آیا لسیتین سویا برای قدرت و جوانی ضروری است؟

آیا لسیتین سویا برای قدرت و جوانی ضروری است؟

آیا لسیتین سویا خاصیت جوان کنندگی دارد؟

لسیتین که اولین بار توسط شیمیدان فرانسوی تئودور گوبلی در سال ۱۸۴۶ جدا شد، اصطلاحی عمومی برای تعیین انواع ترکیبات چربی طبیعی است که در بافتهای حیوانی و گیاهی یافت می شود.

لسیتین که از کولین، اسیدهای چرب، گلیسرول، گلیکولیپیدها، فسفولیپیدها، اسید فسفریک و تری گلیسیرید تشکیل شده بود، در اصل از زرده تخم مرغ جدا شد. امروزه به طور مرتب از دانه پنبه، منابع دریایی، شیر، دانه های سویا و آفتابگردان استخراج می شود. این ماده معمولاً به عنوان مایع استفاده می شود، اما می توان آن را به صورت گرانول لسیتین نیز خریداری کرد.

از نظر شما لسیتین برای قدرت و جوانی ضروری است؟ با ما همراه باشید تا شما را به طور مختصر با لسیتین ‌سویا آشنا کنیم.

معجزه ی لستین سویا و شادابی

فسفولیپیدها به عنوان سورفاکتانت های میسلار به طور گسترده ای در صنایع غذایی مدرن برای بهبود کیفیت محصولات غذایی به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شوند. لسیتین یا مکمل غذایی طبیعی E322 در گروه فسفولیپیدهای طبیعی قرار دارد. یک لسیتین آفتابگردان بدون چربی با سطح بالایی از غلظت فسفولیپید، دارای مقدار روغن باقیمانده کم، به صورت پودر با طعم و بوی خوش موجود است. پودر لسیتین آفتابگردان از ویژگی های جریان خوبی برخوردار است.

آیا لسیتین سویا برای قدرت و جوانی ضروری است؟

از لسیتین آفتابگردان به عنوان ماده افزودنی در صنایع غذایی بسیار استفاده می شود. این کمک می کند تا کیفیت محصولات نهایی به طور قابل توجهی بهبود یابد، روند فرآیند فن آوری را تسهیل می کند و مقدار مواد گران قیمت (محصولات تخم مرغ، محصولات چرب) را در ترکیب انواع شیرینی سازی کاهش می دهد.

عملکردهای اصلی امولسیون کننده لسیتین در صنایع غذایی

امولسیون کننده – شکلات، شیرخشک.

تثبیت کننده – محصولات پودر خشک.

حل کننده – مواد افزودنی معطر و طعم دار، رنگهای غذایی.

پخش کننده – پودر شیر، پودر کاکائو.

لسیتین در محصولات آرایشی بهداشتی

لسیتین سویا یک ماده ضروری برای جوانی: لسیتین در صنایع آرایشی نیز ارزشمند است. این ماده را در کرم، سرم، امولسیون و ماسک قرار می دهند. در اینجا نقش یک جز چند منظوره منحصر به فرد را بازی می کند:

به عنوان یک ماده فعال، عملکردهای محافظتی پوست بالغ و همچنین پوست آسیب دیده و مغذی را بازیابی می کند. علاوه بر این، به وضوح خواص آنتی اکسیدانی از خود نشان می دهد.

به عنوان یک امولسیون کننده، چربی های موجود در مواد آرایشی را به قطرات ریز تبدیل می کند و بافت مورد نظر را به آنها می دهد. این بافت به طور یکنواختی روی پوست پخش می شود و بهتر جذب می شود.

یکی دیگر از کارهای عجیب لسیتین، موادی که نمی توانند از سد اپیدرم عبور کنند در کپسول های مخصوص لسیتین قرار می گیرند و به پوست منتقل می شوند. به این ترتیب است که لسیتین باعث می شود مواد آرایشی تا حد ممکن کارآمد عمل کنند.

به عنوان یک قاعده، اگر لسیتین در یک کرم خاص گنجانده شود، دارای خواص مرطوب کنندگی و بافت مطبوعی است. اغلب این ماده با کمپلکسهای ویتامین ترکیب می شود، که فقط اثر مفید آن را افزایش می دهد.

لسیتین برای تقویت سیستم ایمنی بدن

اثر آنتی اکسیدانی لسیتین در مورد سیستم ایمنی بدن مهم است. در برابر اثرات رادیکال های آزاد مقاومت می کند (این امر به ویژه در مورد کسانی که در نزدیکی شرکت های غیر زیست محیطی زندگی می کنند)، از بدن در برابر استرس، از جمله موارد فکری و روانی محافظت می کند.

سایر مواد غنی از لسیتین به بهبود کیفیت شیر ​​مادر کمک می کند، از تغییرات تحلیل برنده در عضله و بافت عصبی جلوگیری می کند، باعث تقویت مویرگ ها، کمک به هضم غذا، محافظت از دیواره های نازک دستگاه گوارش و جذب ویتامین های محلول در چربی می شود.

در حقیقت، موارد منع مصرف کمی دارد: حتی برای افرادی که به چربی های دیگر حساسیت دارند و همچنین برای کسانی که آرتروز دارند (با این بیماری محدودیت های غذایی وجود دارد) و دیابت مجاز است (لسیتین نیاز به انسولین را کاهش می دهد).

• برای زنان باردار توسعه تمام سیستم های حیاتی جنین.

• نوزادان و کودکان پیش دبستانی برای رشد توانایی های فکری.

• نوجوانان در طول دوره رشد

• ورزشکاران و کسانی که فعالیت بدنی زیادی انجام می دهند.

• افراد مسن، با افزایش سن، چراکه لسیتین در بدن کاهش می یابد.

• افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند درماتیت و پسوریازیس، هنگامی که از سطح چربی پوست رنج می برد (لسیتین به عنوان بخشی از یک درمان جامع به بازسازی آن کمک می کند).

• کسانی که بیماری کبد و کیسه صفرا دارند.

لسیتین در درمان زردی

یکی دیگر از مصارف لسیتین درمان کمکی در زردی یا یرقان است. این بیماری با خستگی شدید، از بین رفتن اشتها، زرد شدن پوست و سفیدی چشم، ناراحتی ناحیه شکم، تهوع و استفراغ، ادرار پررنگ و مدفوع بی رنگ همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *