گوارگام در صنعت نساجی

پودر صمغ گوار استخراج شده از دانه گوار یک پلیمر طبیعی با ویسکوزیته بالا است. گوارگام سهم قابل توجهی در بسیاری از محصولات زندگی روزمره ما دارد. در صنایع مختلف به عنوان یک عامل تضعیف کننده و تثبیت کننده استفاده می شود. یکی از موارد استفاده از صمغ گوار در صنایع نساجی است.

گوارگام در صنعت نساجی

صنعت نساجی صنعت بزرگ سود آور با میلیاردها دلار سود و میلیون ها کارمند در سراسر جهان است. تقاضا برای لباس های مد روزانه روز به روز افزایش می یابد و در سال های آینده نیز رشد می کند. این موارد با توجه به روند  جشنواره ها و موارد خاص تغییر می کند.  تقاضای جهانی لباس هم هر روز افزایش می یابد. اگر ما در مورد آمار صحبت کنیم هند بعد از چین بیشترین تولید لباس را دارد و این صنعت نقش مهمی در رشد و تولید ناخالص داخلی کشورها دارد. گوارگام در صنعت نساجی به بهترین نحو استفاده می شود، زیرا تقاضا برای لباس باعث افزایش استفاده از صمغ گوار می شود.

مشتقات محصول به بهترین شکل ممکن در چاپ بر روی پنبه، چاپ روی فرش، چاپ ابریشم ، چاپ روی پارچه و غیره استفاده می شود. صمغ گوار یک ماده ضعیف است که عاقلانه به همراه رنگ ها و امولسیفایرها استفاده می شود. این ماده به عنوان یک ماده پراکنده و ضخیم برای رنگ در چاپ پارچه استفاده می شود. آب را به سرعت جذب می کند و مانع از پخش جوهر بر روی لباس ها می شود. همچنین از خوردگی شیمیایی جلوگیری می کند که کیفیت کلی در چاپ را بهبود می بخشد.

صمغ گوار باعث کاهش گرد و غبار دستگاه اندازه گیری چاپ پارچه می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *