گوارگام در محصولات غذایی منجمد

مواد غذایی منجمد

آیا می دانستید که در گوارگام در محصولات غذایی منجمد نقش مثبت و بسزایی را ایفا میکند؟ همانطور که می دانید در بعضی از نقاط دنیا مثل آمریکای شمالی مردم بیشتر غذاهای منجمد را خریداری می کنند. روند تغذیه با محصولات منجمد سالانه رو به افزایش است. جوانان بیشتر از محصولات منجمد استفاده می کنند چون آنها آماده هستند و فقط باید گرم شوند. غذاهای یخ زده در خانه ومحل کار یک گزینه ی بسیار ساده و راحت برای خوردن هستند.

گوارگام در محصولات غذایی منجمد

یخ زدگی یکی از روش های نگهداری حفظ کیفیت محصولات غذایی است. اما باعث تغییرات منفی در خواص بافت مواد غذایی می شود که به نوبه خود بر قابلیت فروش آن تأثیر می گذارد. مواد غذایی مختلف تحت انجماد و ذخیره سازی، باعث تغییراتی در بافت، طعم آنها می شود، همچنین باعث کاهش کیفیت محصول می شود و اثرات زیانباری دارد. انجماد گوشت و ماهی باعث تغییر بافت آنها می شود. برای غلبه بر این مشکلات، هیدروکلوئیدهایی که پلی ساکارید با وزن مولکولی بالا هستند، در برنامه های غذایی متعدد از جمله ژله ای کردن، غلیظ کردن، تثبیت، امولسیون و غیره استفاده می شوند. آنها می توانند با تغییر ویسکوزیته ویژگی های رئولوژیک و بافت مواد غذایی را بهبود بخشند.

در انجماد میوه ها و سبزیجات نقش مهمی ایفا می کنند. آنها پایداری ترمودینامیکی بستنی را برای کنترل روند دوباره کریستالیزاسیون فراهم می کنند. همچنین به محصولات نانوایی یخ زده اضافه می شوند تا ثبات قفسه را با حفظ رطوبت کافی و جلوگیری از ماندگی را افزایش دهند. یکی از این هیدروکلوئیدها گوارگام است. گوارگام در محصولات غذایی منجمد استفاده می شود و مانع از تشکیل یخ زدگی در بستنی ها و غذاهای یخ زده می شود و نقطه انجماد را کنترل می کند. مقاله مورد استفاده گوارگام را ببینید.

گوارگام در محصولات غذایی منجمد برای کنترل رطوبت نیز استفاده می شود. همچنین مدت نگهداری محصولات فریز را افزایش می دهد. گوارگام همچنین در تخم مرغ یخ زده استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *