استخراج لیکوپن با استفاده از میکرو امولسیون روغن زیتون بر پایه لسیتین

استخراج لیکوپن با استفاده از میکرو امولسیون روغن زیتون بر پایه لسیتین

استخراج لیکوپن با استفاده از میکرو امولسیون روغن زیتون بر پایه لسیتین

ترکیب بسیاری از مواد مغذی نامحلول  در ترکیبات آبی می تواند یک چالش واقعی برای صنایع غذایی ایجاد کند. بنابراین، ایجاد فن آوری های جدید برای استخراج و حل همزمان ترکیبات لیپوفیلیک ممکن است بسیار مورد توجه باشد.

هدف اصلی مطالعه حاضر تهیه میکروامولسیون های روغن زیتون با استفاده از نسبت های مختلف لسیتین، ۱-پروپانول، روغن زیتون و آب برای بررسی توانایی آنها در تشکیل میکروامولسیون و همچنین استخراج لیکوپن از تفاله گوجه فرنگی صنعتی بود.

استخراج لیکوپن با استفاده از میکرو امولسیون روغن زیتون بر پایه لسیتین

استخراج لیکوپن با استفاده از ۱ گرم تفاله گوجه فرنگی و ۴ دور استخراج با استفاده از ۵ گرم میکروامولسیون متشکل از لسیتین: ۱-پروپانول: روغن زیتون: آب (۵۳٫۳۳: ۲۶٫۶۷: ۱۰: ۱۰٪ وزنی) منجر به بالاترین بازده استخراج (۸۸٪) شد.

چنین میکروامولسیون زیست سازگار و درجه غذایی حاوی لیکوپن را می توان در بسیاری از فرمول های غذایی استفاده کرد که می تواند محلول خوبی در محیط های آبی و غیر قطبی باشد و خواص ارتقا دهنده لیکوپن و روغن زیتون را برای سلامتی بهبود بخشد.

آشنایی با استخراج لیکوپن با استفاده از روغن زیتون بر پایه لسیتین

اسیدهای چرب ضروری، بتاکاروتن و لیکوپن نمونه هایی از مواد مغذی هستند که جدا از جنبه های مغذی آنها، می توانند از طریق تقویت سیستم ایمنی از بیماری های مزمن جلوگیری کنند. لازم به ذکر است که به دلیل عدم حلالیت در آب، استفاده از آنها در فرمول های غذایی آسان نیست.

بنابراین، ایجاد فناوری های جدید برای حل شدن و افزایش فراهمی زیستی آنها حیاتی به نظر می رسد که می تواند ظهور فرمولاسیون غذاهای کاربردی آینده را ممکن سازد.

با در نظر گرفتن میل چربی دوست این مواد، پراکندگی های پایدار مانند سیستم های میکروامولسیون می توانند به عنوان حامل های قدرتمندی برای این اجزا عمل کنند.

پراکندگی های ریز امولسیون، سنگدانه هایی با اندازه نانو را فراهم می کند که می توانند به عنوان گیرنده برای مولکول های زیستی خاص استفاده شوند. توانایی میکروامولسیون ها در حل مقدار زیادی از ترکیبات محلول در آب و روغن آنها را جایگزین جذابی برای فرآیند استخراج می کند که یک فرآیند ضروری در صنایع غذایی است.

تاثیر لسیتین بر استخراج لیکوپن

تکنیک استخراج میکروامولسیون منحصر به فرد است زیرا اجزای آن معمولاً غیر خطرناک و سازگار با محیط زیست هستند. علاوه بر این، زمان و دمای فرآیند آن کوتاهتر و کمتر از روش حلال معمولی است.

سایر تمایزهای اساسی در سیستم های میکروامولسیون شامل اندازه قطرات از ۱ تا ۱۰۰ نانومتر، ویسکوزیته کم و شفافیت نوری است. طی چند سال گذشته، دانشمندان در تلاش بوده اند تا قابلیت ریز امولسیون را در استخراج ترکیبات مختلف آلی و زیست فعال ارزیابی کنند. به عنوان مثال، از میکروامولسیون ها برای استخراج روغن کلزا از دانه های کلزا با استفاده از سیستم میکروامولسیون مبتنی بر لسیتین استفاده شده است.

در مطالعه حاضر، لسیتین سویا، محصول جانبی فرآوری روغن سویا، به عنوان سورفکتانت طبیعی اولیه مورد استفاده قرار گرفت. با این حال، گزارش شده است که فسفولیپیدها، به عنوان تنها سورفاکتانت، نمی توانند انحنای لازم را ایجاد کنند.

از این رو، ۱-پروپانول به عنوان ماده سورفکتانت انتخاب شد که عموماً برای استفاده مورد نظر به عنوان حلال برای طعم دهنده ها و مواد رنگ کننده غذا توسط FDA بی خطر شناخته شده است.

علاوه بر این، قابلیت لسیتین و ۱ پروپانول در استخراج روغن کانولا بر اساس میکروامولسیون و ساخت میکروامولسیون روغن زیتون قبلاً گزارش شده است. روغن زیتون به عنوان حلال انتخاب شد زیرا می تواند حلالیت لسیتین را افزایش دهد.

علاوه بر این، لیکوپن و مواد شیمیایی روغن زیتون (به عنوان مثال، ترکیبات پلی فنولیک، اسیدهای چرب غیر اشباع، α- توکوفرول) اثرگذاری هم افزایی دارند و مشخص شده است که فراهمی زیستی آنها در صورت مصرف ترکیبی به طور قابل توجهی بهبود می یابد.  بر اساس تحقیقات انجام شده، هیچ اطلاعاتی در مورد ساخت میکروامولسیون روغن زیتون به منظور استخراج لیکوپن و همزمان حل شدن آن در محیط مناسب برای استفاده در برنامه های غذایی وجود ندارد.

با توجه به اینکه فرمولاسیون حاوی لیکوپن همراه با روغن زیتون بر اساس گزارشات حلالیت و فراهمی زیستی لیکوپن را افزایش می دهد، بنابراین هدف اصلی این مطالعه تهیه میکروامولسیون های روغن زیتون با استفاده از نسبت های مختلف اجزای اصلی شامل لسیتین، ۱ پروپانول، روغن زیتون و آب و همچنین برای بررسی توانایی میکروامولسیون های توسعه یافته برای استخراج لیکوپن از تفاله گوجه فرنگی صنعتی بود.

استخراج لیکوپن با استفاده از میکرو امولسیون روغن زیتون بر پایه لسیتین

علاوه بر این، اثر نسبت جرمی ریز امولسیون به تفاله گوجه فرنگی بر عملکرد استخراج لیکوپن مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه گیری

تأثیر نسبتهای مختلف اجزای ریز امولسیون (لسیتین، ۱-پروپانول، روغن زیتون و آب) و تفاله گوجه فرنگی بر عملکرد استخراج لیکوپن از تفاله گوجه فرنگی صنعتی مورد بررسی قرار گرفت. استفاده از ۱ گرم تفاله گوجه فرنگی و نسبت بهینه لسیتین/۱-پروپانول، روغن زیتون و آب منجر به بازده استخراج بسیار بالایی شد.

با این حساب، انتظار می رود روش پیشنهادی یک تکنیک امیدوار کننده مناسب برای جایگزینی استفاده از حلالهای آلی سمی برای استخراج لیکوپن در صنایع غذایی و سایر زمینه های مطالعاتی باشد، زیرا مزایای رقابتی استفاده از حلال تجدیدپذیر زیستی است.

نیاز به انرژی کم نیاز دارد. علاوه بر این، چنین میکروامولسیون سالم و غذایی می تواند از نظر تغذیه ای و دارویی برای ترکیب لیکوپن در فرمول های غذایی و در عین حال برای بهبود خواص تغذیه ای لیکوپن و روغن زیتون مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *