آسپارتام کم کالری ترین مواد غذایی

آسپارتام کم کالری ترین مواد غذایی

مواد تشکیل دهنده آسپارتام

مواد تشکیل دهنده آسپارتام اسید آسپارتیک و فنیل آلانین است. هر دو به طور طبیعی اسیدهای آمینه هستند. اسید آسپارتیک توسط بدن شما تولید می شود و فنیل آلانین یک اسید آمینه ضروری است که از غذا دریافت می کنید. وقتی بدن شما آسپارتام را پردازش می کند، بخشی از آن به متانول تجزیه می شود. مصرف میوه، آب میوه، نوشیدنی های تخمیر شده و برخی از سبزیجات نیز حاوی یا باعث تولید متانول می شوند.

آیا کودکان می توانند آسپارتام را مصرف کنند؟

آری. متابولیسم آسپارتام در کودکان سالم مانند بزرگسالان سالم است. محققان سازمان FDA نتیجه گرفته اند که مصرف آسپارتام برای بزرگسالان و کودکان در بی خطر است. درست مثل بزرگسالان، تنها استثنا در مورد کودکان مبتلا به PKU است که باید از مصرف فنیل آلانین اجتناب کرده یا آن را محدود کنند.

آشنایی با آسپارتام و کم کالری ترین مواد غذایی

غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با آسپارتام می توانند شیرینی را بدون تأثیر در افزایش کالری دریافتی، مصرف قندهای اضافه شده یا خطر پوسیدگی دندان اضافه کنند. با تمرکز بر کاهش مصرف قندهای اضافه شده در دهه های اخیر، شیوع مصرف روزانه شیرین کننده های کم کالری در میان کودکان و بزرگسالان از سال ۲۰۰۰ افزایش یافته است.

آیا افراد دیابتی می توانند آسپارتام مصرف کنند؟

آره. غذاها و نوشیدنی های ساخته شده با آسپارتام اغلب به بیماران دیابتی به عنوان جایگزینی برای غذاها و نوشیدنی های شیرین و راهی برای کمک به آنها در ارضای میل به طعم شیرین توصیه می شود. تحقیقات گسترده نشان می دهد که آسپارتام سطح گلوکز خون را افزایش نمی دهد و یا بر مدیریت گلوکز خون در انسان تأثیر نمی گذارد. آسپارتام در مدیریت دیابت ممکن است به کنترل بهتر قند خون کمک کند.

کم کالری ترین مواد غذایی

کالری انرژی مورد نیاز بدن شما را برای عملکرد و زنده ماندن تأمین می کند. اگرچه هیچ مدرکی دال بر اثبات این موضوع نیست که غذاهای با کالری منفی کالری بیشتری از میزان کالری مصرفی خود می سوزانند، اما غذاهایی که در حال حاضر کالری کمی دارند ممکن است کالری کمتری از حد انتظار تأمین کنند. این به این دلیل است که بدن شما برای هضم آنها از انرژی استفاده می کند. اگر می خواهید کل کالری دریافتی خود را کاهش دهید، خوردن غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات خاص، راهی آسان برای دستیابی به این هدف است. در اینجا چندین ماده غذایی با کالری تقریباً صفر آورده شده است.

آشنایی با چندین ماده غذایی کم کالری

آرگولا

آروگولا یک برگ سبز تیره و دارای طعم فلفلی است. این ماده معمولاً در سالادها استفاده می شود، سرشار از ویتامین K است و همچنین حاوی کلسیم و پتاسیم است.

یک و نیم فنجان (۱۰ گرم) گیاه آروگولا فقط سه کالری دارد.

مارچوبه

مارچوبه یک سبزی گلدار است که در انواع رنگ های سبز، سفید و بنفش وجود دارد.همه انواع مارچوبه سالم هستند، اما مارچوبه بنفش دارای ترکیباتی به نام آنتوسیانین است که ممکن است به جلوگیری از بیماری قلبی کمک کند.

یک فنجان (۱۳۴ گرم) مارچوبه فقط ۲۷ کالری دارد و سرشار از ویتامین K و فولات است، به ترتیب ۷۰ و ۱۷ درصد DV ها را تأمین می کند.

چغندر

چغندر سبزیجات ریشه ای است که به طور معمول دارای رنگ قرمز یا بنفش است. یکی از مهمترین فواید چغندر در مورد بالقوه آنها برای کاهش فشار خون است.

چغندر فقط ۵۹ کالری در هر فنجان (۱۳۶ گرم) و ۱۳٪ DV برای پتاسیم دارد.

کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از مقوی ترین سبزیجات روی کره زمین است. این عضوی از خانواده سبزیجات چلیپایی است و ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند. یک فنجان (۹۱ گرم) کلم بروکلی فقط ۳۱ کالری و بیش از ۱۰۰٪ مقدار ویتامین C مورد نیاز اکثر مردم را در روز تامین می کند.

جوانه بروکسل

جوانه بروکسل از سبزیجات بسیار مقوی است. آنها شبیه کلم های کوچک هستند و می توانند به صورت خام یا پخته خورده شوند. تحقیقات نشان می دهد که خوردن جوانه بروکسل به دلیل محتوای بالای ویتامین C ممکن است در برابر آسیب DNA محافظت کند.  این نیروگاه های تغذیه ای فقط ۳۸ کالری در هر فنجان (۸۸ گرم) دارند.

آسپارتام به عنوان یک همکار سابق در سیستم‌های هممورف 

کلم

کلم سبزی است با برگهای سبز یا بنفش. این یک ماده رایج در سالاد است. کلم تخمیر شده به عنوان ترشی کلم شناخته می شود. کالری بسیار کمی دارد.

هویج

هویج از سبزیجات بسیار محبوب است. آنها معمولاً نازک و نارنجی هستند، اما می توانند قرمز، زرد، بنفش یا سفید نیز باشند. بیشتر افراد بینایی خوب را با خوردن هویج مرتبط می دانند زیرا غنی از بتاکاروتن است که می تواند به ویتامین A تبدیل شود. دریافت ویتامین A کافی برای بینایی مناسب لازم است.

گل کلم

گل کلم به طور معمول به صورت یک سر سفید درون برگهای سبز دیده می شود. انواع آن دارای سرهای بنفش، نارنجی و زرد است. در سال های اخیر، گل کلم به عنوان جایگزینی برای سبزیجات یا غلات با کربوهیدرات بالا بسیار محبوب شده است. یک فنجان (۱۰۰ گرم) گل کلم ۲۵ کالری دارد و فقط پنج گرم کربوهیدرات دارد.

کرفس

کرفس یکی از شناخته شده ترین غذاهای کم کالری است. ساقه های سبز و بلند آن حاوی فیبرهای نامحلول هستند که ممکن است از طریق بدن هضم نشوند و در نتیجه کالری ندارند. کرفس همچنین دارای محتوای آب زیادی است که باعث می شود به طور طبیعی کالری کمی داشته باشد. در یک فنجان (۱۱۰ گرم) کرفس خرد شده فقط ۱۸ کالری وجود دارد.

خیار

خیار یک سبزی تازه است که به طور معمول در سالادها یافت می شود. همچنین از آنها برای طعم دادن به همراه میوه ها و گیاهان استفاده می شود. از آنجا که خیارها اکثراً آب هستند، کالری بسیار کمی دارند.

رازیانه

رازیانه یک سبزی پیازدار با طعم شیرین بیان ضعیف است. از دانه های خشک رازیانه برای افزودن عطر و طعم انیسون به غذا استفاده می شود. رازیانه را می توان به صورت خام، بو داده یا برشته شده میل کرد. در یک فنجان (۸۷ گرم) رازیانه خام ۲۷ کالری وجود دارد.

سیر

سیر بو و طعم زیادی دارد و به طور گسترده ای در آشپزی استفاده می شود تا به غذاها طعم بدهد. قرن هاست که سیر به عنوان درمانی برای بیماری های مختلف استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است فشار خون را کاهش داده و با عفونت ها یا حتی سرطان مقابله کند. یک حبه (۳ گرم) سیر فقط ۵ کالری دارد.

پیاز

پیاز یک سبزی بسیار محبوب است. انواع پیازها شامل قرمز، سفید و زرد و همچنین پیازچه است. حتی اگر طعم آن بسته به نوع آن متفاوت باشد، همه پیازها کالری کمی دارند – یک پیاز متوسط ​​(۱۱۰ گرم) تقریباً ۴۴ (۳۵) کالری دارد.

فلفل

فلفل ها در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. انواع محبوب آن شامل فلفل دلمه ای و ژاپنی است. تحقیقات نشان می دهد فلفل دلمه ای به ویژه دارای آنتی اکسیدان زیادی است و ممکن است بدن را از اثرات مخرب اکسیداسیون محافظت کند. فقط ۴۶ کالری در (۱۴۹ گرم) فلفل دلمه ای خرد شده قرمز وجود دارد.

تربچه

تربچه از سبزیجات ریشه ای ترد و تا حدی تند است. آنها به طور معمول در فروشگاه های مواد غذایی به رنگ صورتی تیره یا قرمز دیده می شوند اما می توانند در انواع رنگ ها پرورش یابند. تربچه دارای چندین ماده مغذی مفید و تنها ۱۹ کالری در (۱۱۶ گرم) دارد.

در این مقاله توانستیم به طور مختصر شما را با آسپارتام و کم کالری ترین مواد غذایی که همه ما انسان ها به طور روزمره از آن ها استفاده می کنیم، آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *