گوارگام در ترکیبات خمیر دندان چگونه عمل میکند؟

اکثر خمیردندان ها شامل یک ماده تمیز کننده ذرات در یک فاز مایع هستند. برای  نگه داشتن اجزای جامد و مایع در یک قالب با خواص رئولوژیکی مطلوب، از یک غلظت دهنده باید استفاده کرد. برای ساخت خمیردندان عامل ساینده و اتصال دهنده که گوارگام است لازم می باشد. گوارگام در ترکیبات خمیر دندان به علت سهولت هیدراته شدن با آب استفاده می شود. صمغ گوار با روغن هیدراسیون مخلوط شده و به منظور تولید خمیردندان یک دست استفاده می شود. هدراسیون نامطبوع منجر به تولید یک محصول تجاری می شود که رضایت بخش نیست. موارد استفاده از گوارگام را بطور کامل مطالعه کنید.

در فرآیندهای قبلی ساخت، خمیردندانهایی که حاوی محلول آب و اسید سدیم است، باند غشایی در آب هیدراته می شد اما در فرآیندهای  جدید مقدار قابل توجهی از سوربیتول در محیط اثر مثبتی بر هیدراته شدن گوارگام دارد. خمیر دندان نهایی دارای یک بافت دانه ای است که در هنگام خروج  از لوله خمیر دندان، ظاهر آن صاف و براق است. از ترکیبات خاصی از صمغ گزانتین و صمغ گوار خمیر دندانی تولید مشود که کاملا رضایت بخش است.

گوارگام در ترکیبات خمیر دندان

روش استفاده از گوارگام در ترکیبات خمیر دندان

در یک روش، اتصال دهنده منجمد می شود و سپس در قسمت مایع فرمولاسیون پراکنده می شود.

در روش دوم، ساینده با ساینده های جامد مخلوط می شود و به طور همزمان با یک محلول آب گرم کننده به یک میکس می شود.

یک فرآیند تولید خمیر دندان حاوی فاز خنک کننده مایع که عمدتا از یک محلول آبی غلیظ شده توسط یک ماده هیدراته شامل یک صمغ گوار و یک عامل ساینده هیدراته نامحلول در آب است. خمیردندان ممکن است در هنگام مخلوط کردن بر روی دیوارهای جانبی میکسر بریزد و کیفیت خمیر دندان ممکن است از دست برود  و خمیر خشک شود. حضور بعضی از سوربیتول ها، ۱ تا ۵ درصد از وزن رسانه هیدراتاسیون مایع، به طور کلی برای جلوگیری از این اثر کافی است. فرآیند اختراع برای تولید خمیر دندان شامل یک سیستم اتصال دهنده ای ساخته شده از گوارگام یا صمغ گوار در ارتباط با یک اتصال دهنده دیگر است. به طور کلی، این ترکیبات حداقل ۱۰٪ از وزن آن را صمغ گوار تشکیل می دهد.

بعد از هیدراته شدن گوارگام در ترکیبات خمیر دندان از صمغ زانتان نیز استفاده می شود. اما برای بهتر بودن خمیر دندان بهتر است که مواد تشکیل دهنده ای که با گوارگام استفاده می شوند را از محیط حذف کرد. برای خمیر دندان های جدید صمغ گوار در مخلوط ۱ به ۶ است. بنابراین استفاده از گوارگام در ترکیبات خمیر دندان برای لثه ها کمتر مضر است. طیف وسیعی از مواد ساینده در ساخت خمیردندان ها ممکن است استفاده شود. نمونه هایی از این مواد عبارتند از: آلومینا، سیلیس، متافسفات سدیم نامحلول در آب، تری کلسیم فسفات، دی اتیل هیدرات کلسیم فسفات، dicalcium   phosphate بی آب، پری فسفات کلسیم، کربنات کلسیم و سیلیکات آلومینیوم.

عوامل ساینده خمیر دندان معمولا دارای اندازه ذرات متوسط ​​بین ۱ تا ۳۰ میکرون هستند. به منظور تمیز کردن خوب خمیردندان ها معمولا بین ۵ تا ۶۰ درصد وزن ساینده عمل می کنند. اجزای خمیر دندان ممکن است شامل یک ساینده از ذرات کربنات کلسیم باشد تا ترکیب خمیر دندان را شکل دهند . صمغ گوار می تواند به طور قابل توجهی در بهبود کیفیت نوارها در مقایسه با رزین کسانتان در یک ترکیب خمیری حاوی کربنات کلسیم ایجاد کند.

به همین ترتیب، مخترعان با استفاده از تحقیقات تجربی و نتایج خود دریافتند که سیستم اتصال دهنده CMC و صمغ گوار در ترکیبات خمیر دندان حاوی کربنات کلسیم نه تنها ویسکوزیته مورد نظر و رئولاسیون را داشتند، مشکل رطوبتی نیز حل شد و کیفیت خمیردندان افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *