آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C برای کودکان مضر است؟

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C برای کودکان مضر است؟

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C برای کودکان مضر است؟

در این مقاله می خواهیم شما را با قرص جوشان ویتامین C برای کودکان و بزرگسالان آشنا کنیم. مبتلا شدن کودکان و نوجوانان به سرماخوردگی و آنفولانزا های فصلی یک مشکل شایع است که اکثرا بر اثر کمبود ویتامین C به وجود می آید. قرص جوشان ویتامین C نه تنها برای کودکان مضر نیست بلکه یک دارو بسیار قدرتمند است که می تواند بدن کودکان و نوجوانان را در برابر بیماری های مختلف محافظت کند. توجه کنید که شما بدون مشورت با پزشک کودک نمی توانید آن را مصرف کنید. چراکه مصرف قرص جوشان ویتامین C با توجه به وضعیت بدنی افراد متفاوت است.

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C برای کودکان مضر است؟

مصرف قرص جوشان ویتامین C نقش مهمی در بدن کودکان دارد. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

به عنوان مثال پزشک به علت موارد زیر قرص جوشان ویتامین C را برای کودکان تجویز می کند.

• قرص جوشان ویتامین C در تشکیل کلاژن و جذب آهن به بدن کودک کمک می کند و از این راه باعث حفظ آهن در بدن کودکان می شود. همچنین، انرژی بدن او را نگه می دارد، تا کودک شما از کمبود آهن رنج نبرد.

• قرص جوشان ویتامین C برای ترمیم و نگهداری استخوان در بدن کودکان تجویز می شود.

• قرص جوشان ویتامین C برای ترمیم و نگهداری از عروق خونی و استخوانی استفاده می شود.

نحوه مصرف قرص ویتامین برای کودکان

وقتی شما نیاز کودک خود را به ویتامین C با نیاز بزرگسالان مقایسه کنید، می بینید که این مقادیر با هم متفاوت هستند. در ادامه شما را با مقدار مصرف روزانه قرص جوشان ویتامین C آشنا می کنیم.

• برای کودکان بین ۲ تا ۳ سال روزانه ۱۵ میلی گرم ویتامین C استفاده شود.

• برای کودکان ۴ تا ۸ سال روزانه ۲۵ میلی گرم ویتامین C استفاده شود.

• برای کودکان بین ۹ تا ۱۳ نیاز ویتامین C روزانه ۴۵ میلی گرم استفاده شود.

اطلاعات موجود در این داده برای تکمیل و جایگزینی تخصص و قضاوت متخصصان مراقبت های بهداشتی است. این اطلاعات به منظور پوشش دادن همه موارد استفاده، دستورالعمل ها، اقدامات احتیاطی، تداخلات دارویی یا عوارض جانبی در نظر گرفته نشده است و همچنین نباید این تفسیر را بیان کند که استفاده از داروی خاص برای شما یا هر شخص دیگر ایمن، مناسب یا مضر است. قبل از مصرف هرگونه دارو، تغییر رژیم یا شروع یا قطع دوره درمانی باید با یک متخصص بهداشت و درمان مشورت شود.

ما می دانیم که آب میوه های پر از قند و نوشیدنی های کنسرو شده مانند کولا و لیموناد می توانند باعث پوسیدگی دندان شوند – با این حال تعداد کمی از ما فکر می کنیم که داروهای ویتامین گازدار اثرات مشابهی داشته باشند.

با این حال، یک مطالعه در دانشگاه هلسینکی روی هشت نوع ویتامین جوشان نشان داد که همه آنها می توانند اثرات خورنده بر روی دندان داشته باشند. با استخراج مواد معدنی موجود در دندان ها، آن هارا ضعیف تر، متخلخل و مستعد پوسیدگی می کند. در این تحقیق، دندان ها به مدت ۱۰۰ ساعت در نوشیدنی های ویتامین جوشان خیس شدند. همه آنها – از جمله نوشیدنی هایی که حاوی کلسیم بودند – باعث مین زدایی مواد معدنی شد. این اثرات در محصولات قرص جوشان ویتامین C، جایی که دندان ها به شدت خورده شده اند به طوری که عاج، لایه حساس زیر مینای دندان در معرض آسیب قرار گرفته بود، بدترین تأثیر را داشت.

دکتر مروین درویان، سخنگوی انجمن دندانپزشکان انگلیس می گوید: “هنگامی که ویتامین های گازدار می نوشید، دندانهای خود را در این مدت در معرض چیزی قرار نمی دهید.”

“با این حال، اگر هر روز یکی از این قرص های محلول را بنوشید، احتمال دارد که دندان های شما ضعیف شود.”

اسید سیتریک، ماده اولیه بسیاری از نوشیدنی های گازدار ویتامین جوشان، توسط محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بالتیمور یافت شده است که باعث فرسایش دندان می شود. در حالی که این فرسایش کمتر از نوشیدنی هایی است که حاوی شکر نیز هستند، اما همچنان قابل توجه است.

اطلاعات مهم

بسیاری از داروها وجود دارند که می توانند با قرص جوشان ویتامین سی تداخل کنند. در مورد تمام داروهای تجویز شده و بدون نسخه از پزشک خود بگویید. این شامل ویتامین ها، مواد معدنی، محصولات گیاهی و داروهایی است که توسط پزشکان دیگر تجویز می شود. استفاده از داروی جدید را بدون اطلاع پزشک خود مصرف نکنید. لیستی از تمام داروهایی که استفاده می کنید با خود داشته باشید و این لیست را به هر پزشک یا سایر مراکز درمانی که شما را معالجه می کند نشان دهید.

مقدار مصرف قرص ویتامین C

دستورالعمل ها: مصرف یک قرص جوشان، محلول در یک لیوان آب (۲۰۰ میلی لیتر). مقدار آن برای مصرف روزانه توصیه می شود. قرص را نجوید و قورت ندهید و آن را روی زبان حل نکنید.

مقدار مصرف: یک قرص را در حدود ۲۰۰ میلی لیتر آب آشامیدنی گرم یا (خنک) قرار داده و بعد از حل شدن آن را بنوشید. بعد از غذا آن را بنوشید. قرص جوشان ویتامین C برای جوانانی که نیاز به مکمل ویتامین C دارند، بسیار مناسب است.

بنابراین، نتیجه می گیریم که قرص جوشان نه تنها برای بدن انسان مضر نیست بلکه، مصرف آن طبق تجویز پزشک باعث تقویت بدن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *