افزودنی های غذایی

افزودنی های غذایی شرکت پویاویزن

افزودنی های غذایی_پویاویزن

افزودنی غذایی

در این متن ما درباره افزودنی های غذایی یاد خواهیم گرفت. ما یاد می گیریم چه موادی، افزودنی مواد غذایی هستند، چرا آنها مورد استفاده قرار می گیرند، و برخی از نمونه های این مواد غذایی را می شناسیم.

احتمالا شما مواد اولیه هر غذا را تشخیص می دهید.
آرد، شکر و نمک مواد اولیه بسیار اساسی هستند که احتمالا در آشپزخانه خود دارید. با این حال، در برچسب بعضی محصولات که نگاهی می اندازید، برخی از چیزهایی را می بینید که نمی شناسید، مانند مونوگلیسیرید، اسید سیتریک، مالتودکسترین، دکستروز، سوربیتول، گوارگام، اسید سربیک و بنزوات سدیم. شما ممکن است تعجب کنید که این مواد چیست، چه کاری در غذای  شما انجام می دهند و آیا آنها بی خطر هستند یا خیر. اینها مواد افزودنی مواد غذایی هستند.

افزودنی مواد غذایی چیزی است که بر روی غذا تاثیر می گذارد (به طور مستقیم یا غیر مستقیم) یا بخشی از مواد غذایی است. به لحاظ قانونی، مکلمل غذایی هر چیزی اضافه شده به مواد غذایی است یا در تهیه غذا مورد استفاده قرار می گیرد، که در لیست “به طور کلی به رسمیت شناخته شده”(GRAS) نیست. فهرست GRAS شامل محصولاتی مانند آرد، شکر و نمک است. هر ماده ای که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است و اثرات نامطلوب نشان نداده است. بنابراین مواد این مواد غذایی مواد اولیه هستند که نیاز به تایید دولت دارند تا بتوانند به مواد غذایی اضافه شوند.

برخی از مواد غذایی مانند شکر در لیست GRAS گنجانده شده اند زیرا آنها سال ها بدون هیچ گونه عارضه جانبی استفاده شده اند.

وقتی که مواد افزودنی در ترکیب مواد غذایی می آید، بحث بسیاری در مورد چگونگی ایمنی و سالم بودن آنها مطرح می شود. قبل از اینکه دولت تاییدیه یک مکمل مواد غذایی را تصویب کند، باید ثابت کرد که نه تنها این ماده ایمن و سالم است، بلکه اثرات نامطلوب هم ندارد. اگر تحقیقات بیشتری که همیشه در مورد افزودنی های مواد غذایی وجود دارد، اثرات نامطلوب را نشان دهد، دولت حق دارد آن افزودنی را از لیست تایید شده حذف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *