اثر کربوکسی متیل سلولز در افزایش طول عمر گواوا تازه و بریده

اثر کربوکسی متیل سلولز در افزایش طول عمر گواوا تازه و بریده

اثر پوشش های خوراکی آدامس و کربوکسی متیل سلولز

صمغ های بادام زمینی (CG) و کربوکسی متیل سلولز (CMC) با فرایندهای حداقل پردازش شده به عنوان پوشش های خوراکی محافظ روی گوآوا قرمز سالم و بریده ارزیابی شده اند. نمونه ها با غوطه ور شدن در مخلوط های آبی ۱٪ CG و ۱٪ نرم کننده (گلیسرول) برای افزودن کربوکسی متیل سلولز ۱ و ۲٪ وزنی پوشش داده شدند. میوه در شرایط محیطی (۲۵-۲۸ درجه سانتی گراد ، ۷۶٫۰ ۱۲٫۴٪ RH) ذخیره شد و از دست دادن جرم، رنگ تفاله و پوست و بافت مورد بررسی قرار گرفت.

اثر پوشش های خوراکی آدامس و کربوکسی متیل سلولز در افزایش طول عمر گواوا تازه و بریده

تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) برای تجسم پوسیدگی ساختار داخلی میوه های دست نخورده استفاده شد. هر دو پوشش منجر به کاهش از دست دادن جرم، حفظ استحکام و به تاخیر انداختن تغییرات رنگ پوست می شود.

اثر کربوکسی متیل سلولز در افزایش طول عمر گواوا تازه و بریده

هنگام مقایسه پس از ذخیره سازی ۱۲ روزه، از دست دادن جرم در نمونه های پوشش داده شده (CG به علاوه ۲٪ وزن CMC) 38.5٪ کمتر از آن اندازه نسبت به منابع بدون پوشش بود. به طور کلی، هر دو فرمول باعث کاهش اتلاف آب و تغییر رنگ سطوح برش می شوند. تجزیه و تحلیل MRI نشان داد که پوسیدگی بافت عمدتاً در نزدیکی لایه بردار یا در اطراف ناحیه ساقه بین ۸ تا ۱۲ روز ذخیره سازی در دمای اتاق اتفاق افتاده است.

گواوا (Psidium guajava L.) میوه ای شیرین و خوش طعم است که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. درخت گواوا یک دارای یک طبیعت بسیار مقاوم است و دمای بالا و خشکی را تحمل می کند. در طول سال به طور مداوم شکوفا می شود و سالانه حداقل دو بار می‌توان محصول برداشت کرد.

سالهاست که گوآوا منحصراً با بهره برداری استخراجی همراه بود. اما اخیراً، به دلیل خواص تغذیه ای اثبات شده (غنی از ویتامین A ، C ، آهن ، کلسیم و فسفر)، همراه با سهولت کشت و افزایش تقاضا برای محصولات تولیدی مانند مربا، ژله و آب میوه تبدیل شده است.

صمغ بادام زمینی یک ماده بالقوه زیست پلیمری برای پوشش های خوراکی است. صمغ بادام زمینی (CG) یک پلی ساکارید ترشحی غیر سمی است که از درخت آناکاردیوم اکسیتنتال بدست می آید. این محلول در آب است و می تواند با افزودن کوچک پلاستیسایزر و کربوکسی متیل سلولز (CMC) به لایه‌های شفاف و مقاوم تبدیل شود. گزارش شده است که دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی در برابر باکتری های بیماری زا و فاسد منتخب است.

اثر کربوکسی متیل سلولز در افزایش طول عمر گواوا تازه و بریده

به منظور ارزیابی قوام داخلی میوه های بدون پوشش، تجزیه و تحلیل MRI بر روی نمونه های تصادفی انجام شد. با استفاده از MRI ​​می توان هرگونه خرابی را تحت نظر داشت و تجزیه داخلی یک مجموعه نمونه را با مزیت عدم تخریب آن تجسم کرد. تصویر ایجاد شده ترکیبی از سیاه، سفید و سایه های خاکستری است، کنتراست نشان دهنده شدت سیگنال تولید شده توسط اتمهای ۱H از مولکولهای آب است.

تصاویر MRI را که در ۱ ، ۶ ، ۸ و ۱۲ روز ذخیره سازی در دمای اتاق به دست آمده نشان می دهد. تا روز ۶، همه تصاویر کاملاً مشابه هستند، با گذشت زمان کمی سفید می شوند، که نشان دهنده افزایش محتوای آب در هنگام رشد است. افزایش آب یک رویداد طبیعی ناشی از هیدرولیز نشاسته به قند به همراه آب است و می تواند با متابولیت های دیگر مانند روغن و کربوهیدرات همراه باشد. افزایش آب را می توان در گلابی هایی با بافت های آسیب دیده و متفاوت از بافت های تحت تأثیر مشاهده کرد.

نتیجه گیری

پوشش های مبتنی بر صمغ بادام زمینی (CG) همراه با افزودنی های کوچک نرم کننده (Gly) و کربوکسی متیل سلولز (CMC) در افزایش عمر مفید گوآوا موثر است. افزودن کربوکسی متیل سلولز نقش مهمی در تشکیل پوشش هایی دارد که با کاهش تغییر رنگ (زردی پوست) و پوسیدگی کلی ظاهر را حفظ می کنند. این فواید در تفاله میوه های بریده شده نیز مشاهده می شود. برای پوشش ها یک اثر ضد قارچی نیز مشاهده شد. تجزیه و تحلیل MRI 1H در میوه های دست نخورده نشان داده است که با وجود ظاهر بیرونی خوب، بین ۸ تا ۱۲ روز ذخیره سازی همه نمونه ها دارای تخریب داخلی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *