لسیتین سبوس برنج

مزرعه برنج

لسیتین-سبوس-برنج

لسیتین بخشی جدایی ناپذیر از غشای سلولی است و می تواند کاملا متابولیزه شود، بنابراین برای انسان تقریبا غیر سمی است.

لسیتین به وسیله تجزیه روغن استخراج شده از دانه های روغن حاصل می شود. ترکیبی از فسفولیپید های مختلف است و ترکیبات آن به منشاء لسیتین بستگی دارد. لسیتین از لیپیدهای سبوس برنج حاوی ۲۰-۲۵٪ فسفاتیدیل کولین است. در حال حاضر یک عصاره سبوس برنج به عنوان جایگزین لسیتین ارائه می شود، چون لسیتین گران است.

از کاربرد لسیتین سبوس برنج (RBL) ممکن است منبع جذابی برای کسانی باشد که لسیتین های غیر ژنتیکی (GM) را ترجیح می دهند. ترکیبی عالی از یک اسید چرب، مواد مغذی و آنتی اکسیدان های طبیعی را شامل می شود. یک محصول برجسته است و می تواند به عنوان یک جایگزین برای سویا وآفتابگردان عمل کند. غنی از ماده ناپایدار است بنابراین ممکن است برای محصولات لوازم آرایشی استفاده شود. به دلیل رشد چشمگیر در تولید برنج جهانی، شیمیدانان مواد غذایی RBL را به عنوان یک جایگزین در دسترس در نظر می گیرند.

فتیدیل کولین (PC)، فسفاتیدیلتانولامین (PE) و فسفاتیدیلینواستیل(PI) PL cerebrosides ، monogalactosyl diacylglycerol ، diacylglycerol digalactosyl و steryl، Glycolipids ، Oleic و Linoleic اسیدهای چرب اصلی موجود در لیپیدهای سبوس برنج هستند. تحقق استفاده مناسب از RBL ممکن است منجر به توسعه چندین محصول مهم غذایی شود. ویژگی های تحلیلی لسیتین سبوس برنج نسبت به لسیتین سویا قابل مقایسه است. انتظار می رود که مواد چسبنده در روغن که در حال حاضر با مواد معدنی در طی پالایش از دست رفته، می توانند برنامه های کاربردی مهمی پیدا کنند. تهیه لسیتین سبوس برنج در آزمایشگاه با استفاده از آب به عنوان یک ماده آروماتیک و سپس خشک کردن با استفاده از درام خشک کن یا خشک کردن خلاء صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *