بازار جهانی دکستروز، گلوکز

بازار جهانی دکستروز، گلوکز، مالتو دکسترین

بازار جهانی دکستروز، گلوکز، مالتو دکسترین

دکستروز نام یک قند ساده است که از ذرت تهیه می شود و از نظر شیمیایی با گلوکز یا قند خون یکسان است. دکستروز اغلب در محصولات پخت به عنوان شیرین کننده استفاده می شود و معمولاً در مواردی مانند غذاهای فرآوری شده و شربت ذرت نیز یافت می شود. بازار جهانی گلوکز، دکستروز و مالتودکسترین در طی چند سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است.

گلوکز به دکستروز معروف است که به طور گسترده در محصولات پخت مانند تنقلات، کوکی هاو مخلوط ها مورد استفاده قرار می گیرد. پیش بینی می شود بازار جهانی گلوکز (دکستروز) به دلیل افزایش مصرف شربت گلوکز شاهد افزایش سریع تقاضا باشد. شربت گلوکز سهم اکثریت در بازار مشتقات نشاسته جهانی را به دلیل استفاده گسترده آن در ساخت محصولات آب نبات تشکیل می دهد و پیش بینی می شود با سرعت بسیار شدید تا پایان سال ۲۰۲۰ رشد کند.

سیکلودکسترین گلوکز در درجه اول به همراه شکر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا ویژگی های قند طبیعی مانند جلوگیری از تبلور قند، کاهش چسبندگی قند و حفظ رطوبت اضافی را نشان می دهد. گلوکز به دلیل دارا بودن انرژی بسیار زیاد، به عنوان یک ماده افزودنی در داروها و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در طی چند سال گذشته، مصرف روزافزون گلوکز به شکل قرص یا دارو برای بیمارانی که قند خون کم دارند وجود دارد. انتظار می رود رشد صنعت داروسازی باعث افزایش تقاضای گلوکز در دوره پیش بینی شود.

بازار جهانی دکستروز، گلوکز، مالتو دکسترین
بازار جهانی دکستروز، گلوکز، مالتو دکسترین

گلوکز در بازار مواد غذایی و آشامیدنی

گلوکز در طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، آرایشی و کاغذ سازی استفاده می شود. محصولات غذایی و آشامیدنی بزرگترین بازار گلوکز طی چند سال گذشته بوده است و پیش بینی می شود که این روند به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات نانوایی و شیرینی پزی ، طی دوره پیش بینی ادامه یابد. افزایش تقاضا برای نوشیدنی های انرژی زا که حاوی مقدار قابل توجهی گلوکز به دلیل حفظ سبک زندگی سالم است نیز دلیل این رشد سریع در بخش غذا و نوشیدنی بوده است.

با این حال، استفاده های غیر غذایی از گلوکز از جمله داروسازی، آرایشی و بهداشتی و کاغذ سازی به احتمال زیاد شاهد رشد سریع در طی هفت سال آینده به دلیل گسترش این صنایع نهایی است.

آمریکای شمالی بزرگترین مصرف کننده گلوکز و محصولات آن به دنبال اروپا و آسیا اقیانوس آرام در سال ۲۰۱۴ بود. آسیا اقیانوسیه به دلیل بهبود سطح زندگی، افزایش سطح درآمد و همچنین گسترش جغرافیایی شاهد رشد بالایی در دوره پیش بینی شده است. فعالان اصلی بازار تقاضای فزاینده ای برای مکمل ها و داروهای گلوکز از کشورهای نوظهور مانند هند و چین وجود دارد و پیش بینی می شود این میزان تقاضا تا سال ۲۰۲۰ رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

به عنوان یک عنصر نشاسته در ترکیب با شیرین کننده های شدید در غذاهای کم کالری مصرف شده است که طی چند سال گذشته شاهد تقاضای عظیم به دلیل افزایش آگاهی مصرف کننده برای حفظ سبک زندگی سالم بوده است. همچنین پیش بینی می شود که حرکت در دوره نزدیک نیز حفظ شود. این عمدتا به دلیل فواید متعدد مرتبط با گلوکز، دکستروز و مالتودکسترین است.

چنین مزایایی به تقاضای قابل توجهی از وجود این مواد کمک می کند. دکستروز به طور گسترده ای در تولید غذاهایی مانند لبنیات منجمد، کرم، مربا و محصولات کنسرو شده، محصولات نانوایی، گوشت ها، شیرینی ها و آدامس ها استفاده می شود. گلوکز از ظرفیت اتصال بالای آب برخوردار است و به جلوگیری از تبلور قند کمک می کند.

انتظار می رود افزایش صنعت شیرینی سازی، بهبود استانداردهای زندگی و افزایش تعداد نانوایی ها باعث افزایش بازار جهانی گلوکز، دکستروز و مالتودکسترین شود. در بازار گلوکز، دکستروز و مالتودکسترین مانند تولید کنندگان، تأمین کنندگان مواد اولیه، تأمین کننده تجهیزات، کاربران نهایی، بازرگانان، توزیع کنندگان و غیره نقش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *