استفاده گوارگام به عنوان غلظت دهنده، اتصال دهنده و نرم کننده در محصولات نانوایی استفاده می شود. گوارگام طعم های مختلف و ظاهری شیری رنگ به نان می دهد که باعث هضم سالم و کاهش وزن می شود. همچنین باعث کاهش کلسترول و سطح قند خون می شود.

صنعت نانوایی در پنج سال گدشته بالاتر از ۶ درصد پیشرفت کرده است و انتظار می رود در سال های آینده پیشرفت بیشتری داشته باشد. با تغییرات اخیر برای منافع مصرف کننده، کاربرد هیدروکلوئیدها افزایش یافته است. به عنوان مثال درست کردن نان بدون هیدروکلوئید تقریبا غیر ممکن است. خمیر آرد خیلی نازک است و به راحتی خشک می شود و قابلیت رول شدن ندارد به ویژه اگر در یخچال باشد، با استفاده از مقدار کمی هیدروکلوئید ( حدود ۱۰ درصد) این مشکل حل می شود.

ترکیب هیدروکلوئید روند خشک شدن خمیر را کند می­کند و انعطاف پذیری آن برای مدت طولانی حفظ می شود. هیدروکلوئید همچنین برای تثبیت محصولات در دمای بالا در حین حمل و نقل و ذخیره سازی استفاده می شود. آنها نرمی محصول را زیاد می کنند و به این دلیل در کیک ها، کوکی ها، شیرینی ها و نان ها استفاده می شوند. هیدورکلوئید به ثبات خمیر و عمر طولانی تر آن کمک می کند.

استفاده از گوارگام در پخت نان

هنگام استفاده از آرد گندم، پروتئین ها در گندم به یکدیگر متصل می شوند و باعث ایجاد محصولات پخته شده کم وزن و سبک می شوند. گوارگام نیز به حفظ مواد تشکیل دهنده در خمیر و یکنواخت شدن مخلوط کمک می کند و همچنین به خمیر حالت کشیدگی می دهد. نانی که همراه با گوارگام درست شده باشد به مدت طولانی می توان آن را نگهداری نمود و قابل انعطاف و تازه می ماند.

گوارگام باید در جای خنک و خشک و دور از نور مستقیم خورشید باشد. کیسه ی آن کاملا بسته باشد و به مدت ۶ ماه نگهداری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *