راهنمای خرید اسید سیتریک

راهنمای خرید اسید سیتریک

هنگام خرید اسید سیتریک چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

خرید اسید سیتریک از طریق فروشگاه های مختلفی در دسترس است. جایی که شما می خواهید اسید سیتریک را بخرید بستگی به چیزی دارد که شما قصد استفاده از آن را داشته باشید و چه میزان مایل به خرید هستید. اسید سیتریک یک اسید ضعیف است که به طور طبیعی در میوه های مرکبات یافت می شود که افراد و تولید کنندگان اغلب به دلیل خاصیت نگهدارنده و شیرین کننده آن و طعم ترش از آن استفاده می کنند. اسید سیتریک برای کنسرو، تولید پنیر، تهیه غذای خانگی و آب نبات بسیار مهم است و ماده ای است که در بعضی از دستور العمل ها و نوشیدنی ها برای تنظیم اسیدیته وجود دارد. افراد همچنین از اسید سیتریک برای پروژه های صنایع دستی مانند نمک حمام طبیعی استفاده می کنند، یا ممکن است علاقه مند به خرید اسید سیتریک برای آزمایشگاه باشند. شما می توانید اسید سیتریک را به دو صورت بدون آب (اسید سیتریک خشک) یا به صورت منوهیدرات(اسید سیتریک آبدار) خریداری کنید.

راهنمای خرید اسید سیتریک

خرید اسید سیتریک درجه یک برای مواد غذایی

۱)مقدار اسید سیتریک را برای خرید تعیین کنید. مبلغ مورد نیاز شما تعیین می کند که در کجا باید اسید سیتریک را خریداری کنید. مقادیر کمتر را می توان به طور کلی در فروشگاه های مواد غذایی خریداری کرد، در حالی که مقادیر بیشتری نیز ممکن است در یک فروشگاه عمده فروشی موجود باشد یا بصورت آنلاین خریداری شوند.

با دستورالعمل های مربوط به فعالیت خود هماهنگ باشید تا ببینید که چقدر اسید سیتریک برای پروژه خود باید استفاده کنید.

اگر قصد دارید چندین دستور غذا را تهیه کنید یا می خواهید مقدار زیادی برای تکرار این فعالیت داشته باشید، مقدار اسید سیتریک را افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از اسید سیتریک برای تهیه پنیر استفاده کنید و می خواهید پنیر خود را بطور مرتب تهیه کنید، می توانید اسید سیتریک به اندازه کافی برای مصارف متعدد خریداری کنید.

۲) اگر به صورت عمده می خواهید، به دنبال اسید سیتریک در سوپر مارکت محله ی خود نباشید. اسید سیتریک از نظر درجه غذایی به طور معمول به صورت پودر در دسترس است. به طور معمول، در صورت نیازروزانه به مقدار کم، بهتر است اسید سیتریک را در فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید ، به عنوان مثال ، یک بطری با ۳ تا ۵ اونس (۸۵ گرم تا ۱۴۲ گرم). اما اگر برای مقادیر زیاد به دنبال آن هستید از شرکتهای تولیدی و یا وارد کننده مانند شرکت پویا ویژن که بزرگترین وارد کننده انواع اسید سیتریک است، می توانید تهیه کنید.

در فروشگاه ها، اسید سیتریک را در قسمت کنسروها جستجو کنید. اغلب در نزدیکی پکتین و سایر مواد کنسروی قرار دارد.

راهنمای خرید اسید سیتریک

۳) فروشگاه های مواد غذایی طبیعی را برای اسید سیتریک بررسی کنید. فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی اغلب اسید سیتریک را حمل می کنند و ممکن است طیف وسیعی از اندازه های موجود نسبت به فروشگاه های مواد غذایی استاندارد داشته باشند. قبل از توقف با فروشگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید که مقدار مورد نیاز خود را در انبار دارند.

۴) خرید در یک فروشگاه عرضه مواد مورد نیاز رستوران ها.

فروشگاه های عرضه مواد مورد نیاز رستوران ها، به ویژه فروشگاه های تهیه شیرینی یا شیرینی فروشی، احتمالاً اسید سیتریک را به همراه دارند. در این نوع فروشگاه ها به احتمال زیاد اسید سیتریک به صورت عمده نیز موجود خواهد بود. اگر به مقدار زیادی احتیاج دارید، ابتدا این موارد را بررسی کنید.

برای خرید حداقل ۱ پوند (۰٫۴۵ کیلوگرم) اسید سیتریک برنامه ریزی کنید. مقادیر کمتری ممکن است در دسترس نباشد.

۵) فروشگاهی را پیدا کنید که وسایل تولیدی خانه ها را بفروشد. برای تنظیم سطح اسید موجود در نوشیدنی های میوه ای. فروشگاهی که به عرضه مواد مورد نیاز تولیدکننده های منزل مشغول است، ممکن است دارای کارکنان آگاهی نیز باشد که می تواند اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده از اسید سیتریک برای پروژه خاص شما ارائه دهد.

راهنمای خرید اسید سیتریک

خرید آنلاین اسید سیتریک

فروشندگان آنلاین مانند شرکت پویا ویژن مقادیر و ظروف کوچک و بزرگ اسید سیتریک را به فروش می رسانند و بسیاری از فروشگاه های آنلاین آن را با مقیاس پوند (گرم)  نیز می فروشند. می توانید از خرید مستقیم بپرهیزید و اسید سیتریک را مستقیماً درب منزل خود تحویل بگیرید. اگر از اسید سیتریک در تهیه چیزی که مصرف غذایی دارد استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که اسید سیتریک درجه غذایی را سفارش دهید.

توجه داشته باشید که هزینه حمل و نقل ممکن است قیمت خرید اسید سیتریک به صورت آنلاین را نسبت به یک رستوران محلی یا فروشگاه حضوری گران تر کند. با این حال، قیمت های آنلاین به طور کلی رقابتی تر از قیمت سوپرمارکت ها در هر اونس(گرم) هستند.

اسید سیتریک برای مصارف عمومی

۱)کدام فرم یا شکل از اسید سیتریک را می خواهید خریداری کنید؟!

اسید سیتریک به عنوان یک مونوهیدرات و به صورت بی آب موجود است. بدون آب به معنی عدم وجود آب نیست، منظور اینکه اسید سیتریک بیشتر از فرم منوهیدرات که آب دارد پودرتر است.

اسید سیتریک بدون آب معمولاً در مخزن های حمام استفاده می شود، اما فرم منوهیدرات نیز این کارایی را دارد.

مگر اینکه پروژه استفاده از یک فرم دیگر رامشخص کند، هر یک از این اشکال کارایی خاص خود را دارد.

۲) فروشگاه های مواد اولیه صنایع غذایی را بررسی کنید. اسید سیتریک به شکل پودر ممکن است در بخش صابون سازی فروشگاههای مواد غذایی نیز موجود باشد زیرا این ماده رایج در مواد ضدعفونی کننده است. قبل از رفتن به آنجا با فروشگاه تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که آیا مقدار مورد نیاز شما را در انبار خود دارند یا نه؟

۳) اسید سیتریک را از طریق یک شرکت تهیه کننده مواد شیمیایی مانند شرکت پویا ویژن که وارد کننده مواد اولیه صنایع غذایی است، خریداری کنید. یک منبع تهیه مواد شیمیایی بیشترین تعداد گزینه را از نظر درجه، بافت، کمیت و فرم ارائه می دهد. تعاریف تهیه کننده خود را در مورد کیفیت ها و مدل هایی که می فروشند بخوانید. بسیاری از تأمین کنندگان برای نشان دادن کیفیت مواد شیمیایی، برچسب های درجه ای مخصوص خود را نیز ایجاد می کنند.

خرید انلاین اسید سیتریک
اسید سیتریک در رده ها و استانداردهای مختلفی عرضه می شود از جمله

– Codex (FCC)  درجه مواد غذایی

– انجمن شیمیایی آمریکا (ACS) – ماده مذکور مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط ACS برای مواد شیمیایی معرف قابل پخش و فروش است.

– فارماکوپیا ایالات متحده (USP) – ماده ای است که مشخصات آن در بخش “معرفها، شاخص ها و راه حل ها” بخش USP را رعایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *