اثرات کربوکسی متیل سلولز در تخم مرغ

اثرات کربوکسی متیل سلولز در تخم مرغ

اثرات کربوکسی متیل سلولز در تخم مرغ

  1. باعث جداسازی پروتئین ها و چربی های زرده تخم مرغ می شود

از محلول کربوکسی متیل سلولز برای جداسازی پروتئین ها و لیپیدها از زرده تخم مرغ استفاده می شود. در این فرایند تولید گلوبولین خالص لیپیدهای موجود در پلاسما زرده را در کسری نیمه جامد متمرکز می کند و یک ماده زیر حاوی حدود ۶۸٪ پروتئین با عملکرد ۱۱۱ میلی گرم در گرم زرده تخم مرغ را به همراه دارد. این روش نیازی به تنظیم pH ندارد و در مقایسه با سایر روشهای جداسازی گلوبولین زرده تخم مرغ، زمان سانتریفیوژ کمتر دارد. کل لیپیدهای پلاسمائی زرده با استفاده از استخراج هگزان-ایزوپروپانول (HIP) از بخش فوق العاده طبیعی بازیابی می شوند. پروتئین باقیمانده پس از استخراج HIP از زرده تخم مرغ تازه، تمام پروتئین های طبیعی زرده را حفظ می کند.

  1. ماندگاری تخم مرغ را افزایش می دهد

استفاده از پوشش کربوکسی متیل سلولز در کنار کنترل دمای ذخیره سازی، ماندگاری تخم مرغ بسیار افزایش می یابد. محلول کربوکسی متیل سلولی ۲٪ -۳٪ سدیم حاوی کربوکسی بنزوات می تواند در پوشش و خشک کردن میوه ها، سبزیجات و تخم مرغ ها به منظور حفظ طعم و مقاومت در برابر کپک، با اثرات نگهدارنده مورد استفاده قرار گیرد.

  1. جایگزین پروتئین تخم مرغ در کیک، سوپ و… می شود

کربوکسی متیل سلولز سدیم همچنین جایگزین پروتئین تخم مرغ در سایر محصولات مانند جایگزینی در پودینگ ها، سس ها، سوپ ها و کیک های خمیری است. هنگامی که مقدار pH از نقطه ایزوالکتریک پروتئین بیشتر یا کمتر باشد، سدیم کربوکسی متیل سلولز می تواند یک ساختار ترکیبی با پروتئین را تشکیل دهد، به بهبود پایداری امولسیون کمک می کند و از طرف دیگر برای حفظ شکل بافت کرم نیز مفید است. این اثر باعث می شود که حلالیت پروتئین ها در محدوده مشخصی از pH افزایش یابد. پس از افزودن سدیم کربوکسی متیل سلولز حجم کیک افزایش یافته و کیفیت آن بهبود می یابد.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید کربوکسی متیل سلولز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *