از کربوکسی متیل سلولز در سوسیس و کالباس استفاده می شود

کالباس و سوسیس کالاهای گوشتی هستند که معمولا از گوشت گاو یا مرغ به همراه نمک، ادویه جات و سایر طعم دهنده ها تهیه می شوند. سایر مواد مانند دانه یا آرد سوخاری ممکن است به عنوان پرکننده یا مواد افزودنی در نظر گرفته شوند. برخی از کالباس ها شامل مواد دیگری برای طعم دادن هستند.

کربوکسی متیل سلولز (CMC) یکی از مشتقات نمک سدیم سلولز است. بر خلاف سلولز، محلول در آب است و می تواند به عنوان ماده معلق، تثبیت کننده یا ماده ضخیم کننده  در غذاهاعمل کند. این ماده به عنوان یک منبع فیبر در نظر گرفته می شود و از این رو در ملین های بدون نسخه استفاده می شود. سلولز کربوهیدراتی است که قسمت های چوبی و دیواره های سلولی گیاهان را تشکیل می دهد.

از این ماده در سوسیس و کالباس ها استفاده می شود. استفاده از آن در تولید باعث کالباس و سوسیس سالم تر و در ضمن کاهش هزینه های تولید می شود. شدت عطر و طعم را بیشتر می کند. با ماتریس گوشت سازگار است، با افزایش غلظت استحکام می افزاید.  کربوکسی متیل سلولز ظرفیت اتصال به آب  را در سوسیس و کالباس بهبودمی بخشد، سختی را پایین می آورد. اما هیچ تأثیر معنی داری بر اکسیداسیون ندارد. افزودن آدامس زانتان و کربوکسی متیل سلولز نتایج موفقی در خصوصیات فیزیکی وشیمیایی این محصولات دارد.

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید کربوکسی متیل سلولز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *