پنج استفاده مفید از مهم سوکرالوز در صنایع غذایی

سوکرالوز در صنایع غذایی

سوکرالوز در صنایع غذایی

پنج کاربرد مهم سوکرالوز در صنایع غذایی:

جستجو در زمینه فن آوری های شیرین کننده جدید در دهه های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مصرف بیش از حد قند به نگرانی سلامت عمومی تبدیل شده است. رژیم های کم کربوهیدرات برای حفظ وزن سالم به کاهش کالری مصرفی کمک می کنند.
اغلب شیرین کننده های غیر کالری با قدرت بالای طبیعی و مصنوعی که تا به امروز شناخته شده اند محدودیت هایی در ترکیب و طعم دارند و چالش تولید کنندگان مواد غذایی جبران این کمبودهاست.
محصولات بدون شکر انتظار مصرف کنندگان است.
خواص غذا به شدت تحت تأثیر خواص حسی مانند بافت و ظاهر، بو و طعم قرار می گیرد. انتخاب و مصرف مواد غذایی در انسان نقش مهمی در تنظیم اشتها و مصرف مواد غذایی دارد. یک شیرین کننده یک مکمل غذایی است که اثر شکر را بر طعم تقلید می کند. بنابراین، جایگزین های شکر نامیده می شوند. مصرف کنندگان اغلب غذاهایی را انتخاب می کنند که از شیرین کننده های کم کالری تشکیل شده است زیرا آنها طعم شیرین را بدون کالری اضافه می خواهند. گزینه رژیم غذایی محصول می تواند در مدیریت چاقی یا دیابت موثر باشد.
از اواخر قرن بیستم، چاقی یکی از بزرگترین نگرانی های بشر است، زیرا یک عامل خطر برای بسیاری از بیماری ها مثل مشکلات قلبی، فشار خون بالا و دیابت است. با توجه به تقاضای مداوم جایگزین های شکر در چند دهه گذشته نوشیدنی هایی که در سال ۲۰۱۶ درست شده اند، استفاده از شکر در آنها کاهش یافته است.
متخصصان بهداشت در سه دهه گذشته این اجازه را به توسعه دهندگان غذا می دهند که از انواع شیرینی ها در حد توانایی در دهان، مدت شیرینی، عطر و طعم، حلالیت و ثبات استفاده کنند. این گزینه های فعلی تولید کنندگان را قادر می سازد تا از یک ماده یا ترکیبی استفاده کنند که از مواد تشکیل دهنده مناسب باشد.
ساکارز با خواصی مانند اثری غیر سمی، غیر ارگانیسم و ​​بدون اثر بر روی گلوکز خون یا انسولین است.
به گزارش اداره ی غذا و داروی آمریکا در بررسی مطالعات ایمنی و ارزیابی در سال ۲۰۱۵، این ماده یک شیرین کننده مجاز در غذا است.
ساخارین، آسپارتام، سوکرالوز مورد تایید برای استفاده هستند.
در ۱۱۰ مطالعه ایمنی سوکرالوز در صنایع غذایی مورد بررسی قرار گرفت و به عنوان یک شیرین کننده عمومی برای مواد غذایی تصویب شد.

سوکرالوز و مالتو دکسترین در تولید بستنی

بستنی یک محصول پیچیده است که حاوی پروتئین کلوئیدی، چربی، امولسیون و محلول لاکتوز است. در گذشته تغییر در شیوه زندگی راه برای بسیاری از بیماری ها مانند چاقی و دیابت را باز کرده است. امروزه تقاضای زیادی برای کاهش کالری و محصولات کم چربی وجود دارد. بنابراین برای پاسخگویی به تقاضا در بازار فعلی، یک بستنی با کیفیت بدون چربی لازم است. برای تهیه بستنی مطلوب و با کیفیت بدون چربی شیر، کرم، سوربیتول، سوکرالوز، مالتودکسترین و.. استفاده می شود. سوکرالوز و مالتو دکسترین در تولید بستنی را می توان به آسانی با چربی های جامد و مایع ترکیب کرد تا یک ژل امولسیونی پایدار ایجاد شود. از آنجا که مالتودکرستین دارای طعم و مزه مشابه با چربی است، به راحتی در دهان به قطعات کوچکتر تبدیل می شود و به طور عمده در مارگارین، سس مایونز، شیرینی، سالاد و محصولات لبنی و بستنی استفاده می شود. نیروی زیادی برای انجماد و هوادهی بستنی مورد نیاز است ویسکوزیته یکی از مهمترین خصوصیات رئولوژیکی مخلوط بستنی و بخشی از بستنی غیر یخ زده است که تحت تاثیر ترکیب، نوع و کیفیت مواد تشکیل دهنده مواد است. مالتودکسترین اثر معنی داری بر ویسکوزیته مخلوط بستنی دارد و سبب افزایش قابل توجهی در ویسکوزیته مخلوط بستنی می شود.
سوکرالوز و مالتو دکسترین در تولید بستنی به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکای مرکزی و جنوبی و آسیا مجاز است. ساکرالوز حدود ۶۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز است و باعث پوسیدگی دندان نمی شود. استفاده سوربیتول و سوکرالوز در مواد غذایی بر روی رنگ، ظاهر، بافت و مزه بستنی تاثیر مطلوب دارند. شیرین کننده های کم کالری سوربیتول و سوکرالوز در مقایسه با ساکارز بدون اضافه کردن کالری به بستنی اضافه می شوند.

سوکرآلوز در کمپوت میوه و مربا


سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی و جایگزین قند است. اکثر سوکرالوز مصرف شده توسط بدن شکسته نمی شود، بنابراین غیر کالری است. این ماده با کلر شدن ساکارز تولید می شود.
سوکرالوز حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز، سه برابر شیرین تر از آسپارتام و دو برابر شیرین سدیم ساکارین است. سوکرآلوز در کمپوت میوه و مربا ، نوشابه های گازدار، دسرهای یخ زده، شیرینی پزی، محصولات نانوایی، کنسرو میوه ها و سبزیجات، آدامس، محصولات مخلوط خشک، لبنیات ، چاشنی ها استفاده می شود. از آن برای شیرین کردن آب مورد استفاده برای پوشاندن میوه ها هنگام کمپوت استفاده کرد.
می توانید از سوکرآلوز به عنوان شیرین کننده در مربا یا ژله ساخته شده با پکتین مورد نیاز بدون قند استفاده کنید. با استفاده از این پکتین های کم به هیچ وجه قند لازم نیست. جایگزین های قند را می توان به سادگی برای طعم اضافه کرد. اگر از سوکرآلوز در مربا استفاده می کنید آن را در یخچال نگهداری کنید. سوکرآلوز در مواد غذایی فقط برای شیرین کردن چیزهای بی خطر مثل مربا و ژله و کمپوت میوه است.
در مربا پکتین به شکر نیاز دارد تا درست عمل کند. هیچ پکتینی به گونه ای طراحی نشده است که بدون قند کار کند بنابراین از سوکرآلوز در این موارد استفاده می شود. برای تولید مربای انبه کم کالری برای جایگزینی ساکارز با شیرین کننده های جایگزین مثل (استویوسید و ساکارالوز) استفاده شود. تولید مربای انبه با خصوصیات جامد نرم و مطلوب فقط با ۲۵ درصد استویوسید یا سوکروالوز امکان پذیر است.
 
استفاده از مالتودکسترین در کمپوت میوه
 

سوکرآلوز در چه نوشیدنی هایی استفاده می شود؟

جایگزینی مواد غذایی و نوشیدنی های پر کالری و قندهای اضافه شده با آنهایی که قند کمتری دارند، یکی از گزینه ها برای کاهش مصرف کالری اضافی است. به نوبه خود، این ممکن است به کاهش خطر چاقی و بیماری‌های مزمن مرتبط با آن کمک کند.
مصرف سوکرآلوز در صنایع غذایی به عنوان یک نوع شیرین کننده کم کالری، ده ها سال است که به عنوان روشی برای کاهش مصرف قندهای اضافه شده مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که شیرینی لذت بخش در آن ماده غذایی وجود دارد.
سوکرالوز یک شیرین کننده بدون کالری است که بدون افزودن کالری یا کربوهیدرات ها به شیرینی در غذاها و نوشیدنی ها کمک می کند. سوکرآلوز در نوشیدنی ها و غذاهایی مانند آدامس، محصولات لبنی، کنسرو، شربت و چاشنی ها یافت می شود. از آنجا که در دماهای بالا پایدار است، می توان از سوکرالوز در کالاهای پخته شده استفاده کرد. بیش از ۱۰۰ مطالعه ایمنی به نمایندگی از بیش از ۲۰ سال تحقیق نشان داده اند که ساکارالوز بی خطر است.
نوشیدنی هایی مانند نوشابه با قند اضافه شده یا شیرین کننده های دیگری هستند. نوشابه بزرگترین منبع کالری و شکر اضافه در رژیم غذایی است. نوشیدنی های قندی به ویژه در کودکان با چاقی همراه است. یک جایگزین شیرین کننده مانند سوکرآلوز محصولی جذاب است. به مصرف کنندگان در صرفه جویی در کالری و کاهش مصرف قند کمک می کند. پپسی و کوکا کولا شرکت‌های بزرگی هستند که از سوکرآلوز برای برخی از نوشیدنی ها استفاده می کنند.
کوکا کولا استفاده از سوکرآلوز را برای کمک به افرادی که استفاده می کند که هم طعم عالی نوشیدنی های کاملاً شیرین شده استفاده کنند و هم میزان قند خود را کاهش دهند. آب‌های طعم دار، چای ها، نوشیدنی های میوه ای و نوشیدنی های انرژی زا حاوی سوکرآلوز هستند. شرکت‌های کوچکتر نوشیدنی که از مکمل سوکرالوز به عنوان شیرین کننده استفاده می کنند شامل هانسن است. تمام نوشیدنی های رژیمی آنها حاوی ترکیبی از ساکارالوز و پتاسیم اسسولفام برای شیرین کردن است.

استفاده از سوکرآلوز در کیک، پودینگ و کوکی ها

سوکرآلوز شیرین کننده مصنوعی و جایگزین قند است. با کلرشدن ساکارز تولید می شود. سوکرآلوز به طور اتفاقی در سال ۱۹۷۶ توسط یک محقق کشف شد و برای استفاده در ایالات متحده در سال ۱۹۹۸ تأیید شد.
این ماده ۶۰۰ برابر شیرین تر از شکر معمولی است و به عنوان یک جایگزین قند به بازار عرضه می شود و در محصولات زیادی از جمله پخت کیک استفاده می شود. در صنعت بسیاری از محصولات تجاری مورد نیاز شیرین کننده را به طرز چشمگیری بهبود بخشیده است.
از آنجا که عطر و طعم سوکرآلوز به قند نیشکر تصفیه شده بسیار نزدیک است، در طیف گسترده ای از دسرها جایی که یک ساختار کریستالی دقیق ضروری نیست، جایگزین ایده آل می شود. در دستور العمل هایی که مقدار قند بسیار زیاد است، اغلب شکر به طور قابل توجهی به ساختار و بافت کمک می کند. بنابراین برای پوشش آب نبات، شکلات، کارامل، کیک گردو در حدود ۲۵٪ از قند مورد نیاز با سوکرآلوز پر می شود.
مصرف سوکرآلوزدر مواد غذایی بسیار محبوب است زیرا می تواند شیرینی طبیعی خود را در هنگام گرم شدن در دمای بالا حفظ کند. در کیک های سنتی و لایه ای اسفنجی، در جایی که ساختار کریستالی برای هوادهی لازم است، سوکرآلوز باعث حفظ رطوبت می شود. کیک ها و نان های سریع به اندازه همتای هایشان با قند کامل بالا نمی روند، اما همچنان طعم خوشمزه می گیرند. در کوکی ها برای حفظ بافت از سوکرآلوز گرانول سفید به جای شکر قهوه ای استفاده می کنند.
برای شیرینی های کوکی، پودینگ و کاستارد از یک قاشق چای خوری عصاره وانیل به ازای هر فنجان شیرین کننده سوکرآلوز برای تقویت طعم استفاده کنید. استفاده از سوکرآلوز در کیک ، پودینگ و کاستاردها باعث نرم تر و نازک تر شدن آنها می شود.
 
لسیتین در کیک ها
 

سوکرآلوز در آبنبات، شکلات و آدامس

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم جایگزین کردن قندهای حاوی شکر را با آنهایی که حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند جایگزین کنند. بیشتر آب نبات ها از نظر کالری، چربی و کربوهیدرات زیاد هستند. آب نبات های بدون قند از شیرین کننده های مصنوعی یا جایگزین های قند استفاده می کنند تا ضمن داشتن قند واقعی، طعم شیرینی ایجاد کنند.
بیشتر این شیرین کننده ها کالری کمتری دارند. سوکرآلوز در مواد غذایی برای تهیه شیرینی بدون قند مفید است. این ماده با کلر کردن شکر ساخته شده است و می توان از آن برای اندازه گیری به جای قند در بسیاری از پخت و پزها و دستور العمل های تهیه شیرینی استفاده کرد. این محصول برای بیماران دیابتی ایده آل است، زیرا هیچ تاثیری در سطح انسولین ندارد و در رژیم های غذایی بسیار محبوب است زیرا کالری ندارد. وظیفه اصلی آن اضافه کردن طعم شیرین به مواد غذایی است. این ماده در ساخت آب نبات بدون قند، به ویژه هنگامی که دستور قند پودر شده است، استفاده می شود.
اگر یک فرد دیابتی یا کسی که دارای رژیم کم کربوهیدرات است از شکلات شیرین شده با سوکرآلوز باید استفاده کند. سوکرآلوز در ابنبات دارای عطر خوب و طعم شکلاتی پیچیده و فقط با مقدار مناسب اسیدیته و یک شیرینی روشن و جذاب است.
سوکرالوز هیچ تاثیری در پوسیدگی دندان ندارد. پس سوکرآلوز در ابنبات ، شکلات و آدامس برای دندان مضر نیست. اماهمیشه باید بهداشت دهان و دندان توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *