دکستروز در نوشیدنی ها

دکستروز در نوشیدنی ها  به عنوان یکی از مواد اصلی است. یکی از مهمترین کربوهیدرات های ساده است که همچنین به عنوان قند خون (به همراه گلوگز، قند انگور) شناخته می شود و به عنوان منبع انرژی برای تمام اعمال بدن کاملا ضروری است. دکستروز به عنوان یک مونوساکارید و به عنوان یک منبع کربوهیدرات برای مخمر و موجودات دیگر بی نظیر است. اگر شما باید یک نوشیدنی شیرین بنوشید (قهوه یا چای را شیرین بخورید)، بهتر است به جای شکر از جایگزین آن استفاده کنید. 

مغز ما، سیستم عصبی به انرژی و تقریبا به طور کامل بر روی گلوکز متکی است. بیشتر در منبع گیاهی غذا است و طعم شیرین دارد. به عنوان یک قند کاهش دهنده، آلدو، هگزوز شناخته می شود. کربوهیدرات های مجتمع شامل تعدادی از واحدهای گلوکز هستند. نقش اصلی گلوکز در بدن، فراهم آوردن انرژی و نقش حیاتی در متابولیسم کربوهیدرات است.

کاربرد سیترات سدیم در نوشیدنی ها

گلوکز هضم لازم را نداشته و می تواند به میزان خاصی نیز از طریق پوشش مخاطی دهان جذب شود. گلوکز انرژی اصلی بدن است، بنابراین این مولکول ها بلافاصله توسط سلول ها مورد استفاده قرار می گیرند و یا بعدها برای سوخت ذخیره می شوند. دکستروز یک احساس ملایم به شیرینی ها می بخشد و باعث احساس خنکی در دهان می شود. دکستروز در نوشیدنی ها، می تواند برای بهبود عملکرد فیزیکی مورد استفاده قرار گیرد. دکستروز برای نگه داشتن مخلوط مواد غذایی خشک و نوشیدنی های پودری استفاده می شود.

نوشیدنی های حاوی دکستروز:

نوشیدنی های غیر الکلی

 نوشیدنی های انتخابی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند. بیشتر مردم در صبح، ظهر و شب  از این نوشیدنی ها استفاده می کنند.

دکستروز در نوشیدنی های گازدار

مانند نوشابه های گازدار، به عنوان یک عامل شیرین کننده و یک عصاره دهنده استفاده می شود. مونوهیدرات دکستروز همچنین عطر و طعم را بهبود می بخشد. یک آب گازدار، طعم دهنده و شیرین شده با شکر یا شیرین کننده هستند. 

نوشیدنی سیب دکستروز

این نوشیدنی سرشار از کربوهیدرات و گلوکز است. ۹۵ کالری و ۲۴ گرم کربوهیدرات دارد که همه ی قندها در آن هستند. هیچ چربی یا نمکی در این نوشیدنی وجود ندارد.

این نوشیدنی برای چه کسی مناسب است؟

دکسترو برای کسانی که به دنبال نوشیدنی هستند که حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات و گلوکزباشد، مناسب است. نوشیدنی دکسترو به خصوص برای بیماران دیابتی و هیپوگلیسمی ایده آل است و می تواند جایگزین مایع برای قرص های گلوکز باشد.

مواد درون نوشیدنی دکستروز:

آب

دکستروز

شربت اینورت

اسید (اسید سیتریک)

طعم دهنده

رنگ (E 150c)

آیا کودکان، زنان باردار  و شیرده می توانند از نوشیدنی Dextro Energy استفاده کنند؟

برای کودکان در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

برای زنان باردار و شیرده نیز مشکلی نیست اما اگر مطمئن نیستند، می توانند با یک پزشک مشورت کنند.

بازار دکستروز در نوشیدنی ها

بخش مواد غذایی و آشامیدنی پتانسیل بالایی را برای بازار دکستروز دارند. پیش بینی می شود که بازار دکستروز تا سال ۲۰۲۱ تقاضا برای این محصول زیاد شود. زیرا بازار از عواملی مانند افزایش تقاضا برای نوشیدنی های گازدار و غیر گازدار نشات می گیرد. دلیل افزایش مصرف دکستروز ارزان بودن آن در مقایسه مالتودکسترین است. دکستروز در نوشیدنی های انرژی زا تقاضای زیادی دارد. مکمل های دکستروز سطح انسولین را فوراً در بدن بالا می برند که به عنوان یک مکمل موثر بعد از تمرین عمل می کند. 

نتیجه گیری

. به عنوان جایگزین شکر در نوشیدنی ها استفاده می شود.

. باعث بهبود عملکرد فیزیکی نوشیدنی می شود.

.باعث نگهداری مخلوط مواد غذایی خشک و نوشیدنی های پودری می شود.

. دکستروز در نوشیدنی های گازدار به عنوان عامل شیرین کننده و عصاره دهنده استفاده می شود.

.عطر و طعم نوشیدنی ها را بهبود می بخشد.

. در نوشیدنی سیب دکستروز که برای هیپوگلیسمی مفید است، استفاده می شود.

.دکستروز در نوشیدنی های انرژی زا تقاضای زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *