لسیتین صنعتی و تجاری

لسیتین صنعتی و تجاری

در ادامه همراه ما باشید تا شما را با لسیتین صنعتی و تجاری آشنا کنیم.

لسیتین مدت هاست که یکی از اجزای مهم محصولات غذایی و غیر غذایی است و یکی از متنوع ترین و با ارزش ترین محصولات جانبی صنعت دانه های روغنی است. لسیتین در غذا ها، حدود دوازده عملکرد را فراهم می کند، از جمله به عنوان یک امولسیون کننده، به عنوان یک ماده مرطوب کننده، کاهش ویسکوزیته. لسیتین همچنین در بسیاری از کاربردهای صنعتی توابع را فراهم می کند. صنعت لسیتین یک صنعت بالغ است، اما عوامل مختلفی در آن تأثیر گذاشته است. در طی چند دهه گذشته، لسیتین به عنوان ماده مغذی و مکمل غذایی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. این فصل به بررسی لسیتین صنعتی و تجاری، تولید و خصوصیات محصولات تجاری، کنترل کیفیت و اصلاح آنها، و استفاده های غذایی و غیر غذایی می پردازد.

لسیتین صنعتی و تجاری

لسیتین صنعتی و تجاری

لسیتین یک ماده مغذی و همچنین یک مکمل است. لسیتین یک ماده واحد نیست، بلکه گروهی از مواد شیمیایی متعلق به ترکیباتی به نام فسفولیپیدها هستند. لسیتین در بسیاری از غذاها یافت می شود. آماده سازی تجاری لسیتین بیشتر از زرده تخم مرغ، سویا یا منابع حیوانی تهیه می شود. لسیتین تجاری به دلیل کاربردی بودن و کاربرد گسترده آن در سیستم های غذایی و ابزارهای صنعتی، مهمترین محصول جانبی صنعت فرآوری روغن خوراکی است. بازیابی لسیتین از روغن فرایندی نسبتاً ساده است. هیدراتاسیون فسفاتیدها توسط آب یا بخار و پس از آن با ریختن سانتریفیوژ و خشک شدن، تمام چیزهایی است که لازم است. اما برای به حداکثر رساندن کارآیی لسیتین، باید شرایط پردازش تمام راه برگشت به لوبیا یا بذر با دقت کنترل شود. نگهداری و جابجایی لوبیا، ذخیره روغن خام، پیش فرض تصفیه، فرآیند خشک کردن، سفید کننده، اصلاح شیمیایی و ذخیره سازی همه می توانند بر کیفیت و عملکرد لسیتین تأثیر بگذارند. استفاده از لسیتین ها فراتر از کاربردهای سنتی در رنگها، شکلاتها و مارگارین گسترش یافته است. تکنسین های مواد غذایی در بسیاری از سیستمهای مدرن از لسیتین به عنوان یک ماده مؤثر استفاده کرده اند. خواص چند منظوره و وضعیت طبیعی آن، لسیتین تجاری را به عنوان یک ماده غذایی ایده آل تبدیل می کند. مهمترین ویژگیهای عملکردی آن عبارتند از: امولسیون، مرطوب کردن سریع، رهاسازی، اصلاح ویسکوزیته و تغذیه

تاثیر تغذیه ای لسیتین

 تأثیر تغذیه ای لسیتین در حال حاضر در حوزه پزشکی به عنوان یک عامل مهم در بهبود اختلالات عصبی شیمیایی ارزیابی می شود. سایر فعالیتهای مرتبط با پزشکی و بهداشت شامل تغییرات مثبت در کلسترول، شیمی خون و فاکتورهای گردش خون می باشد. لسیتین همچنین در بسیاری از کاربردهای صنعتی و غیرغذایی مانند پراکندگی رنگدانه ها، رهاسازی قالب و خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد. منبع اصلی لسیتین تجاری از فرآوری روغن سویا است. ارزیابی لسیتین ها از سایر محصولات دانه ای مانند پنبه وذرت در حال پیگیری است.

فعالیت سطحی و در نهایت عملکرد لسیتین تجاری را می توان با روش های فیزیکی، شیمیایی یا آنزیمی بهبود بخشید. این روش ها همراه با یک بررسی مختصر در مورد استفاده از لسیتین های خاص در برخی از برنامه های غذایی و غیر غذایی بررسی می شود.

کاربرد های مختلف لسیتین صنعتی و تجاری

لسیتین که در چندین منبع گیاهی و حیوانی یافت می شود، در بهداشت شخصی و همچنین صنایع مختلف کاربرد های فراوانی دارد. ویژگی های منحصر به فرد لسیتین آن را به یک افزودنی عالی در صنایع غذایی، خوراک، دارویی و آرایشی تبدیل می کند.

  • لسیتین به شکل گرانول یک مکمل بهداشتی محبوب در اروپا و آمریکا است. مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد عملکردهای لسیتین به عنوان مکمل غذایی ضروری بسیار مفید است: جز کبد و مغز، یک ماده کمک کننده قلب – کاهش دهنده کلسترول، تقویت کننده حافظه، جذب بهتر ویتامین ها، و در تولید مثل و رشد مهم است.
  • پودر لسیتین صنعتی و تجاری یک ماده نرم کننده و تسکین دهنده است. علاوه بر این، خاصیت مرطوب کنندگی فوق العاده ای دارد و به آبرسانی پوست کمک می کند. فسفولیپیدها به طور طبیعی موجود در لسیتین قادر به جذب آب از هوا هستند و با این کار باعث افزایش هیدراتاسیون می شوند. این باعث می شود که این یک افزودنی عالی برای کرم های ترمیم کننده، و محصولی مناسب برای پوست سالم، خشک یا چرب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *