اسید سیتریک در میوه ها

اسید سیتریک در میوه ها

اسید سیتریک در میوه ها

اسید سیتریک معمولا در مرکبات وجود دارد، اما به طور طبیعی در انواع میوه ها نیز هست. اسید سیتریک در میوه ها بعضا به هشت درصد هم میرسد که  میوه های ترش عمدتا دارای بیشترین درصد هستند. اسید سیتریک طعم تلخی دارد.

اسید در سیتریک مرکبات:

اسید سیتریک در میوه ها

مرکبات دارای بالاترین سطوح اسید سیتریک در میوه ها هستند، و دارای اسید اسکوربیک و ویتامین C نیز می باشند. این میوه ها دارای طعم تیز و ترش هستند. مرکبات شامل گریپ فروت، پرتقال، لیمو، نارنگی، تنگلو، کلاکتین، کومکت و میوه یخی می باشند.  از تمام  مرکبات، انواع مختلف  لیمو حاوی بیشترین اسید سیتریک با حدود ۴ گرم ۱۰۰ گرم  هستند.

اسید سیتریک در توت ها:

اسید سیتریک در میوه ها

توت ها دارای درصد پایین تری اسید سیتریک نسبت به مرکبات دارند.  توت ها : شامل توت فرنگی،زغال اخته ، تمشک، انگور فرنگی هستند . زغال اخته حاوی کمترین میزان اسید سیتریک است.

اسید سیتریک در گوجه فرنگی ها:

اسید سیتریک در میوه ها

گوجه فرنگی  چون حاو ی دانه می باشد بنابراین در دسته ی میوه ها قرار می گیرد.
گوجه فرنگی یک میوه بسیار اسیدی و حاوی حدود ۰٫۵ گرم اسید سیتریک در هر ۱۰۰ گرم میوه است. گوجه فرنگی های تازه و کنسرو شده نیز حاوی اسید سیتریک هستند.

اسید سیتریک در میوه های گرمسیری:

آناناس یک میوه اسیدی است .
آناناس و تامارند میوه های استوایی هستند که حاوی اسید سیتریک هستند. آناناس به عنوان یک میوه با اسید بالا محسوب می شود و همچنین می توانند عطر و طعم تند و تیز داشته باشند. صد گرم آن حدود ۱ گرم اسید دارد.

اسید سیتریک در میوه های کم اسید:

مانگو دارای اسید سیتریک است اما نسبت به میوه های دیگر مقدارش کمتر است.
اسید سیتریک در میوه هایی مثل  گیلاس، سیب شیرین، هلو شیرین، آلو شیرین، انبه، انجیر، زیتون و خرمالو یافت می شود. اگر چه اسید سیتریک در این میوه ها وجود دارد، اما مقدار آن کم است. به عنوان مثال، ۱۰۰ گرم گیلاس حاوی کمتر از ۰٫۱ گرم اسید سیتریک است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *