است و هنگامی که آن را حل کند، اسیدیته ضعیف را نشان می دهد، اما یک مزه اسیدی قوی دارد که شیرینی را تحت تاثیر قرار می دهد و به خاطر طعم میوه ای که دارد در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود. به طور کلی،همچنین برای پوشاندن طعم ناخوشایند داروها استفاده می شود. اسید سیتریک در آبنبات به منظور ترش کردن استفاده می شوند. آنها به طور طبیعی در مرکبات، سیب، انواع توت ها وجود دارند. انواع مختلف آب نبات ترش وجود دارد. آب نبات های سفت، آب نبات های چسبنده و شکلات های پودری بعضی از رایج ترین آنها هستند. همه آنها یک دسته از مواد تشکیل دهنده دارند: اسیدهای غذایی مانند اسید مالیک، اسید سیتریک، اسید تارتار و اسید فوماریک.

اسید سیتریک در آبنبات

اسید سیتریک، مالیک و تارتار در فهرست مواد غذایی سالم FDA قرار دارند، هرچند طرفداران آب نبات های شیرین باید بعد از خوردن غذای اسیدی مراقب دندان های خود باشند.

هنگام افزودن اسید به مخلوط گرم مانند آبنبات سخت یا زنجبیلی، همیشه آن را در آخر اضافه کنید، در حالی که اضافه کردن دیگر طعم های ظریف، به طوری که گرما طعم را تضعیف نمی کند.

اسید مالیک یکی از رایج ترین طعم دهنده های ترشی است که برای تهیه آب نبات استفاده می شود، که عطر و طعم ترش سیب سبز از آن است. اغلب در آبنبات های تجاری وجود دارد و ترشی آن از اسید سیتریک بیشتر است. اگر شما آبنبات هایی با طعم مرکبات دوست دارید، آبنبات هایی که اسید سیتریک دارند از این نمونه هستند.یکی از کاربردهای اسید سیتریک اینکه تولید کنندگان آبنبات می توانند آن را به شکل پودری یا مایع به راحتی بدست آورند، که ایده خوبی برای آب نبات های سخت است.

Kool-A  ترکیبی از اسید سیتریک، رنگهای غذایی و طعم های مصنوعی اختصاصی است که این می تواند در آبنبات استفاده شود اما بهتر است از اسیدسیتریک استفاده کرد.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسید سیتریک.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *