دکستروز در رژیم غذایی ورزشکاران

دکستروز در رژیم غذایی ورزشکاران

دکستروز در رژیم غذایی ورزشکاران

دکستروز یا همان گلوکز، یک مونوساکاریداست که تقریباً ۲۵٪ شیرین تر از قند نیشکر خالص یا تصفیه شده است.این گیاه کاملاً از ذرت به دست می آید و طبیعی، مؤثر و به راحتی توسط بدن مورد استفاده قرار می دهد. بافت خوب و شیرینی متوسط ​​آن دکستروز را برای طیف گسترده ای از برنامه ها متنوع می کند. دکستروز در رژیم غذایی ورزشکاران اثر ویژه ای را  ارائه می دهد. به عنوان یک قند ساده، توسط اکثر افراد با سطح قند خون سالم تحمل می شود و می توان قبل، حین و بعد از شدیدترین جلسات تمرینی مصرف کرد.

فروش افزودنی های غذایی

از دیدگاه عملکرد ورزشی، دکستروز می تواند اطمینان حاصل کند که ماهیچه های سخت کار از پروتئین و مواد مغذی مورد نیاز برای بازیابی، ترمیم و دوباره پر کردن محروم نمی شوند. دکستروز دارای شاخص گلیسمی بالا(GI)است که به آن اجازه می دهد خیلی سریع وارد جریان خون شود. این عمل یک واکنش انسولین قدرتمند و تقریباً آنی را تحریک می کند. دکستروز بدن را به حرکت در می آورد ، نه تنها گلوکز ، بلکه اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی را به درون سلول ها تحریک می کند.

بدین ترتیب دکستروز در رژیم غذایی ورزشکاران انرژی را به راحتی در اختیار عضلات در حال کار ان ها قرار می دهد و به نگهداری گلیکوژن کمک می کند. علاوه بر این، دکستروز به ساخت مواد مغذی مهم به عنوان آمینوایزهای کراتین و شاخه های زنجیره ای، برای استفاده توسط بافت عضلانی قابل استفاده هستند.

بنابراین از دیدگاه عملکرد ورزشی می تواند به فعالیت شدید ورزشی، حفظ استقامت در ورزش و همچنین بهبودی از ورزش کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *