دکستروز در بدنسازی

دکستروز در بدنسازی

دکستروز در بدنسازی:

اگر هنوز حدس و گمان هایی در مورد فواید لرزش بعد از تمرین با دکستروز در بدن سازی وجود داشته باشد، در نظر بگیرید که چقدر دکستروز برای رژیم مکمل شما کامل است و خواهید دید که نتایج حاصل از این مکمل حیرت آور است. در این مقاله قصد داریم‌ شما را با دکستروز در بدنسازی آشنا کنیم.

دکستروز در بدنسازی

دکستروز همچنین به عنوان گلوکز شناخته می شود. یکی از رایج ترین قندهایی که در لرزش های بعد از تمرین استفاده می شود، دکستروز است. هنگامی که برای ایجاد توده و عضله لاغر، تمرینات وزنه ای انجام می دهید، دائماً بیشتر تلاش می کنید تا هم قدرت و هم اندازه را افزایش دهید. این آستانه استرس، عضلات شما را تحت فشار دائمی نگه می دارد و این درک را در بدن ایجاد می کند که برای عملکرد مناسب نیاز به افزایش آن وجود دارد. تمرینات مقاومتی به ایجاد توده عضلانی بدون چربی کمک می کند. این افزایش جرم منجر به ایجاد هیکلی کاملاً مشخص می شود اما فراتر از آن است که به نظر برسد، این عضله از بدن شما محافظت می کند و در برابر متابولیسم سریعتر است. متأسفانه، هر بار که تمرین می کنید، باعث آسیب به رشته های عضلانی در سطح سلولی می شوید بنابراین، شما به عضلات خود آسیب می رسانید. بدن آماده است تا بلافاصله پس از تمرین روند ترمیم را شروع کند. این زمان بهینه برای مصرف لرزش غنی از مواد مغذی بعد از تمرین و همچنین هر مکمل دیگری است که می تواند در تقویت روند بازیابی عضلات نقش داشته باشد. یکی از این مکمل ها، دکستروز است. برای جلوگیری از لرزش بعد از تمرین بلافاصله بعد ازآن، مواد مغذی دریافت کنید. ترکیب مناسب پروتئین و کربوهیدرات (دکستروز) انسولین شما را تا حدی بالا می برد که بدن را برای شروع ذخیره مواد مغذی تحریک می کند.

چرا از دکستروز در بدن سازی استفاده می شود؟

واقعیت این است که بدن قصد دارد این کالری ها را از بین ببرد تا عضلات بعد از تمرین را تأمین کند. از دکستروز در بدنسازی استفاده می شود زیرا شاخص گلیسمی بالایی دارد. هنگامی که از دکستروز در لرزش بعد از تمرین خود استفاده می کنید، می توانید انسولین سنگینی دریافت کنید.

این سنبله انسولین همان چیزی است که شما می خواهید زیرا در مغز ایجاد یک همزنی شیمیایی می کند. ماشه ای ایجاد می شود که نحوه پردازش مواد مغذی در بدن را تغییر می دهد. از آنجا که عضلات شما به دلیل ذخیره انرژی کم خود، مقدم بر ذخیره چربی هستند، مواد مغذی دریافتی شما، از جمله کربوهیدرات هایی مانند دکستروز، مستقیماً برای استفاده از عضلات حرکت می کنند. این برای قرار دادن عضلات در وضعیتی که در آنها روند بهبودی را به سرعت آغاز می کنند ضروری است.

دکستروز در بدنسازی

دکستروز در بدنسازی: از قندهای خاص (کربوهیدرات) در بدن شما برای بازیابی گلیکوژن عضله استفاده می شود. گفته می شود که دکستروز منبع کاملی برای بازیابی ذخایر گلیکوژن است، زیرا شاخص گلیسمی بالایی دارد و به سرعت هضم می شود. سایر کربوهیدرات ها مانند آب سیب که عمدتا حاوی فروکتوز هستند، گلیکوژن عضله را بازیابی نمی کنند. در عوض ذخایر گلیکوژن کبد را پر می کند و هیچ فایده ای برای عضلات شما ندارد. یک لرزش ایده آل بعد از تمرین حاوی پروتئین های با کیفیتی مانند آمینو اسیدهای شاخه ای است که به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. یکی از محبوب ترین منابع آن پروتئین پنیر است. از آنجا که این مجتمع های پروتئینی شاخص گلیسمی بالاتری دارند، برای تحریک سوخت انسولین به سلول های عضلانی کمک می کنند. این زمانی است که قندها بهترین عملکرد را دارند و در آن دکستروز وجود دارد. اگر مقدار مناسب را مخلوط کنید، بدن شما را به سمت سلول های عضلانی برای ذخیره مواد مغذی می کشاند. بعید است که به صورت چربی ذخیره شود و آن دسته از چربی های سالم که از لرزش دریافت می کنید، نیز سوخت اضافی برای بازسازی و بازیابی عضلات شما فراهم می کنند.

افزایش دکستروز

اگر می خواهید توده عضلانی بیشتری ایجاد کنید، می توانید برای افزایش رشد بافت لاغر، دکستروز دریافتی را افزایش دهید. نگران تعداد زیاد کالری نباشید. شما در اوج آنابولیک در حالت بعد از تمرین هستید و زمان مناسب برای کمک به کالری مناسب است، این یک حرکت بسیار هوشمندانه است.

آیا دکستروز در بدن سازی ایمن است؟

یکی از ترس هایی که مربیان در استفاده از دکستروز در لرزش بعد از تمرین دارند، افزایش وزن غیر ضروری است. این ترس ناشی از عدم درک واقعی آناتومی و فیزیولوژی بدن انسان است. به دلیل وضعیت سیستم هنگام اتمام تمرین، تا زمانی که غذاهای مناسب مصرف کنید و مکمل های مناسب مصرف کنید، دیگر نگران نخواهید بود که دچار اضافه وزن خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *