ارزیابی تاثیر شیرین کننده محبوب سوکرالوز

ارزیابی تاثیر شیرین کننده محبوب سوکرالوز

بررسی سوکرالوز شیرین کننده

انواع شیرین کننده های مصنوعی در دسترس است که همگی طعم شیرین قند (ساکارز) را بدون کالری تقلید می کنند. سوکرالوز در بین شیرین کننده های مصنوعی بی نظیر است زیرا از شکر واقعی ساخته می شود. یک فرآیند شیمیایی ساختار شیمیایی آن را تعدیل می کند، و آن را ۶۰۰ برابر شیرین تر از قند – و در اصل بدون کالری می کند. در این مقاله قصد داریم به ارزیابی تاثیر شیرین کننده محبوب سوکرالوز بپردازیم.

سوکرالوز یک شیرین کننده محبوب: طرفداران سوکرالوز را دوست دارند زیرا مانند برخی از قندهای جعلی طعم تلخی ندارد. ممکن است به همین دلیل اجتناب از آن بسیار سخت باشد. سوکرالوز در همه چیز از آدامس و نوشابه بدون قند گرفته تا بستنی و ماست وجود دارد. و از آنجا که در گرما پایدار می ماند، می توانید آن را جایگزین شکر در محصولات پخته کنید.

سوکرالوز یک شیرین کننده محبوب

سوکرالوز و افزایش وزن

بسیاری از افراد به دنبال نوشابه رژیمی و شیرین کننده های بدون کالری هستند تا وزن خود را کنترل کنند.

برخی مطالعات هیچ ارتباطی بین وزن بدن و شیرین کننده های کم کالری پیدا نکرده اند. برخی دیگر دریافته اند که افرادی که قند را با شیرین کننده های کم کالری جایگزین قند می کنند، به طور متوسط ​​تقریباً کمی کمتر هستند.

ارزیابی تاثیر شیرین کننده محبوب سوکرالوز

از طرف دیگر، برخی تحقیقات نشان می دهد که افرادی که نوشابه رژیمی می نوشند ممکن است در مقایسه با افرادی که سودا شیرین شده با قند مصرف می کنند، کالری بیشتری در غذا مصرف کنند. به عبارت دیگر، هنگامی که صحبت از کاهش وزن می شود، سوکرالوز یک غذای سبک نیست.

سوکرالوز و قند خون

وقتی یک غذای شیرین می خورید ، بدن شما هورمون انسولین تولید می کند تا به شما در تثبیت قند خون کمک کند. مردم فکر می کردند که شیرین کننده های مصنوعی اثر مشابهی ندارند. این امر باعث محبوبیت شیرین کننده های بدون قند در بین افراد دیابتی می شود که نیاز به کنترل دقیق سطح قند خون دارند.

اما اینکه دقیقاً چگونه سوکرالوز بر میزان قند خون و انسولین تأثیر می گذارد یک سوال برای مصرف کنندگان است. برخی تحقیقات نشان می دهد سوکرالوز در افراد سالم، قند خون و انسولین را افزایش نمی دهد.

اما یک مطالعه دیگر نشان داد که در افراد مبتلا به چاقی که به طور معمول شیرین کننده های مصنوعی مصرف نمی کنند، سوکرالوز می تواند سطح قند خون و انسولین را افزایش دهد.

برای افراد دیابتی سودمند

سوکرالوز به عنوان قند یا کربوهیدرات توسط بدن شناخته نمی شود. بنابراین، هیچ تاثیری در استفاده از گلوکز، متابولیسم کربوهیدرات، ترشح انسولین یا جذب گلوکز و فروکتوز ندارد. مطالعات انجام شده بر روی افراد با سطح گلوکز خون طبیعی و در افرادی که دیابت نوع ۱ یا ۲ دارند، تأیید کرده است که سوکرالوز هیچ تاثیری در کنترل کوتاه مدت یا طولانی مدت قند خون ندارد.

می تواند به کنترل مصرف کالری کمک کند

سوکرالوز متابولیزه نمی شود، بنابراین کالری ندارد. به سرعت از بدن تقریباً بدون تغییر عبور می کند، تحت تأثیر روند هضم بدن قرار نمی گیرد و در بدن جمع نمی شود. با جایگزینی سوکرالوز برای قند در غذاها و نوشیدنی ها، می توان میزان کالری را به میزان قابل توجهی کاهش داد، یا در بسیاری از محصولات، عملاً از بین برد.

آیا سوکرالوز بی خطر است؟

درست است که تحقیقات برخی نگرانی ها را ایجاد کرده است. با این وجود دانشمندان هیچ اثر مستقیم منفی بر سلامتی در افرادی که در طولانی مدت مصرف سوکرالوز دارند، پیدا نکرده اند.

فرآیند تولید سوکرالوز

سوکرالوز از طریق یک فرآیند تولید اختراع شده چند مرحله ای از قند حاصل می شود که به طور انتخابی سه اتم کلر را به جای سه گروه هیدروکسیل در مولکول قند جایگزین می کند. این تغییر یک شیرین کننده تولید می کند که هیچ کالری ندارد، اما ۶۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز است. سوکرالوز طعم قند دارد. پایداری استثنایی سوکرالوز به تولیدکنندگان مواد غذایی و مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا از آن تقریباً در هر جایی که قند استفاده می شود، از جمله پخت و پز، استفاده کنند.

از سوکرالوز برای انرژی در بدن استفاده نمی شود زیرا مانند ساکارز تجزیه نمی شود. به سرعت از بدن عبور می کند و تقریباً بدون تغییر است. سوکرالوز در بیش از ۱۰۰ مطالعه در طی یک دوره ۲۰ ساله به طور گسترده آزمایش شده و مشخص شده است که یک ماده بی خطر و بی اثر است. سوکرالوز برای افراد دیابتی مفید است زیرا تحقیقات نشان می دهد سوکرالوز هیچ تاثیری بر متابولیسم کربوهیدرات، کنترل کوتاه مدت یا طولانی مدت قند خون یا ترشح انسولین ندارد.

مزایای سوکرالوز

یکی از مزایای سوکرالوز برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد غذایی و آشامیدنی ثبات استثنایی آن است. این شیرینی خود را در طیف وسیعی از دما و شرایط ذخیره سازی و در محلول ها در طول زمان حفظ می کند. به دلیل ثبات، تولیدکنندگان مواد غذایی می توانند با استفاده از سوکرالوز تعدادی غذای جدید و نوشیدنی با طعم عالی در دسته هایی مانند میوه کنسرو شده، نوشیدنی های میوه ای کم کالری، کالاهای پخته شده، سس ها و شربت ها تولید کنند. سوکرالوز همچنین می تواند به عنوان شیرین کننده در مکمل های غذایی، غذاهای پزشکی و مکمل های ویتامین / مواد معدنی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *