تاثیر اسید سیتریک بر مو

موهای شما بر رفتار و خلق شما تأثیر می گذارند. ۸۸ درصد زنان معتقدند که موهایشان باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود. پس برای سالم نگهداشتن موها باید از شامپوی مناسب استفاده کرد.

اسید سیتریک در شامپو

آب لیمو یک ماده مراقبت کننده مو است که به رشد مو کمک می کند. ویتامین C در آب لیمو موجب افزایش رشد مو می شود و باعث می شود که مو قوی تر شود. حاوی مقادیر بالا ویتامین، اسید فولیک و ویتامین B و همچنین مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم و فسفر است. اسید سیتریک یک اسید آلی است که در لیموترش به مقدار زیادی وجود دارد و در شامپو استفاده می شود.اسید سیتریک در شامپو نه تنها به تحریک رشد مو کمک می کند، بلکه باعث می شود فولیکول های مو سالم باشند. اسید سیتریک،  با از بین بردن شوره سر، باعث بهبود وضعیت پوست می شود و جریان خون را افزایش می دهد که به نوبه خود باعث افزایش و تقویت فولیکول مو می شود. این عنصر ترشح بیش از حد سبوم را جذب می کند و بر روی غدد سباسه بر خلاف مواد شیمیایی تاثیر نمی گذارد.

اسید سیتریک در شامپو

در عین حال، بکاربردن اسید سیتریک ترکیبی عالی برای درمان پوست سر زخم است که اغلب باعث ریزش مو می شود و رشد مو را متوقف می کند. اسید سیتریک در شامپو باعث کاهش خارش پوست می شود. باعث کاهش رشد باکتری ها نیز می شود. با تمام این مزایای شگفت انگیز برای رشد مو، در شامپوهای مخصوص موهای آسیب دیده نیز استفاده می شود.

برای تنظیم اسیدیته شامپو از اسید سیتریک استفاده می شود، زیرا در شرایط اسیدی فولیکول های مو پایدار هستند و PH اسیدی به کوتیکول، لایه بیرونی مو کمک می کند تا موها صاف و درخشان باشند.

اکثر سورفکتانت ها که برای موی انسان استفاده می شوند، کمی اسیدی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *