آیا صمغ گوار برای مایع ظرفشویی تجاری مناسب است؟

آیا میتوان در تولید مایع ظرفشویی تجاری از صمغ گوا استفاده کرد؟

گوارگام یک افزودنی است که اغلب به عنوان عامل ضخیم کننده در سس سالاد، پنیرها، بستنی ها، نوشابه ها، کالاهای نانوایی، گوشت ها و غذاهای حیوانات خانگی استفاده می شود.

همچنین کاربردهای مختلفی در صنایع مانند مواد آرایشی، دارویی و سایر محصولات دارد.

تحقیقات نشان می دهد که صمغ گوار برای مایع ظرفشویی مناسب است و باعث افزایش کف محصولات می شود.

آیا در مایع ماشین ظرفشویی صمغ گوار وجود دارد؟

این حبوبات صحرایی قرنها در جنوب آسیا رونق داشته است که از آن برای انسان و حیوانات استفاده می شده است. از گوار تا سال ۱۹۴۳ در کاربردهای صنعتی در ایالات متحده استفاده نمی شد.

تکامل تجاری آن در دانشگاه آریزونا توسط شخصی به نام ویستلر توسعه یافت که ساختار مولکولی گیاه گوار را از نزدیک مطالعه کرد.

آیا صمغ گوار برای مایع ظرفشویی تجاری مناسب است؟

وی پتانسیل گسترده صنعتی آن را تجسم و گسترش آن را به عنوان یک محصول داخلی برای صنعت توصیه کرد.

پودر صمغ گوار باید به سرعت به مایع اضافه شود زیرا به راحتی محلول است و به همین ترتیب با ضخیم شدن مخلوط و افزایش دما می تواند به طور فزاینده ای دشوار شود.

سه دقیقه اول مهمترین زمان پس از حل شدن آدامس گوار در آب را مشخص می کند.

ترکیب مایع ماشین ظرفشویی

یک ترکیب مایع ماشین ظرفشویی با گرانروی کافی بالا برای استفاده راحت و خواص جریان خوب آشکار می شود.

این ترکیب حاوی غلیظ کننده صمغ گوار طبیعی، بیوپلیمر یا مصنوعی و الکل پلی هیدریک و اوره برای ویسکوزیته و کنترل جریان است.

آیا مایع های ظرفشویی حاوی گوار هستند؟

برخی از تولید کنندگان در ترکیبات مایع ظرفشویی از صمغ گوار استفاده می کنند.

ترکیبات مورد استفاده در مایع های ماشین ظرفشویی اتوماتیک با اهداف متفاوتی نسبت به انواع دیگر شوینده ها تولید می شوند. اهداف اصلی از بین بردن لکه ها و از بین بردن باکتری ها است.

مواد شوینده مایع ظرفشویی تاکنون برای مصارف خانگی تجاری نشده اند. مواد شوینده مایع ظرفشویی ایده آل باید از وسیله ای که در ماشین ظرفشویی برای توزیع پودرها نصب شده است، استفاده شود.

صمغ گوار در مایع شوینده

این امر مستلزم آن است که چنین مایعی از گرانروی نسبتاً بالایی برخوردار باشد. مایعات ظرفشویی دستی معمولاً دارای ویسکوزیته کم و کف بالایی هستند و بنابراین نامناسب هستند.

محصول ایده آل، با وجود گرانروی زیاد ، باید به راحتی جریان یابد تا از لوله یا بطری پلاستیکی خارج شود. که به همین دلیل معمولا در مایع های ظرفشویی از صمغ گوار استفاده می شود. این محصول همچنین باید خیلی سریع در آب حل شود.

گوارگام در مواد شوینده

گوار گوم، که Guaran(آلمانی) نیز نامیده می شود، یک پلیمر مهم و گسترده در دسترس است که می تواند مواد شوینده و آب را به یک “آب حباب” عالی تبدیل کند.

این ماده معمولاً به صورت پودر فروخته می شود و در بسیاری از کشورها (از جمله ایالات متحده آمریکا) اغلب در فروشگاه های محلی موجود است. مایع ظرفشویی پایه گوار می تواند بسیار خود پر کاربرد باشد.

صمغ گوار یک صمغ سلولزی است که به طور طبیعی وجود دارد و معمولاً به عنوان ماده ضخیم کننده در محصولات غذایی استفاده می شود. اگرچه، به نظر می رسد آدامس گوار به عنوان یک پلیمر اولیه موثر است.

در نتیجه

قدرت صمغ گوار بسیار سودآور و همه کاره است. گوار کالایی بسیار ارزشمند برای بسیاری از صنایع مدرن از جمله کشاورزی، مواد غذایی، حفر حیوانات خانگی و محصولات مراقبت از حیوانات و شکستگی هیدرولیک، ساخت و ساز و منسوجات است.

آماده سازی آن، که شامل پراکندگی در مایع است، برای اطمینان از قابلیت ها و اثر بخشی نهایی آن بسیار حیاتی است. همانطور که در بالا گفتیم صمغ گوار نیز در مایع های ماشین ظرفشویی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.